Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~47~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Mihaela complicata treaba la voi, multa sanatate !
Flory si mie mi-a recomandat scobutil si no spa pt durere, col scurtat si contractii.
Simcri sper caai inceput sa practici mersul de rata :)
Deny- ma bucur ca isi dau silinta si ca esti pe maini grijulii.

Sa avem parte doar de vesti bune !

35+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Buna dimineata, fetelor.
Raluca, FELICITARI !!! Mai ai asa putin. Iti tinem pumnii sa fie totul bine.
Oooff... si azi e urat afara. Tocmai ce mi-am luat niste pantofiori superbi, cu toc jos si d'abia astept sa-i port.
Va si daca nu , ma mai bag si eu in seama pe aici.

32+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna dimineata, fetelor!

Raluca, ne bucuram ca sunteti bine.
Chiar, intre Ralu si Flafi, cine va aduce primul bebelus jucaus la noi in odisee?

Flafi dear, cum esti? Bagajul la usa deja? A ramas 14? Daca da, mai astept cateva zile si dupa aia ma apuc sa strecor cate o motzata pentru voi!



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Buna dimineata si de la mine! Multumesc pentru raspunsuri, le-am citit aseara dar nu am mai fost in stare sa raspund. Am avut o noapte linistita, sa vedem cand se trezesc karatistii cum o sa fie. Din ce am observat, cand se misca ei, atunci se intareste.

Oricum sunt cu no-spa dupa mine si diseara avem intalnire cu doctorita

L-am vazut pe tata panicat ieri cand l-am trimis la farmacia dupa no-spa ramasese blocat in usa... i-am zis ca am crampe ca am mancat cam mult saracii, cred ca vor avea mai multe emotii decat mine

Voua vi se intampla noaptea cand schimbati pozitia sa se trezeasca si sa inceapa sa sughite?

raluca, flafi voi o sa dati tonul la distractie!! Inca putin

flory incearca sa fii calma, am observat ieri cat de mult conteaza, concentreaza-te pe un singur gand, "relaxare".

O zi frumoasa! Ieri mi s-a stricat fermoarul la ultima geaca de vreme rece care ma mai incapea hai cu primavara!


27+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Hellie, atat eu cat si sotul suntem hotarati pt 14 aprilie, pur si simplu nu ma mai tin nervii sa supraveghez in continuu miscarile. Vreau sa nasc, sa il vad la mine in brate, decat sa nu stiu ce trasnai face pe acolo.
Medicul spunea ca se va hotari pe 12 daca face ceza pe 14 sau asteptam pana se intoarce el in tara pe 21. Dar am stabilit deja intalnirea cu anestezistul pt aceasta vineri, analizele pt operatie etc. Deci... Noi am hotarat 14 :)

Aseara vorbeam cu sotul daca suntem pregatiti... Asa teoretic parca da, dar presimt ca saptamana viitoare o sa facem atacuri de panica pe rand :).

Sper Raluca sa tina bebele la caldurica pana cand are chef de altfel la toate va doresc la fel, sa stea in burtica cat are nevoie.

35+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simcri spune:

Buna dimineata!
Va invit la o cana de ceai cu aroma de vanilie.
Nu e corect, mi-ati trimis ploaia:(( am avut si eu ieri o zi de soare dupa 2 saptamani de ploaie si acum iar ploua, cred ca intru in depresie.
Flafi ma straduiesc cu mersul de rata, dar nu prea imi iese, parca as fi din carpa, nu am control deloc, ieri iar am alunecat pe o treapta la magazin, noroc ca a fost sotul langa mine sa ma echilibreze :) Voi cum mai sunteti, se apropie cu viteza intalnirea cu strumful
Elyana la tine e nevoie de pauze lungi si dese, sunt doi, deja incepe sa fie inghesuiala :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata !
Raluca ma bucur ca e totul in regula cu voi ! A mai ramas un pic si incepem sa scoatem majorete pe aici!
Simcri cate ai mai patit si tu in sarcina ,off! Sper ca asta sa fie ultimul eveniment neplacut pentru tine!
Deci avem 2 burtici care au o data sigura ,sa vedem care se mai anunta.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum34+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Flory si Elyana aveti grija de voi si sa incercati sa va odihniti mai des.In special tu Elyana ar trebui sa ai mai mare grija.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum34+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Flafi, te cred cu miscarile supravegheate si te admir totodata...cel putin din afara ai parut foarte calma si stapana pe situatie. Eu de exemplu, chiar daca nu am complicatiile tale cu cordonul, daca nu se misca cand stiu eu ca se misca de obicei, intru aproape in depresie. Niciodata n-am mai experimentat o astfel de teama adanca...asa ca imi imaginez cum trebuie sa iti fie tie care si stii ca exista totusi o problema acolo.
Daaar, totul e bine, sub control si in curand va veti intoarce acasa 3...si cu doi catei, veti fi 5....ditamai familionul..

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Buna dimi fetele,

Dau un ceai pe asa vreme ploioasa

Raluca ma bucur ca esti in continuare 2 in 1

Flafi ce putin mai ai

Vicky

Noi suntem bine, lasand la o parte durerile de oase, picioarele umflate si dureroase, arsurile de mama as dormi non stop .

Va pe toate, va citesc dar nu prea am ce sa raportez .

Madd spor cu mutarile, dar ai si grija de tine sa nu te fortezi.

Hai sa scoatem motatele pt primavara

Sa aveti o zi frumoasa!

30 + Matei Gabriel

Mergi la inceput