Stelute de iulie-august 2013(72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp o sa fac si eu daca o lauzi atat . Maine dimineata ma duc si cumpar ce am nevoie .
O sa lipsesc si eu ceva timp sigur o sa gasesc ceva pagini scrise. Ma duc sa fac mancare spanac (ca am deja congelat) chiftele si mancare la catel( abia astept sa ii termin regimu sa ii cumpar boabe sa scap )

25+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Olimp, sa-ti fie de bine! Ma bucur ca ti-a placut!

Dana, nu stiu cum se interpreteaza Vineri ma duc la dr. Dar nu ma impacientez. Auzi, pai daca tu erai pe minus si nu ai papat inseamna ca eu am papat prea mult

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

m-am pus pe citit din urma, voiam sa raspund, dar mi-am dat seama a sunt de recuperat 3 capitole, deci nu isi mai au rostul raspunsurile mele :)))
am fost si eu azi la intepat, pt toleranta la glucoza, vedem maine ce rezultat primesc. am tras si eu un bocet acolo, pe hol. au venit 2 parinti cu un bebe mic, mic la intepat, jumatate de ora a plasn sarmanul bebe, cred ca nu ii gasea venele, am plans pt durerea lui

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana merita sa faci salata

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Olimp, sa-ti fie de bine! Ma bucur ca ti-a placut!

Dana, nu stiu cum se interpreteaza Vineri ma duc la dr. Dar nu ma impacientez. Auzi, pai daca tu erai pe minus si nu ai papat inseamna ca eu am papat prea mult

Happy Ama 25+ si Eva




25+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

paula sanatate multa. eu am pe foc o oala cu ardei umpluti cu orez si carnita de curcan, in cuptor 2 vinete si 2 dovlecei umpluti cu aceiasi compozitie. tot la asta mica a mea mi-e mereu gandul, sa am papa bun pt ea. mai am si bors de pui cu taitei facuti de mine si parjolute de pui coapte la cuptor cu piure. eu am mancat numai prostii zilele astea, nu ma atrage niic din frigider.
spunea cineva, nu mai retin cine, ca e un mit faza cu plimbatul si deschisul colului inainte nastere. dr mea mi-a recomandat sa urc scari si pe toata perioada travaliului sa ma plimb cu pasi mici pe hol. jur cu mana pe inima ca m-am dilatat f repede si durerile erau de 100 de ori mai mici fata de cat am stat in pat la spital.

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

joy bine ai venit in clubul burtoaselor. bafta multa pt rezultate, vor fi bune, asa cum le-am avut toate de aici din grup1
alina ai de fruca cu transfuziile, dar ce nu face o mamica pt a fi totul bine pt puiul sau. o intrebare: cum ai ajuns sa nasti prematur? ce simptome ai avut? ai descoperit cauza? adica ai facut tu ceva efort, stres??
ele recuperare rapida pt pitica ta cu num de imparateasa
paula eu am facut rost de un wrap elastic si unul textil, pe perioada verii, cat va fi cald o tin in ala elastic, e mai subtire. a vazut aici f multe mamici cu bebei carati asa. nici eu nu ma vad alergand cu carutul dupa nazdravana mea cea mare. oricum, sunt in butoiul depresiei de cateva zile, ma gandesc ca nu ma descurc cu 2 pitice. al meu e si el mereu pe drumuri si maria 99% din activitatile din casa le vrea facute numai cu mine. nici sa ne dezlipim la somn nu reusim. vedem noi cum va fi!

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Sweety, am salvat toata listuta cu remedii. Multumim!
Happy, cred ca dr e cel mai in masura sa spuna ce si cum si sa-ti recomande la nevoie vitamine/tratament adecvat. Pana atunci, e bine sa le lasi deoparte si sa nu-ti mai bati capul. Si mai ales, nu cauta pe internet

Fetelor, un filmulet util de 4 min, despre plata/neplata impozitelor si indemnizatia crestere copil : http://player.vimeo.com/video/62928953

22 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

flory-blanca iesi din butoi, ca nu e loc pt 2 "))) nu te mai gandi la prostii, ajunge cu bine la termen, TREBUIE!
anamaria wow cum sa lesini? esti anemica?aveti grija de voi! felicitari pt baietel, sa fie sanatos!
bobitza si eu sunt mare fan al spanacului in salata, as manca non stop. gatit in diverse combinatii, cu urzici, cu orez fac numai pt sot. sa te bucuri de concediu si de lenevitul in pat dimineata. eu am program horror la 7, cand se trezeste fiica-mea, trage draperiile brusc si zice: buna dimineataaaaaaa! mereu sar ca la armata!


Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

amakszin - 03.04.1986 La multi ani!!!!

Sa fii sanatoasa si fericita!!!
Chiar daca nu ai mai scris , nu te-am uitat





Bobitza 20+ Rebeca

Mergi la inceput