Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele

AMR 16 zile!

YUPIIIIIII

Sper sa fie soare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza
scrisesem ieri un mesaj mai lung dar a disparut in neant...

Incerc din amintiri….

Andreea, las ca vine bebe cand trebuie :)
Michella, felicitari pentru fetita si pasiunea ei cu pianul
Racheel, ce tare a fost Anastasia :)) sa se duca ea sa smulga si la alte fetite clamutele
Lalli, felicitari pentru noul job.

Cam atat imi amintesc.

Cand asta mica da sa sara pe canapea ii cant asta:



si se potoleste :D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

sanatate Raluca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

neata

ha haa MAY misto cantecul. trebuie sa il adaptez, rimeaza cate de cat pat cu cap si in limba romana... asa ca o sa le fac o varianta... insa mi-e teama ca o sa le placa si o vor lua ca pe o gluma si vor sarii mai abitir...


RALUCA sanatate multa! sangele ala poate avea multe surse.... asa ca nu te gandi la ce e mai rau pana nu iti faci analize. te doare stomacul? problemele cu stomacul pot fi pacatoase si delicate in sensul ca e f important sa urmaresti ce iti face bine si ce nu. adica nu e un regim universal valabil... mie mi-a trecut gastrita mancand mai gras adica slanina de porc. dar simteam nevoiea pur si simplu... asa ca, e important sa "te asculti cu urechea". inca odata multa sanatate!

odata cu ora de vara, dadu si somnul peste noi. :) parca doarme mai bine, ptiuu nu i-ar fi de deochi.

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Hai ca am si varianta in romana ca am tradus-o si am invatat-o pe bona sa-i cante :D

O maimutica sarea in pat
Ea a cazut si s-a lovit la cap
Mama a sunat la doctor si el a spus:
Nicio maimutica sa nu mai sara in sus

:D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Helena nu ma doare nimic, am tot facut gastrita pe sistem nervos , cateodata e ok cateodata ma mai apuca... vineri merg la un medic bun si sper sa-mi faca analizele potrivite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Fac si eu prezenta astazi.

Ma oftica ploia asta, imi ia din sporul pe care il avea si era oricum pe minus. Sper sa reusesc sa ma mobilizez si ca am mai multe de finalizat.
Incep sa intru in panica pentru ca nu reusesc sa aduc proiecte la noul meu job, cred ca e din cauza bugetelor pe marketing care au tot scazut sau din cauza monopolului pus de anumite agentii de research. Sper sa fie bine...mai am si target mare pentru anul acesta si inca nu am adus macar un proiect, ci doar promisiuni.

Raluca, ai grija de tine, sanatate!

Aseara Andrei, cand ii facem baie a vazut aparatul de ras a lui tati si a inceput sa strige: "tatiii, tatiii, pac, pac" de la zgomotul aparatului cand il scutura tati si a adaugat"tati, barbiereste, tati". e atat de dulce, a inceput sa repete cuvinte din tot ce spunem. Mamaie mai spune si prostioare si el se uita si mai repeta cate un cuvant. Devine periculos, trebuie sa fim atenti la ce vorbim.

De 2 seri vrea sa-i pun la minilaptop sau pe telefon:"oac, oac, diri, diri, dam" si fredoneaza haios. Dupa ce se plictiseste il vrea pe Mickey.

May, mi-a placut cantecelul, o sa incerc si eu cu Andrei sa vedem reactia pe care o are. Multumim si pentru traducere!

athosik, foarte tare ca ai pus AMR-ul

Legat de renuntarea la pampers si mie mi se pare o provocare, cred ca o sa fie greu. La vara demaram si noi operatiune.
Eu ma gandesc si la Sara, ea nu face deloc nevoile in casa orice ar fi, sper sa nu-i vina idei cand il vede pe Andrei.
Se joaca Andrei tare fain cu Sara, mai nou o cheama cand papa pufuleti, sticksuri sau covrigi, la felie de lapte niciodata nu o striga :))).

Voi ce le-ati mai pregatit pentru masa de pranz?
Am niste broccoli, ficat si paste integrale in casa si nu prea stiu ce sa-i pregatesc pentru maine. Aveti idei?

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
may la mine nu se vede/aude cantecul.
raluca sanatate! sper sa ai vesti bune de la doctor!
am inceput mesajul de vreo 2 ore, acum il termin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Michella, e un you tube.
Cauta pe google: Five little monkeys

ma bucur ca va place, sper sa si mearga cantecelul la bebeii vostri.
la a mea merge.
isi pune si mana la cap cand ii cant ca pica maimutica :))

Andreea, e super tare Andrei! Ce de mai vorbeste :))

a mea zice si ea de cateva zile Bibi :))
in rest tot alea 10 cuvinte care le stia :))
cred ca o sa vorbim pe la 3 ani. si atunci o sa ne creasca si parul :D
la dinti am recuperat. acum avem aproape toti dintii.
mai avem vreo 4 masele de dat si gata :D

Andreea, fa-i paste cu brocoli. poate ai si niste branza sa adaugi. gasesti o gramada de retete cu nenea google.

iar din ficat fa-i un pateu. il pui la innabusit cu apa, ulei si ceapa. apoi mixer cu unt si iese super bun :D

noi azi avem in meniu supa de pui cu fidea si peste cu garnitura de orez cu dovleac.

maine o sa mai aiba supa si la felul doi o pun pe bona sa-i faca cuscus cu legume facute la cuptor. yummy yummy




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

a si vroiam sa va mai zic sa-i cantati si cu gesturi cantecelul.

eu iau o maimutica si o topai pe canapea, cand ajung la picat din pat, fac gestul cu maimutica, apoi cand ajung la cap, pun mana la cap si cand ajung la mama, pun mana la ureche, la doctor fac asa din deget nu nu.
ma rog, intelegeti voi :D

eu toate cantecele i le cant cu gestica.
si acum stie si ea si le face cu mine :D
de ex: twinkle twinkle little star ii fac cu mainile in sus si deschid si inchid pumnul.
twinkle = sclipeste
si multe alte cantecele.
eu ii cant numai in engleza. bona ii canta in romana.
ele merg si la un grup de cantat si imi spune bona ca se mira alea cand o vad pe Beatrice ca ea face din pumnisor la twinkle sau pune mana la cap la Monkey etc etc.

gata, ma intorc la munca :))


Mergi la inceput