Stelute de iulie-august 2013 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Eu as dormi!!!
Nu am chef de nici unele.
Aseara mi-a sforait husbandul..dimineata eram cu trompa pusa.

Elena & Denisa (26.10.2004)
26 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, ms Mie nu mi-a dat calciu. Pe partea de vitamine deocamdata iau Magne-b6 2/zi, vitamina C 1/zi si Tardyferon (fier) 1/zi. Maine ma duc sa fac analize de glucoza and stuff...alea de T2

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Bobitza, nu vreau sa fiu plangacioasa grupului...

Doctorului i-am spus de fiecare data. si mereu imi spune ca nu am ce sa fac mai mult. Ca trebuie sa iau pastilele asa cum mi le-a dat si sa stau cat mai mult sa ma odihnesc. Cu alte cuvinte...sa speram ca e totul bine... L-am disperat deja cu durerile astea si chiar cred ca nu am ce sa fac altceva... Numai ca de fiecare data cand ma apuca durerile si vad ca ma tin ore intregi, chiar zile, ma stresez ingrozitor. Mi-e frica si sa ma mai duc la toaleta... In plus, vad ca sunt cam singura care inca mai are dureri gen cele de CM... si asta e un factor de "criza"

Happy Ama 25+ si Eva


Auzi mai Happy, , poate tu nu trebuie sa faci efort mai deloc...te-ai gandit ca mersul asta zilnic la serviciu, condusul, poate iti dauneaza?
Nu vreau sa ma erijez in dr dar din umilele mele cunostinte stiu ca efortul da contractii. Mai incearca sa-ti iei cateva zile de medical, poate te vei simti mai bine.

Bobitza 20+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Multumesc, Delia! Poate pare egoist din partea mea dar ma ajuta sa stiu ca mai e cineva acolo...

Cred ca si odihna asta ar trebui sa fie mai mult profilactica...Eu m-am intins aseara si nimic...M-a durut toata noaptea...

Happy Ama 25+ si Eva



Pai cine stie cat te-ai agitat ziua...poate de-asta!

Bobitza 20+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ama nici nu mi-am adus aminte sa intreb, dar mi-a zis ca voi simti tot felul de intepaturi , asta mi-a zis doc cel nou

Betty eu nu as lua Ca fara analize, stiu ca nu e bun in exces.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Eu am fost la o plimbare de 30 min, sa ma mentin in forma. Am inconjurat cartierul de langa birou. Culmea este ca ma simt mai rau ca inainte de plimbare, n-ar fi trebuit sa-mi faca bine miscarea? Nu mi-a fost frig, incaltamintea e comoda, dar acum am dureri pe jos iar burta e cam tare...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ama scuze, am pierdut mesajul in care ai scris.. te doare burtica mai tare decat de obicei??
Eu inca am contractii, le tin in frau cu no-spa forte (1-2/zi) . Dar durerea de pasa e mult mai mare si eclipseaza contractiile.
La ambele sarcini am avut contractii: la prima am stat aproape 9 luni la pat si nu au disparut. Acum le am , nu stau la pat dar nici nu cred ca o sa dispara.



Elena & Denisa (26.10.2004)
26 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula, de dormit cred ca doarme rau, in sensul ca se fataie. Cand a fost al meu la Constanta R. a dormit cu mine si n-am putut sa dorm toata noapte, se fataie urat de tot. Deci si in somn e agitat. Am zis sa-l verific si de limbrici, ca nu mai stiu ce sa fac...
Il intreb si zice ca nu-l doare nimic. Si educatoarea s-a plans ca e ff agitat la gradi si la somn la amiaza. Iar R. ma vorbeste de rau la gradi zice ca e agitat ca "mami m-a dat ciocolata si prostii sa mananc".

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ama si eu am dureri ca la CM si senzatia de dureri la ovare numai ca la mine durerea acuta e mai mult in partea stanga. La mine de fapt e durerea in spate dar radiaza in fata si juri ca e durere de ovare, exact ca la ciclu. Eu zic ca daca coboara durerea in picior si talpa, n-are cum sa fie de la ovare sau de la contractii, e nervul sciatic, peste care apasa sarcina.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 26+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, o fi si asta cu statul in fund... Sa treaca si saptamana asta, sa termin cu proiectele pt scoala, sa am timp de stat in pat... Dar in ritmul asta in mai-iunie ce ma fac?!

Delia, intepaturile nu ma sperie. Alea stiu ca sunt ligamente etc. Mi-a explicat dr toate felurile de dureri, care sunt ok si care nu. Poate intrebi si tu data viitoare...

Doxy, ia no-spa. Oi fi mers sprintena cum te vad asa...off....

Eu duminica am intrat in 2 magazine (efectiv 2) si am iesit din al 2lea gafaind, cu palpitatii, ma taia mijlocul...am luat rapid prima bancuta din cale... Si asa ziceam eu ca o sa fiu o graviduta de-ia pe tocuri pana in luna 9, sprintena si fara griji....

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput