Stelute de iulie-august 2013 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy, nu te critica nimeni,iubita, noi doar vrem sa te linistim, dar ma gandeam...cand patesti faze de-astea de ce nu-i dai un sms medicului tau, sau un tel, daca iti permite, iar el apreciaza daca e cazul sa-ti faci griji sau nu.

Bobitza 20+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Multumim de capitol!! Sa auzim de bine!

Bobitza
, pupicii nu strica niciodata!! Si eu sunt maaaaare pupacioasa!!

Amalia, zau ca ma las daca stiu ca functioneaza!

Vreau si eu sa vad bebicii!!! Dar nu pot de la serviciu....

Mai fetelor, nu va imaginati ca nu ma lupt cu mine cand se intampla de-astea. Dar e foarte stresant sa stii ca exact durerea pe care o ai e cea periculoasa... Si sa te tina 24h nu e chiar ok...Nu pot decat sa sper ca sperieturile sunt doar sperieturi...



Happy Ama 25+ si Eva

Eu am avut exact asa o durere, sa fie 1- 2 sapt. Am crezut ca e apendicele, dar nu, de fapt m-a lovit copilul si nu mi-am dat seama, in ceva organ. M-a tinut durerea pana urmat zi dimineata. Nemergand la toilet cu o zi inainte, ma gandesc ca si de aia se accentuase durerea. Ca urmat zi, cand mi-am eliberat putin colonul, s-a retras si durerea partial.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza, nu vreau sa fiu plangacioasa grupului...

Doctorului i-am spus de fiecare data. si mereu imi spune ca nu am ce sa fac mai mult. Ca trebuie sa iau pastilele asa cum mi le-a dat si sa stau cat mai mult sa ma odihnesc. Cu alte cuvinte...sa speram ca e totul bine... L-am disperat deja cu durerile astea si chiar cred ca nu am ce sa fac altceva... Numai ca de fiecare data cand ma apuca durerile si vad ca ma tin ore intregi, chiar zile, ma stresez ingrozitor. Mi-e frica si sa ma mai duc la toaleta... In plus, vad ca sunt cam singura care inca mai are dureri gen cele de CM... si asta e un factor de "criza"

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Aaa, mi-am aduc aminte ca ma plangeam aseara de bb, ca sta pe vezica. Multumesc Amelia, dar am adormit aseara, si peste noapte a facut ce a facut si s-a mutat mai sus.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 25+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Salut gagici!

Copilasii sunt adorabili, asa cand stai sa ii privesti ca daca incerc sa-mi imaginez cum e cand esti in proximitatea lor simt ca ma ia ameteala desi e oarte probabil ca intri in atmosfera si dai la distractie .... Un topaitor din ala la tocul usii ii cumpar sigur si eu Biancutei mele daca nu-i cumva mai linistita de fel.

Doxy deci in legatura cu sotul pe post de bebe - pompa se pare ca am descoperit gaura la covrig ... mda ..

Fetele care ati mai fost in situatie si ati intrebat medicul cum e cu deplasarile pe distante mai lungi? Eu voi avea de facut un drum de Bucuresti la un interviu, dus intors in aceeasi zi, ma gandeam sa merg cu trenul la vagonul de dormit, oare e ok, nu scutura prea tare trenul?

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Bobitza, nu vreau sa fiu plangacioasa grupului...

Doctorului i-am spus de fiecare data. si mereu imi spune ca nu am ce sa fac mai mult. Ca trebuie sa iau pastilele asa cum mi le-a dat si sa stau cat mai mult sa ma odihnesc. Cu alte cuvinte...sa speram ca e totul bine... L-am disperat deja cu durerile astea si chiar cred ca nu am ce sa fac altceva... Numai ca de fiecare data cand ma apuca durerile si vad ca ma tin ore intregi, chiar zile, ma stresez ingrozitor. Mi-e frica si sa ma mai duc la toaleta... In plus, vad ca sunt cam singura care inca mai are dureri gen cele de CM... si asta e un factor de "criza"

Happy Ama 25+ si Eva


heeeii, nu esti singura cu aceste dureri, si eu le ajm, nu-s chiar dureri, e un deranjament ca la CM, doar ca eu spre deosebire de tine, sunt acasa si ma bag in pat, aduc genunchii mai sus si trece. Sunt normale aceste disconforturi, corpul se modifica. Din pacate tu trebuie sa stai la serviciu. Cu siguranta te-ar lasa daca ai putea lua o pauza


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Multumesc, Delia! Poate pare egoist din partea mea dar ma ajuta sa stiu ca mai e cineva acolo...

Cred ca si odihna asta ar trebui sa fie mai mult profilactica...Eu m-am intins aseara si nimic...M-a durut toata noaptea...

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Multumesc, Delia! Poate pare egoist din partea mea dar ma ajuta sa stiu ca mai e cineva acolo...

Cred ca si odihna asta ar trebui sa fie mai mult profilactica...Eu m-am intins aseara si nimic...M-a durut toata noaptea...

Happy Ama 25+ si Eva


Nu e nimic egoist, doar te simti mai usurata cand vezi ca devine ceva mai general inseamna ca e ceva normal in evolutia sarcinii. Si eu as sta mai linistita sa stiu ca asa se manifesta


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ama si Delia , imi pare tare tau ca suferiti din cauza durerilor astea, eu imi explic la voi astea mai slabutze ca e posibil sa apara dureri mai multe din cauza ca totul e intins cam la maxim, organele simt mult mai mult modificarile pentru ca acestea sunt mai pregnante decat in cazul meu de exemplu la care organismul e obisnuit atat cu greutate mai mare cat si cu destinderi ale pielii, musculaturii sau oasele care s-au obisnuit deja de ani buni sa suporte greutati mari pe ele. voi sunteti ca niste pasarele subtirele care intr-un timp foarte scurt v-ati modificat conformatia destul de mult asa ca organismul e oarecum normal sa dea semnale din astea gen dureri, disconfort etc. Zic si eu ...

Azi doctorita de familie mi-a prescris calciu, voi luati careva? Eu ma gandesc sa incep doar peste vreo 2 saptamani cand intru in trimestrul 3 voi ce faceti in directia asta?

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica



Nu e nimic egoist, doar te simti mai usurata cand vezi ca devine ceva mai general inseamna ca e ceva normal in evolutia sarcinii. Si eu as sta mai linistita sa stiu ca asa se manifesta


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd
[/quote]

Exact! Tie ce ti-a spus dr? Ceva in plus?

Happy Ama 25+ si Eva

Mergi la inceput