Azi, am fost miscat/a de...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Copiii singuri si aflati in nevoie sunt prada usoara ptru multi neleguiti.Nu avem cum sa controlam fenomenul.Acesti copiii, ca toti copiii, au si visuri si pofte, pe langa foame,frig si alte nevoi, pe care numai ei le stiu.
Eu cand ma aflu in situatii ca cea descrisa de Selene,multumesc lui Dumnezeu ca m a pus pe mine in drumul copilului si incerc sa I satisfac pofta,visul,nevoia(dupa caz), ca acest copil sa nu fie nevoit sa treaca mai departe si sa jinduiasaca la alta fereastra de cofetarie....in spatele careia, poate, nu se mai afla un om bun ci unul rau.
Deci,nu cred ca Selene a actuat rau. acel copil poate nu s a asezat niciodata la o masa intr o cofetatrie...poate a mai mancat o prajitura daruita pe strada,dar nu in aceleasi conditii.
Stiu,aveti dreptate si cele care sustineti ca nu este bine...numai ca frica de rau ne transforma in personae calculatoare si inabusa in noi entuziasmul de a ne darui.
DD,sa aiba grija de fetita si sa I scoata in cale numai personae ca Selene,restul nu putem controla.

Mergi la inceput