Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Veve mara stai linistita,la noi asa s-a manifestat puseul de crestere- ieri cand l-am cantarit mi-am dat seama de ce facea asa . poate vine cineva sa te ajute un pic sa te mai odihnesti- la mine mai facea de serviciu sotul ... ce vremuri
o sa mai fie din astea. eu am observat ca si cand s-a schimbat brusc vremea a fost toata ziua agitat. acum nu mai adoarme instant dupa masa ci isi studiaza mainile, gangureste si pana la urma ofteaza si adoarme.
eu pt colici folosesc doar Sab Simplex fiindca nu il agita. Cand am folosit chestii naturiste care nu stiu cum mama naibii au la zahar de faci diabet, l-am avut agitat toata noaptea de simteam ca o i-au razna.( Carbocit bebe, Baby drink)- si daca alaptezi trebuie sa fii super atenta ce mananci ca pana si un banal mar poate sa-i faca gaze, colici, crampe , etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Uf VeveMara plange din ceva motiv. Eu cred ca il doare burtica, ca numai de mofturi nu plange atat. Inca un motiv ar putea fi iritatia scutecului, dar aia se vede ti-ai da seama. Eu am vazut la o fetita era foarte iritata la funduletz si se intrebau parintii de ce plange. Pai nimanui nu i-ar place sa fie rosu la fund.
Eu zic sa incerci toate produsele anticolici. Fiecare bebel raspunde altfel la solutiile anticolici si te sfatuiesc sa-l trimiti pe a tau, sau pe careva cu copilul la plimbare . Adorm bebei instant afara si sa-l duca daca se poate pe un un drum pietruit nu lin, le place mai mult zdranganiti,plus ca-i ajuta la colici. Si tu in timpul ala baga somn, e foarte important pentru lalpte si nervii tai. Nu fa curat, nici mancare acuma laptele e important si sa fii relaxata, bebe te simte. Nu stii inca cat face starea mamei asupra copilului, chiar si cand e mai marisor. O sa-ti dai seama mai tarziu.
Sper sa va faceti bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Veve, cred ca ai nostri bebei s-au vorbit azi, ca si a mea face la fel . Incerc sa rezist eroic, e mama la mine dar degeaba, nu se descurca... De-abia am reusit sa o adorm intre 1 si 3... si cam atat. Papa, caca, plans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna mamici,burtici si buburuze mici!!!

Noi tot in formatia de Kinder suntem...

Imi pare rau ca bebelusi de chinuie cu colici.Le trimit multi pupici sa le treaca

Imi place sa va citesc cum povestiti de bebelusi.

Emilia ati ajuns acasa?

Va pupic cu drag pe toate!!!!



Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Vai fetelor, am crezut ca numai fimea este mai agitata azi.Daca doarme 30 de min. e bine apoi se agita vre-o 2 ore si tot asa si nici macar somnicul ala scurt nu este tocmai linistit.Nici acum dupa baita nu s-a linistit...a dormit vreo juma de ora si gata of of

Cosmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cosminuta, mai ai un pic
Iulia, si noi vroiam sa ii facem baie, dar acum, ca sa ne faca in ciuda, a adormit in sfarsit si trebuie sa o las sa doarma, ca e in urma rau cu somnul azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

of, pup toti puiutii sa se linisteasca.Mara acum doarme ca un ingeras,dar ma intreb pt cat timp.Presimt iar o noapte sexy.

Liza,si noi am avut vreo 2 seri in care a sarit peste baita tocmai ca s-a linistit la ora de baita si nu am mai trezit-o pentru ca am facut greseala asta odata si mai rau i-am dat somnul peste cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Liza, Iulia, imi pare rau ca nazdravanii nostri fac front comun. Uneori am impresia ca numai mie mi se intampla, insa ma intristeaza sa aud ca si alti pitici sunt asa nemultumiti.


Casandra nu stiu ce sa zic de puseu de crestre, in ultimele 2 sapt bebe a luat cate 370 g pe sapt si se rotunjeste constant si sincer nu e acum prima zi agitata, e asa cam o data la 3 zile.



Feli, incercam toate anticolicoasele si intr-adevar afara se linisteste insa in Bucuresti de 3 zile e o vreme rece si ploioasa de zici ca vine toamna asa ca nu ne-am mai plimbat.

Am reusit intr-un final sa il adorm de la 4 la 6:30 si apoi l-am tinut ocupat cu papa, gimnastica, masaj, baita si acum pare sa fi adormit repede, inca il pazesc sa vad daca nu se preface , mai ales ca suntem singurei in seara asta pt ca tati e la spital.
Noapte buna si treziri cat mai putine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Fetelor..am si eu o intrebare...copii vostri stau cuminti la san in timp ce ii alaptati?
Al meu are 4 saptamani deja si in timpul alaptari alearga maratoane: da din maini si din picioare mai ceva ca un cal, se suceste si se invarte ca un viermisor....stie cineva de ce face asa si cum pot rezolva problema?

Vevemara...nici Damian al meu nu mai doarme toata ziu cam de pe la 2-3sapt. De obicei de la 7 dimineata nu prea mai reusesc sa-l adorm decat asa 15-20 de minute...apoi dupa amiaza incepe din nou si doarme cate 2 ore...mai ales la plimbare afara..la aer si soare.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Kopilash, si a mea face la fel. Nu tot timpul, dar de multe ori e agitata cand suge, si cred ca de la colici, ca daca ii pun mana pe burta simt cum bolboroseste. Si am incercat sa o fac sa ragaie cam pe la jumatatea mesei, dar degeaba.

Mergi la inceput