Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Baby, Violeta feicitari mamici! Sa fiti sanatosi si cuminti!
TudorAlexa groaznic nu te supara ca si doctorul tau un pic e de vina si el trebuia sa vina sa te vada, mai ales ca e sarcina gemelara, mai ales daca era in oras. Isi sacrifica o ora in caz ca venea degeaba.
Eu i-am zis la a meu ca nu vreau sa-mi faca nimik important rezidentii decat eventual sa priveasca, sau in caz de forta majora sa ma asiste, pana vine el, oricum in moasa era 80% din nadejde.
Doctorul meu cand e sunat cam in maxim 15 minute e la maternitate. Deci doar daca ai o nastere mai rapida decat atat poate sa te rateze.
E un om exceptional si sta aproape de maternitate la maxim 1,5 km, cred ca nici atat. La cati bani face oricum cred ca poate sa-si ia apartament unde vrea el in Cluj. Nu stiu ce viata personala are, ca are si copil si e si insurat, dar e apraope non-stop la maternitate .
Are paciente care vin sa nasca de la Suceava, Vatra-Dornei sau Iasi, doar pentru el, pentru ca e un doctor si un om bun. Lucru trist pentru ca inseamna ca asa dezastru e prin tara asta in spiatale, incat sa faci atatea sute de kilometri pentru o nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosmi tinem pumnii si pentru tine si comorica ta!
Ramonika la fel si pentru tine! Dianatal sepaote lua de la farmacia Tei online din Bucuresti!
Nu va recomand sterilet ! Nu am folosit, dar este o metoda abvortiva de contraceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Casandra, o sa-ti raspund eu la intrebare. Sotul urolog e bun la casa omului, mai ales atunci cand detii una bucata baietel. Pana spre 1-2 ani nu trebuie sa-i decalotezi preputul pt ca poate ramane blocat sub gland ( parafimoza) si in plus nici nu e nevoie pt ca glandele de la nivelul santului balanopreputial inca nu secreta nimic si deci nu prea are cum sa se colecteze ceva acolo. Sper sa fi fost cat de cat explicita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Buna burtici si mamici de buburuze.Felicitari pt bebei.Sunt o burtica de 30s si urmeaza sa nasc la Filantropia.Vad ca sunteti destul de multe cele care ati nascut acolo, imi puteti spune (daca ati nascut vreuna) pareri despre dr Haiduc?Eu urmeaza sa nasc cu el si m-ar ajuta impresiile voastre.Multumesc si spor la crescut bebei

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas, ai dreptate steriletul impiedica ovulul fecundat sa se implanteze in uter.La fel si anticonceptionalele pe care le-am folosit personal ni de zile.Tu ce metoda vei alege?

Casandra, eu ma gandesc serios la sterilet ,sora mea este la al 2-lea pus pe 7 ani si nu a avut probleme cu niciunul din ele. In schimb am o prietena care la vre-o 2 luni a fact infectie si a trebuit sa renunte la el. Dupa noroc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra, nici eu lui Robert nu i-am dealotat preputul dessi la fiecare contol dr insista ,eu am zis ca ea si am facut ca mine. Acum l-am invatat si o face singurel
Mie mi se pare ma usor cu igiena la baietei decat la fetite,parca pe Mara o curat cu tema tare rau.Cine are fetite si are sfaturi de dat din punctul asta de vedere,eu va astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Baby kiss, Violeta felicitari pentru micile comori, sa va traiasca,sa fie sanatosi si sa va umple viata de bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara eu nu folosesc si sper sa nu folosesc metode contraceptive care sa aiba vreun efect asupra unui ovul fecundat.
Deci pentru mine is valabile metoda calendarului si metodele bariera(ex. prezervativ) cand nu te poti baza pe primul. Deci cum zicea si o mamica de la cealalta Odisee(a lui Miriam) am sanse sa o intrec. Ea are 5 copiii si e mamica super si foarte activa, si servici si implicata in multe activitati. O admir. Pe al meu nu il deranjeaza ideea de a avea mai multi copiii, asa ca nu sunt stresata la capitolul asta, cel putin nu deocamdata.Soacra-mea tot zice ca lasa cand o sa aveti mai multi poate imi dati si mie unul sa il cresc.I-am zis sa-si ia gandul.Doamne fereste cred ca as face asta numai in situatii extreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

Casandra, o sa-ti raspund eu la intrebare. Sotul urolog e bun la casa omului, mai ales atunci cand detii una bucata baietel. Pana spre 1-2 ani nu trebuie sa-i decalotezi preputul pt ca poate ramane blocat sub gland ( parafimoza) si in plus nici nu e nevoie pt ca glandele de la nivelul santului balanopreputial inca nu secreta nimic si deci nu prea are cum sa se colecteze ceva acolo. Sper sa fi fost cat de cat explicita.

Mara, mamica de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )


Mara, multumesc din suflet pentru raspuns . Cred ca sotul tau este printre putinii care sustine idea asta, pe aici prin Galati , "mintile luminate" in halate albe au un singur fix:decalotare. Inca o data multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Mara eu nu folosesc si sper sa nu folosesc metode contraceptive care sa aiba vreun efect asupra unui ovul fecundat.
Deci pentru mine is valabile metoda calendarului si metodele bariera(ex. prezervativ) cand nu te poti baza pe primul. Deci cum zicea si o mamica de la cealalta Odisee(a lui Miriam) am sanse sa o intrec. Ea are 5 copiii si e mamica super si foarte activa, si servici si implicata in multe activitati. O admir. Pe al meu nu il deranjeaza ideea de a avea mai multi copiii, asa ca nu sunt stresata la capitolul asta, cel putin nu deocamdata.Soacra-mea tot zice ca lasa cand o sa aveti mai multi poate imi dati si mie unul sa il cresc.I-am zis sa-si ia gandul.Doamne fereste cred ca as face asta numai in situatii extreme!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013


Felicitas, asa ceva la mine este exclus. Mi-am propus sa fac 2 copii si i-am facut. In alte conditii de locuit, varsta si venit poate as fi acceptat ideea de al mai face si pe al treilea dar in conditiile actuale nici gand. Cine isi permite....la mai mare. Eu una imi cunosc limitele.
Din pacate de la metoda bariera- adica mai pe romaneste, prezervativ-am facut o mic rana pe col iar metoda calendarului nici prin gand nu-mi trece sa o folosesc fiindca nici nu am ciclu regulat si mi se pare prea riscanta.
Steriletul stiu ca impiedica ovulul fecundat sa se implanteze dar in stadiul acela eu nu-l consider avort. Ma intereseaza experiente ale mamicilor care au avut sterilet, daca a durut la pus sau scos, daca a influentat ciclul si actul sexual...genul asta de info.

Mergi la inceput