Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mamicilor si burtici de buburuze, vreau sa va anunt ca si buburuza mea a venit pe lume, in data de 02.04.2013, la or 12,00, natural si scor apgar 10. Marti dimineata, la ora 6.20 mi s-au rupt membranele. La ora 8 eram dilatata 4 cm, la 11 dilatatie completa si col sters, iar la 12 fix ( cat impingeam ma uitam la stiri) s-a nascut printesa noastra, Sofia-Ioana, usor si fara probleme.

PS: Arianna, fetele noastre n-au vrut sa respecte termenul

36+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna!!!

Mara noi tot doi in unu,baietelul asta al meu cred ca vrea sa-l scoatem cu forta

Baby,violeta felicitari.Sa va creasca mari si sanatosi copilasi

Eu nu ma mai joc,rog fetele sa stea la rand.Cum se face ca majoritatea cu DPN-ul dupa mine mi-o luati in fata?

Alexa,piscotel imi pare rau de experientele neplacut,bine ca sunteti cu toti sanatosi

Liza multa sanatate

Azi am avut si noi in sfarsit putin soare cu toate ca e cam frigut afara

Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa!!!!



Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

actualizez eu listuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

baby, violeta - felicitari si sa va traiasca puiutii!

alexa - imi pare rau ptr experienta ta; chiar eu te incurajasem ca e ok, dar se pare ca se schimba treburile de la an la an...eu cu doctorul nu am avut problema, cu restul a fost scarbos de lucrat; nici nu generalizez, dar pe aproape oricum. in ce sens au facut scoala pe tine? la mine au folosit fir normal, ieri am fost sa mi l scoata si e totul ok din punctul asta de vedere.


liza - sanatate sa afli cat mai repede de la ce este!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

raportam si noi la 1 luna si 1 sapt: 55 cm( cu 5 in plus fata de cat a avut la nastere) si 4 kg si 800 de grame.
Fetele care aveti baietei : care e faza cu decalotarea? am auzit mai multe experiente , inclusiv pe cea a sotului meu dar nu sunt lamurita. sunt tari in care nu se face dar la noi am inteles ca de la 1 luna ar trebui sa facem asta. eu pana acum n-am umblat la instalatia lui feciorumeu si sincera sa fiu nici nu prea as face-o.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Violeta,fetele noastre au vrut sa ne arate cat sunt de "berbecute".Cat a cantarut micuta ta la nastere si cati cm macar sa vd daca se aseamana :)

Tudoralexa,pentru infectia de la operatie poti folosi miere naturala(din sursa sigura) mami meu a folosit-o cu succes.

Ramonika si pe mine m-au durut oasele pe ultima suta de metri,se pregateste corpul pentru nastere si de acolo aceste dureri.

Iulia,micuta ta nu vrea sa iasa afara inca?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ramonika,sincer e groaznic sa vii acasa fara bebe,dar dc tor ce se face acolo este spre binele ei,atunci strang din dinti si suport
Speram ca maine s-o luam acasa,de abia astept ora 13 sa primim rezultatele de la analize :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Baby kiss sa-ti traiasca puiutul, sa va bucurati de el si sa fiti sanatosi :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Piscotel nu ai nicio vina, Doamne Fereste.
A fost alegerea mea acest spital asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji si nici macar eu nu ma simt vinovata. Asa a fost sa fie......
Din cauza a trei dr rezidenti am stat in travaliu 12 ore si am facut Clexane cu toate ca nu trebuia.
Acesti medici au constatat ecografic si la consult ca primul copil este in pozitie craniana asa ca au anuntat medicul meu ca pot naste natural. Medicul meu a luat-o de buna si era bine-merci acasa si astepta sa ma dilat in conditiile in care al doilea copil era in pozitie transversa. Concluzia mintilor luminate: primul copil nastere naturala al doilea cezariana....erau f mirati ca protestam.
S-a dovedit ca primul copil nu era in pozitie craniana ci pelviana asa ca am stat mult si bine cu membranele rupte (da, am stat 12 ore in travaliu cu membranele rupte) pana a venit medicul de garda, m-a consultat si a spus ca sunt pt cezariana.
Atunci meritau toti sa-i iei si sa-i rupi pe genunchi....urat spus dar in halul in care eram chiar nu-mi mai pasa de educatie, bun simt, etc.
Au avut ghinion ca a trecut si profesorul pe acolo si a aflat isprava lor....nu ma mai incalzea nimic, vroiam sa scap, sa se termine pt ca nu mai puteam.

Firele le-a scos cand am fost la camera de garda pt infectie dar a ramas sub operatie o bucata de fir care nu a iesit. Am intrebat daca trebuie scos cumva de acolo si a zis ca este resorbabil....ar avea logica pt ca este sub piele. Sa vedem cand o sa merg la control.

Sunt recunoscatoare ca a trecut si ca am copii intregi, restul nu mai conteaza....se uita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Ce fac burticile,mamicile si buburuzi mici?

Va doresc o zi minunata si usoara!!!

Pupici tuturor!!!!

Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput