FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

vreau_bebel citeste cap 74 incepand cu pagina 10, la babute.
Samira, multumim inca odata.

intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Velvet,nu am facut rezervare pe booking,ci prin agentie.Am avut de fapt si pe booking o rezervare facuta pt turci,ca sa ma asigur cu cateva luni inainte.Aceasta rezervare am anulat-o in momentul in care mi-am rezervat prin agentie si era putin mai convenabil,iar facilitatile mai ok pt hotelul la care am mers noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lorelei multumesc.mi-am amintit ca ai zis ca prin agentie...la ce hotel ati stat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Velvet,noi am stat la Hotel Tayhan,in apropiere de Marele Bazar.Nu ne-am asteptat la cine stie ce din capul locului,dar a fost ok,curat,micul dejun rezonabil,personalul f dragut,iar ca pret era ~35 -38 euro/noapte.Singura problema era cu moscheea de langa,ne trezeam in fiecare zi pe la 5.00-5.30 dimineata,cand incepea slujba.Cand am ajuns in tara,eram obisnuita sa ma trezesc in zorii zilei de la moschee.Dar totusi a fost ok si eram aproape de centru,in fiecare zi ne plimbam o gramada,vizitam,a trecut timpul foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Velvet iti recomand hoteluri in zona Sultanahmet. Sunt mult mai ieftine sunt chiar in apropiere de ferryboat la care ajungi repede pe jos si cei de la cliniva vin si te iau cu masina de la ferryboat-ul de pe partea asiatica. Este o zona cu foarte multe magazine, restaurante si ai in apropiere toate obiectivele turistice. Noi la control in februarie am stat la Best Town si a costat 40EUR/cam cu mic dejun inclus. Doar sa specifici ca nu vrei camera la ultimul etaj.
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Cristinaddr ai pm! Turquoise te asteptam cu un beta mareeeeeee. Pupam harem ul lui Tayfun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lorelei multumesc mult pt ajutor!

cristina iti multumesc si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Buna, fetele! Cam asta este ce am gasit pe net despre sarbatorile la turci in 2013:



"Ramazan Bayrami: Three-day festival when sweets are eaten to celebrate the end of the fast of Ramadan month. Also known as "Seker (sweets) Bayrami" since it's customary to offer candies to family members and friends that are visiting.

Kurban Bayrami: Four-day festival when sacrificial sheep or cow are slaughtered and their meat distributed to the poor.

The dates of these religious festivals change according to the Islamic calendar and thus occur 10-11 days (exact difference between Gregorian and Lunar calendars is 10 days and 21 hrs) earlier each year. According to this;

Ramazan Bayrami (or Seker Bayrami) in 2013 is on 8-9-10 August, in 2014 will be celebrated on 28-29-30 July, and in 2015 will be on 17-18-19 July.

Kurban Bayrami (Sacrifice holiday) in 2013 is on 15-16-17-18 October, in 2014 will be celebrated on 4-5-6-7 October, and in 2015 will be on 23-24-25-26 September.

This religious holiday was celebrated on 31 December 2006 - 1-2-3 January 2007 and on 20-21-22-23 December 2007. As you can notice, there were two Kurban Bayrami dates in 2007, it's not a mistake but it happens every 32 years. Same with Ramazan Bayrami but it happened in 2000 and won't happen again until 2032."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadali spune:

Buna ziua! rog frumos sa ma ajuta-ti cu niste pareri... fiindca numai stiu ce sa fac, si cum trebuie sa abordez problema noastra de a face copii.. si anume azoospermia....am cautat pe net mult .... dar nu m-am lamurit.....
Acum cateva zile am facut analizele hormonale ale sotului si au iesit toate ok.....inclusiv si cele care indica nu este suspect de cancer de testicule....FSH-ul sotului este 3.1u/l avand markerii de referinta a valorilor normale 1.13u/l - 12.50u/l..testosteronul- ok, lh la fel ok...
deci pot sa cred ca este vorba de azoo obstructiva? sau neaparat trebuie sa fac si cariotipul? sa intamplat sa fie analizele hormonale ok dar alea genatice nu?
Am fost fost ieri la medicul de familie sa ma intdrume mai departe, dar mai tare ma bulversat, mi-a recitit poiezia despre banca de sperma....dar oricum nu ma las.... mi-am pus in gand sa repet spermograma la laboratorul de la matern....poate gasesc vre-o doi gigei....cine stie
Si ultima nelamurire pe care o am, este legat de tratamentele naturiste gen branca ursului, tribestan sau spermotrend, etc, .. si anume daca analizele hormonale sunt ok aceste medicamente naturiste pot sa afeteze analizele hormonale in rau? Nutiu ce sa fac
Si eu la fel, ca multe fete care va citesc, visez sa ajung in Turcia, la Tayfun, doar ca prima data trebuie sa clarificam de ce natura este azoo. Noi am vrut sa mergem in concediu la Istanbul undeva prin toamna.... dar cand am vazut ca haremul doctorului Tayfun se mareste datorita reusitelor sale...am zis ca mai amanam un pic si sa le facem pe ambele...sa imbinam utilul cu placutul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Nadali, si sotul meu are azoo. Hormonalele la fel, ok.Am facut si cele genetice, si alea ok.
Parerea mea este sa le faca si pe cele genetice sa vada daca si ele sunt ok.
Poate este si la voi prob ductelor ... Iar atunci chiar ca nu ar trebui sa va ganditi la donator !!!!!
Uite eu, multumesc lui D-zeu am ramas insarcinata
Deci se poate !!!!! Ai incredere. mult succes daca te mai pot ajuta cu ceva , nu ezita sa ma intrebi

Mergi la inceput