FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Pt putin daca te mai pot ajuta cu ceva, oricand
Nici eu nu iti recomand un FIV in tara , mai bine direct la Acibadem . Sa va ajute D-zeu
Velvet eu m-am dus direct la procedura, eram in z2.
In astia 2400€ uite ce este inclus :

AH: inclus in pachet FIV
IMSI: inclus in pachet FIV
ENDO INJURY: inclus in pachet FIV
SEQUENTIAL EMBRYO TRANSFER: inclus in pachetul FIV

Miky, multumesc mult !!!! succes si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Velvet noua desi spermograma sotului era buna ne-au facut IMSI si ICSI in cei 2400 EUR.
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Nelay multumesc mult.da,asa m-am gandit si eu,direct la o clinica cu dr bun si laborator performant.pt ca nu avem bani de mai multe incercari.si prin subprogram ne va costa destul.costuri suplimentare,cazarea,mancare...da oricum ar fi mai ieftin.acum intre timp noi strangem bani cat putem si asteptam si fondurile.daca vor mai fi...

cristina multumesc pt raspuns.sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Velvet, mult succes! Sa dea D-zeu sa reusiti din prima. Fie ca aici sau la Acibadem! Iti tin pumnii !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Nelay multumesc mult Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Hatice,imi place sa intru aici,caci vad reusite si exista o armonie pe acest topic!
Velvet,asa cum te-a sfatuit Nelay,este bine sa ai in calcul un FIV intr-o clinica buna inca de la inceput,in afara tarii.Tin minte ca eu ma miram de ce apeleaza fetele la clinici din afara cand sunt si la noi in tara.In primul rand laboratorul f bun sa-l ai in vedere,mai ales ca e vorba de infertilitate masculina la voi.Eu intentionam sa merg iar la Sibiu prin program si m-am gandit mai bine,as fi cheltuit in jur de 9000 lei pt drum,procedura,tratament,am considerat ca tot bani multi sunt in joc.Plus deceptia dupa un eventual esec iar,eram dupa 1 FIV+2 FET-uri nereusite la ei...Si asa m-am decis ca vreau sa incerc si o alta parere,un alt doctor,o alta clinica...Parerea mea este ca sunt reusite si in tara,dar pt cazuri mai usoare.Eu iti doresc o alegere inspirata si multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lorelei multumesc mult eu nu am facut nici IA,care oricum am decis ca nu facem,nici FIV.da,si pe noi tot cam 100 mil ne va costa prin subprogram.acum sa vedem daca vor mai fi fonduri.daca nu...ne indreptam in afara tarii.chiar daca ne va costa mai mult.vedem noi cum facem.da,la noi spermograma e mai slaba,dar nu dezastruoasa.cel putin cea din august anul trecut a fost bunicica.pe noi formele anormale multe ne mananca...sa vedem ce va fi.oricum asteptam sa strangem bani,chiar daca nu vor mai fi fonduri pt programul national.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Nelay felicitari graviduta draga, ai deschis acest capitol cu o veste extraordinara Bravoo, ma bucur enorm pentru tine si pentru fiecare fata care vine cu rezultatul mult visat. Din cate observ de la turci vin toate fetele,,grele" Deabia astept sa vin si eu

Tuqoise trebuie sa continui lantul de reusite, obligatoriu. Te pup si o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Monica0920 eu sunt din Constanta, inca nu am facut fiv la turci, dar urmeaza, sper ca in septembrie maxim octombrie sa vin cu vestea cea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

dellya vezi in octombrie e mare sarbatoare la turci (musulmani) - echivalentul Craciunului.
Samira33, povesteste la babute, ca nu e deloc potrivit sa faci fiv in aceasta perioada.

Citeste postarea ei, foarte detaliata si de mare ajutor.
toate turcoaicele dragi.

Mergi la inceput