Cabinet veterinar sect 4 (bichon havanez)

Cabinet veterinar sect 4 (bichon havanez) | Autor: Cocolyso

Link direct la acest mesaj

Buna,

Va rog imi puteti recomanda un cabinet veterinar de incredere in sectorul 4 sau 5?

Am de vineri o fetita, bichon havanez, are 7 saptamani, un vaccin facut si as dori sa o duc la veterinar.

De fapt, trebuie, pt a putea urma schema de vaccinare.

Nu pot merge la dr la care a facut primul vaccin, fiind adusa din Alexandria.


Orice sfat imi puteti da, este binevenit, fiind primul caine pe care il avem.

As vrea sa o spal, ce parere aveti?

Deocamdata isi face nevoie la locul amenajat pt ea, insa daca o las prin casa face pipi pe unde apuca, daca nu sunt atenta.

Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KittyMummy spune:

Sunt si eu curioasa, care este numele complet din Pedigree al catelusei tale? Si de la care canisa ai luat-o?

Si nu ar trebui sa o speli inca, este prea mica. Asteapta mai intai sa termine schema de vaccinare si apoi poti sa o speli. Daca se murdareste in anumite parti ale corpului, o poti sterge acolo cu servetele umede speciale pentru caini daca gasesti. Daca nu, servetelele umede speciale pentru bebelusi sunt bune de asemenea. Dar nu ti-as recomanda sa o speli pe tot corpul, nu inca.
Daca stai la casa cu curte, trebuie sa o inveti sa faca afara si sa renunti la acel loc special amenajat pentru ea.
Nu uita si de deparazitari interne si externe facute lunar.
De asemenea iti vor trebui picaturi speciale pentru urechi pentru mentinerea urechilor curate si sanatoase.
Plus multe alte lucruri in special pentru toaletajul catelusei.
Dupa completarea schemei de vaccinare, catelusa trebuie spalata doar o data pe luna daca ii pastrezi blanita scurta sau semi-lunga. Daca vrei blanita lunga 100% atunci trebuie spalata o data pe saptamana, saptamanal negresit. Acele picaturi de urechi mentionate se vor administra o data pe luna dupa baie.

Eu am catelusa Havaneza asa ca te pot ajuta cu sfaturi oricand
Nu ezita sa ma intrebi/scrii aici si iti voi raspunde.

Mult succes!

Mamica fericita de pisicute alintate, minunate, mieunatoare si torcatoare, Casey(8.09.2001.), Daisy(20.01.2012.), Gracie(31.03.2012.)si de catelusa iubitoare, afectuoasa, loiala si tandra,Lacey (11.05.2010.)

Mergi la inceput