Stelute de iulie-august 2013 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor voi va plangeti de dureri de pasa... dar dureri de coaste are cineva? Eu tare m am chinuit la prima sarcina dar din cate imi amintesc era prin ultima luna. Vad ca acum au inceput muuult mai devreme. Sunt primele coaste de deasupra stomacului. E infernal!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana de coaste nu am simtit... inca nimic...sper sa nu experimentez si de acestea...

oricum orice dioscomfort e tare neplacut in perioasa asta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Tocmai am aflat ca pediatra lui Alexandru este implicata in inselatoria cu laboratoarele de analize. Sunt de-a dreptul socata, eram supermultumita de prestatiile ei profesionale si aveam mare incredere in ea.Incredibil!!!!, dar i-am vazut fotografia la stiri.
Acum am o problema de rezolvat: trebuie sa gasesc un nou pediatru ptr copilul actual si pentru bebita din burtica.

Fetele, multumesc pentru urari!

Andra23+ cusi mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Oxana M-am panicat putin ca sunt 2 zile la rand. Am avut eu episoade si mai urate de m-am intins pe jos dezbracata sa simt rece . Mi-am revenit de fiecare data dupa 10 min. Dar am avut numai vreo 3-4 episoade de la inceputul sarcinii.
O sa il intreb pe doctor saptamana viitoare.

25+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Buna seara... am revenit de la eco cu raportul... 1100 g si e un lungan...toate bune mai putin colul care s-a deschis in U pe interior. Pe ext e scurt si inchis bine. Cu grija si atentie si calcat ca pe oua n-o sa fie nevoie de nicio interventie. Sa nu va zic ca sunt mai rau ca-n Twilight Saga. Marti ma duc sa-mi faca transfuzie pentru augusta mea hemoglobina 7.6. Si cel mai probabil o sa le tot repet pana nasc. deci am la purtator un bampir.

Alina 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Alina felicitari pt vampiras!!! Sa stai cuminte sa nu fie nevoie de nici o interventie. E f mica hemoglobina ta . Imi aduc aminte ca tu m-ai linistit cand eram eu panicata cu ea mea.

25+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Alina, felicitari! Wow, ce grasunel ai crescut tu in burtica!!!!
Inafara de transfuzie, baga multa sfacla rosie, carne si verdeturi. Nu luai si supliment de fier pana acum?

Andra23+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Oxana eu am dureri de coaste si de coapse daca trec pe lista cred ca am aproape toate simtomele posibile in sarcina mai nou urechia infundata cica e si ea simtom al sarcimideci am de toate

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Alinafelicitari waw ce grasunuc ai tu acolo

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Andra felicitari pt sora ta si sarcina usoara

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
19+

Mergi la inceput