Stelute de iulie-august 2013 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, asa uit si eu de gravideala, mai mereu, doar ac eu nu au o pasa care sa-mi aminteasca.

Monirina
, mie nu mi s-au parut multe haine de gravida in H&M. Si, in plus, chiar urate majoritatea. Eu mi=am gasit un SH si de acolo imi iau pantaloni cu 10 lei. Mi-am gasit niste blugi super. Am mai primit de la fetele de delfinasi niste haine de gravida si cumva mai trec 3 luni.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 24+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vai ele ai mare grija , nici nu ma pot imagina pe mine fugind , abia calc...

nu am luat nimic de dureri , incerc sa nu iau , doar daca pic jos lata am sa iau paracetamol...la cate medicamente iau pentru trombofile nu as mai baga si altele...

monirina la polus nu e gama mare de hande de gravi , dar sunt cateva outleturi in ceutru cu haine tare dragute , nu stiu ce sa te sfatuiesc , cum crezi tu de cuvinta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

La noi la H&M nu au haine deloc de gravide


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia trebuie sa ai ceva iesiri din spital de la intrventii , te duci cu ela la oftalmolog , cauti unul la particular si pe baza lor iti da scrisoare medicala in care se recomanda cezariana , cu ea la ginecolog si ...gata , asat in cazul in care doresti interventia , eu una nu as risca de la efort se poate desprinde taietura , tu decizi , mie asa mi-i s-a explicat




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Nici eu nu am luat Olimp nimic, dar acuma sunt terminata. E durerea aia ca la entorsa cand simti ca iti vine sa vomiti de durere. .
Sotul e la ski cu aia mica, nu poate veni dupa mine, ca sa nu mai zic ca e final de luna si la noi e jale la fiecare sfarsit de luna.


Elena & Denisa (26.10.2004)
25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

La noi la H&M nu au haine deloc de gravide


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

pai nici la noi nu au...n-au avut spatiu destul :(
am inteles in Germania au un etaj intreg numai pt gravide...
cred ca voi apela la o prietena sa-mi aduca de acolo desi initial am zis ca prefer sa le vad live inainte sa le pot proba...


Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Paula multumim de capitol!
Ele nu ti-a zis Dr nimic de dureri puternice? Ce poti lua?
Eu trebuie sa merg pana la bioclinica pt toxo sa pot merge sapt viitoare la control. Alte analize nu mi-a cerut.


25+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

delia trebuie sa ai ceva iesiri din spital de la intrventii , te duci cu ela la oftalmolog , cauti unul la particular si pe baza lor iti da scrisoare medicala in care se recomanda cezariana , cu ea la ginecolog si ...gata , asat in cazul in care doresti interventia , eu una nu as risca de la efort se poate desprinde taietura , tu decizi , mie asa mi-i s-a explicat


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca


Nu a fost spitalizare si nici taietura. Operatia facuta de mine e cu laser dar fara taietura. Exista mai multe tipuri de interventie, la mine a fost o operatie de 1 min cu tot cu suitul pe masa. Stiu la ce te referi cu actele, procedura dincolo nu e ca la noi. Oricum trebuie sa merg pana nasc si mai discuto data tema asta.


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monirina

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

La noi la H&M nu au haine deloc de gravide


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

pai nici la noi nu au...n-au avut spatiu destul :(
am inteles in Germania au un etaj intreg numai pt gravide...
cred ca voi apela la o prietena sa-mi aduca de acolo desi initial am zis ca prefer sa le vad live inainte sa le pot proba...


Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 17+


Ooooo, la noi au un spatiu enorm, pe doua etaje, dar probabil ca nu e rentabil cu gravidele


viitoare mamica de hocheist 22+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ba da Diana, dar mi-e teama..nu as vrea.
Incerc sa o duc asa....poate ma lasa putin .

Elena & Denisa (26.10.2004)
25 saptamani

Mergi la inceput