FIV cu ovocite donate Cap. 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

speranta multumesc frumos draga mea !
Lara multumim pentru deschiderea noului capitol si eu multumesc si pentru informatiile furnizate.
tusferi ma bucur din suflet ca sunteti bine.
Cand ziceam de curaj ma refeream mai mult la actiunea de comunicare a realitatii catre bbi referitor la originea lor.

Am vorbit cu dna Viorica,dna dr U era intr-o sedinta.Nu are un raspuns pentru mine astazi referitor la continuarea tratamentului; sa sun dimineata.

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Sandy
Da ne bazam pe fiecare sansa care ne apare in cale, esti sigur ca sunt cei mai buni la momentul respectiv, ca sunt profesionisti si...
Dar nu va fi cazul acum. Ma concentrez ca universul sa conspire la bunul mers al lucrurilor si la reusita![hippi!
Sau cum zice Qiao sunt ZEN!

Fara copii.. casa e curata..portofelul e plin, dar inima e goala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Speranta, trebuie sa fim optimiste, sa gandim pozitiv. Si eu sunt mai panicoasa de fel, imi pun o mie de intrebari,ma tot gandesc la ce o fi, cum o fi ....

Dar imi revin destul de repede, am noroc cu sotul meu care e un optimistttt, ma si enerveaza cateodata.La el totu"i roz...

ZEN ZEN ZEN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Wish, ma bucur enorm de mult ca hematomul se retrage...Doamne ajuta pe mai departe. Eu am luat toata sarcina cate 2_3 magnerot pe zi

Speranta eu am ales clinica si dupa feeling. Normal ca ei vor sa se acopere pt orice posibilitate, dar citind f mult si alt forum am obs ca nici una dintre fete nu au avut ET in z 3 ( decat daca au cerut ele acest lucru) si majoritatea au avut 2 blasto frumosi. La Sandy sincer nu stiu ce s a intamplat daca au gresit ei si unde au gresit....Mai este o clinica bazata PFC dar e mai scumpa...daca citesti primele cap ai sa vezi ca oscilam intre ele.

Miracol ce putin mai e pana o vezi pe matusica

Tusferi ma bucur ca bebeii sunt bine. Acu mi am amintit ca si eu in ult sapt aveam tensiunea marita...ajunsesem la 16 cand eu in conditii normale o aveam 10. Bine ca ai vb cu dr. Presimt ca nazdravanii vor sa aduca primavara , asa ca iti spun de pe acum sa ai o nastere usoara si bebeii sa fie sanatosi. Daca nu vrei sa iti trecem numele sau numele bebelasilor e ok....nici eu n am trecut numeme printului , solutii gasim noi

Amalia eu zic sa nu te perfectionezi in deschiderea cap ca o piercem pe Lara....mai lasa si tu ceva minor de facut
pt amandoua





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Irilac pai am zis sa ma perfectionez dar azi chiar am facut asa bine capitolul incat Wish a crezut ca la facut Lara

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Da Irilac, am inteles. Merci mult pentru precizari. Se vede treaba ca in majoritatea cazurilor a fost ok.
Sandy

Fara copii.. casa e curata..portofelul e plin, dar inima e goala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Speranta, Needa una peste alta clinica din Brno este foarte buna si cu multe multe rezultate pozitive, rata de succes la sarcini de peste 70% si de BCF de peste 50% ceea ce efffb.
Cele mai multe fete au avut 2 Blasto XB sau HB si rezultatele se vad aici!

Deci mergeti cu toata increderea la ei ca sigur veniti gravidute de acolo.
Acum ce a fost la mine nu se pune ca eu sigur am o alta problema...eu nu cred ca infertilitatea mea tine de ovocite ci de altceva inexplicabil
Deci in nici un caz ce spun eu nu suna a nu mergeti la Brno. Ba dimpotriva cred ca e una din cele mai bune clinici din Europa in donate si nu in ultimul rand OK la pret.
Apoi spiritul lor pozitiv si atmosfera calda de la ET cu muzica merita toata consideratia.

In plus oraselul Brno este unul ca din povesti care mie mi-a placut foarte mult.

Speranta si daca tot vrei sa stimulezi constelatia si ZEN-ul te rog scoate de la semnatura inima goala; ma intristeaza tare cand o vad


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Amalia, multumim pentru capitol!
Iri, la mine nu a ajuns inca la 16, cand este mare e pe la 14, de vreo 2 ori a depasit 14, dar nu 15. De fiecare data am mai stat putin, am masurat-o din nou si la a doua masuratoare nu mai depasea 14. Sunt in garda tot timpul, imi verific mainile, picioarele de edeme (nu am, desi nu ar fi neobisnuit sa am, la varsta asta a sarcinii si greutatea luata). Nici la fata nu sunt umflata, sunt rotunjita. Trebuie sa mai verific si greutatea. Doamne ajuta sa mai reziste gemenasii mei inca o saptamana!
Wish, nu cred ca n-o sa am curaj. Vedem. Oricum cand intentionez sa le spun prima data vor fi mici, nu or sa inteleaga mare lucru, ca la 2-3 ani habar n-au cum sta treaba cu reproducerea, dar o sa bage la cutiuta. O sa le arat poze cu mine cu burtica si cu ei in burtica, sa inteleaga ca din mine au iesit si pe masura ce cresc si invata despre reproducere si o sa imi puna intrebari, o sa le spun, fara sa insist pe subiect mai mult decat vor ei, ca sa nu o perceapa ca pe o grozavie. Asta e planul meu si sunt foarte hotarata ca pt familia noastra e cel mai bine asa. Si taticul lor e perfect de acord, e o decizie comuna.


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, Doamna mea, tu esti o oaza de optimism pentru mine

Asa bine imi face cand te citesc pe-aici, multumesc ca scrii pe acest topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa de asta sunt aici sa va incurajez si sa va ajut...si ma bucur daca din cand in cand imi si iese.

Pe de alta parte nu sunt deloc genul sa ma imbat cu apa rece...imi place sa spun pe nume si lucurilor mai putin bune si celor foarte bune...nu sunt genul cu gunoiul sub pres
Important e ca cele bune sa fie deasupra

fetelor eu ma retrag in glorie pentru vreo 2 zile.
Ne vedem de Duminica incolo (adica la primavara)asa ca va doresc un weekend very special

Mergi la inceput