Stelute de iulie-august 2013(64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

of dana ce mai lucrezi si tu , stiu ce uleiul e bun , stiam de ceva spray , ai grija sa nu faci basicute , daca nu faci poti da cu creme de galbenele , daca faci basicute poate ar fi mai indicat sa mergi la doctor sa te vada ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp ms mult. Daca tot nu am dureri ca voi na ca sa gasit sa ma doara si pe mine ceva .

24+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana bucura-te ca nu te doare nimic...esti norocoasa si s-o tii tot asa...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Salutare.
Eu sunt la zi cu cititul dar foarte greu va raspund pt ca scrieti foarte mult si nu apuc sa raspund.

Dana pt arsuri Oximed spray sau spray cu aloe de la forever e foarte bun.

Nici eu nu am facut cumparaturi, nici macar nu am sortat sa vad ce am de la fiica-mea. Nici nu am avut foarte mult timp si sunt si foarte obosita, parca nu ma pot mobiliza decat pt activitatile obligatorii.
Am fost si noi luni la morfofetala, toate organele functioneaza bine, bb are cam 600 grame , col lung si inchis. Mai astept analizele de monitorizare trombofilie dar sunt sigura ca sunt bune. Deja ma cam doare locul unde fac injectiile, sunt ca sita nu mai prea am zone care sa nu ma incomodeze. Asta e...trece si asta.

Va rog trimiteti-mi si mie noua parola, ma mai inspir si eu cu camera lui bebe poate ma apuca renovarile ca inca nu am nici chef de santier si nici idei. Oricum modificari majore nu fac pana nu vad cum se adapteaza N. cu. cel mic.

24+

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Olimp fii sigura ca ma bucur. Imi pare asa rau de voi mai ales ca nici nu puteti lua nmk dar mai e asa putin . Mult a fost putin a ramas. Sunt sigura ca dupa ce intri in prenatal va fii mult mai bine. Dar nici CM nu poti lua?

24+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

va tot citesc de dimineata si abia acum m-am mobilizat sa scriu, dupa un pui de somn tras. azi am avut dureri de oase jos de am mers ca pinguinul. si epiziotomia ma doare f tare de cateva zile, ma cam apuca groaza cand vad ca suntem multe cu dureri de os pubian
ieri am vrut sa mergem o fuga undeva la tara, langa iasi, la meteo nu a fost anuntata nici o avertizare pt jud iasi si am plecat cu catel si purcel la drum. jumatate de drum am mers ok, dar apoi am nimerit intr-un blocaj stradal, masina langa masina derapata, in zig zag pe strada, oameni ce se chinuiau sa isi miste masinile, si cum un sofer care urca cu masina dadea sa intre in noi, al meu sot a virat putin dreapta si am fost aruncati din decor, in afara soselei, printre 2 copaci undeva in camp. m-am speriat f tare, masina parca era sanie. dar slava lui Dumnezeu ca nu am patit nici noi nici masina nimic, ne-au scos de acolo cu 2 caluti, ce paradox sa fie trasa cu usurinta dintr-o rapa de 2 caluti, o masina cu zeci de cai putere

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
23+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

flory felicitari pentru morfo ...ma bucur ca toate sunt bune...

dana e mai complicata situataia la mine...crede-ma ca am rascolit-o pe toate partile..asta e mai trag aprilie si scap...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

mihaela si dr cheleman si dr iliev au cabinete in sediul de birouri de la palas. am primit si eu recomandari pt dr chelemen de la vechea mea dr, doar pt faptul ca are studii facute in anglia pe malformatii. dar am sapat dupa mai multe informatii si am ajuns la dr iliev. anul trecut in decembrie am fost la el pt morfologie, si am mai cerut o parere si de la dr nemescu, are cabinet in cladirea universitatii petre andrei de langa elena doamna. amandoi au aparatura ultramoterna, parca esti intr-un film sf. dr iliev a fost f scurt si concis in ce a avut de zis, f acra asistenta din cabinetul lui, nu l-a lasat pe sot sa intre cu mine.
anul acesta am facut morfologia la dr socolov(dna), dar face si dl, la avicena. cam ei sunt recomandati in primul rand de ceilalti medici. bafta multa

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
23+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ma sperii cand va aud ca va doare epiozotomia (sper ca am scris corect). Dupa atata timp va doare?? Presupun ca de la sarcina nu? Offf. Si pe mine ma mai deranjeaza cateodata jos dar daca schimb pozitia imi trece. La mine ce ma deranjeaza cel mai rau e ca mai am dureri de solduri dar nu mereu. Ma apuca asa . Cand va aud pe voi cu ce va confruntrati prefer sa imi vad de treaba la mine e nmk pe langa voi . Sunteti niste eroine


24+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oanka ce patanie , am vazut ca in judetele din Moldova este mai grava situatia dar nu e de glumit , bine ca nu ai patit nimic nici tu si nici familia .

nu spune ca te bagi si tu la club " povite-n pasariaca"




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput