LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, care dintre voi scria acum vreo 3 saptamani despre o crema nemteasca pentru decalotare? Am o cunostinta cu un baietel nascut in aceeasi zi cu Ilinca mea, deci vreo 8 luni jumate si pediatrul a trimis-o la operatie cu baiatul. Nu stiu de ce s-or grabi unii medici asa... oricum ea s-a cam panicat, si mi-am adus aminte de crema aia...
Madutza, parca si tu ziceai ca o comanzi. Ai notat cum se numea?
Sa-i dau mamicii sa citeasca despre ea.

Lucas, bravo! Dar cum ai reusit, yasmi? Si eu zic ca e greu pana il prind pe Luca sa faca o data, dar nu il prind . Ca dca simte ca face incepe sa urlesi pleaca de pe olita . offff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na am incheiat petrecerea, a fost super, ce s-au mai distrat. Copii astia sunt tot mai isteti si dezinhibati.

Multumesc de urari.

La multi ani mamelor de Ally si Yasmi, sa va traiasca si ale noastre pe langa ele.

Felicitas, moon cup asta ar fi pentru mine o binecuvantare. Eu in primele zile sunt si cu intern si extern si tot timpul stresata ca ma patez.

Na va pup, ma duc sa-mi fac bagajul ca maine plec la Cluuuuuj.



PS sa scrieti mult sa am ce citi pe tren.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Hihi Felicia daca nu vrei sa folosesti nici un mijloc contraceptiv, atunci ai toate sansele sa ma depasesti

Si eu am bagat hainele groase si m-am purtat si pe mine si copii cam flenduriti pe frigul asta, dar de intors nu le-am mai intors.

Ma bag la somn, desi nu pot dormi ca la un moment dat m-au lasat bateriile si am baut o cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

alina nu am facut nimic anume: nu am insistat, nu l-am pus continuu ci doar asa ocazional. uite azi dimi de ex i-am pus pampers de lene sa mai stau dupa el :( ce am facut: il intrebam : vine pishu', vine kk?? sa ii mai amintesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata yasmi
neata fetele

haideti la un nes aburind sau la o cafeluta aromata

eu azi ar trebui sa mai gatesc ceva de post da zau ca m-a lasat imaginatia
si frigiderul e cam gol
astepot un pachet de la mama pe seara si mai vad maine cred
asa ca lancezreala maximaaaaaa
poate ma bag doar la calcat
si la invatat de lectii
ca nun mai este mult si vineeeeeeeeeeeeee

pe de alta parte daca nu am facut ziua antoniei
acu toata lumea sa fac ziua lui petra stiind si ca are problemuta
nu ma lasa linistita
astfel incat tre sa fac de doua ori
asa ca am la ce ma gandi
oricum cred ca una din dati voi merge la un minirestaurant de prin zona si gataaaaaaaaaaaaaaaa
evident va trebui sa iau 2 torturi
sa sufle si antonia in cifra 4
ca inca nu a facut-o

somleac hai ca promit ca voi scrie zilele astea pt tine
diverse
ma gandesc la tine
cine sta cu copii cand pleci?
doar sotul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha exact asta vroiam sa te intreb si eu....cine il ajuta pe sot cu copii?? tu ce faci la Cluj?? drum bun!!

cami, foarte bine daca faci la un mini restaurant. cat despre tort poti face unul mai mare, lat si sa pui o lumanare intr-un colt si alta in altul, posibil chiar cu 2 imagini diferite pe el.

eu astzi sunt cu amandoi acasa. nu i-am dus la gradi si am gandesc ce sa facem...cum sa ne petrecem ziua.....
am mancarea pe foc...dupa ce o termin suntem free....
ceva sugestii??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata ! Merci de cafeaua virtuala ca numai de asta pot sa beau deocamdata! Mai astept sa vad ca is ok cu lactatia si apoi o sa pot si eu savura cate o cafeluta mica!
Miha drum bun !
O zi frumoasa va doresc, se pare ca apare si soarele pe strada noastra dupa atatea zile de iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
cami multam de cafea! niste fasole n-ai prin camara? eu am descoperit in dulap o cutie de linte si vreau sa fac o mancare indiana cu curry, suna mai complicat decat este... am citit pe dc ca curry previne diabetul si chiar prediabetul are o regresie..
yasmy pune-i sa faca rame sau margele din macaroane
felicitas bea ceiut si ia galactogil si papa supa de gaina concentrata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia super ideeee!! si inainte sa le coloram :)) chiar azi dimi le-am facut paste cu mozarela si parmezan si unt si L imi cerea sa le manance nefierte :p

deci noi clar suntem pe drumul cel bun cu olita :p azi dimi i-am pus pampi ca sa stau mai lejera eu iar L mi-a spus de fiecare data cand i-a venit pishu' si un kk pe care saracu' nu mai putea sa il tina pana l-am despachetat si a facut pe jumatate :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deci somleac pe unde esti acum?
ai semnal sa ne citesti?

eu am bagat la spalat
le-am dat cate ceva de mancare la fete
ne-am jucat cu surprizele din oua kinder
acum ma dau 5 minute pe net ca apoi sa ma mai joc cu ele cu plastelina
vreau sa le invat sa modeleze animalute din ea sau macar flori si case ca e mai usor

yasmi nu stiu ce idee sa-ti dau ca sunt de varste diferite cei doi
da e buna ideea deliei
ce faci de papa?
eu am pregatit niste cartofi pt prajit
desi mancam rar in post ne mai scapam la ei

strumph azi ce faci??????
ai plecat?

mada voi ce mai faceti?

mie mi-e groaza ca peste 10 zile incep munca

Mergi la inceput