LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally La multi ani si pentru mami tau! sanatoasa sa fie

alexina ce ma bucur ca ne-ai scris. oaaa ce s-a grasunit puiutul mic, bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mami a lui Lavi ! Multa sanatate si fericire!
Buna dimineata fetele !
Alexina chiar ca e bine 1,1 kg pentru alaptat la san.
Anda ma faci sa devin melancolica cu sarcina! Lasa ca scapi de greturi!
Eu abia ce m-am trezit, m-am pus sa dorm dupa ce a plecat Miriam cu taica-su.
Strumph eu folosesc toujours si huggiesla Miriam (natural fit de huggies imi place cel mai mult, acela de care zicea ca-i mai scump). Asta e pentru la cresa ca acasa cu fundul gol sau in lavabile. La Anastasia tot huggies natural fit si mai astept un pic lavabile ( dar inca nu am destule potrivite, asa mici).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata la amiaza!

...dar, cine doarme pana la 9 ? deh... e Nick acasa, e liber pana marti, e Pastele aici in UK si sunt zile libere de la Guvern am dormit eu pana la 9 dar cu pauze, de la 5-6 jumate au sunat toate telefoanele in casa, fix, mobile... de la serviciul de alarma, nu stiu ce are bateria din keypadul de la alarma pe casa si da-i si suna acum negociaza Nick cu ei la telefon sa vina careva sa se uite la ea ca noi maine plecam la soacra si de la 400 km distanta nu putem sa o oprim si sa urle ca nebuna , apare politia si sparge usa

Somleac, ma doare iar capu`, deci nu eu ti-am trimis-o , vad ca a ramas la mine La multi ani lui Victor, flacau poznas

Ailed, daca intra fetele in vacanta, intra si tu cu ele, nu treaba, nu nimic, numai plimbareala si shopping!

ally distractie placuta sambata si nastere usoara surorii! chiar te intrebam zilele trecute cum mai este si cand naste

Anda imi pare rau ca nu au trecut greturile! isi face de cap ala micu` cat despre tinerea lui Alex acasa cand se naste bb, nu am mai auzit de asa solutie

yasmi, vad ca tare esti ocupata si mai zici ca esti singura acasa pana la ora 16 eu cred ca tu toata ziua te plimbi cu

La multi ani mamicilor de Ally si bb_yasmi!! sa va traiasca multi ani sanatosi si sa fie alaturi de voi si cand veti avea stranepoti

Roxy, nici mie nu-mi plac always, sunt oribile, chit ca le-au tot schimbat/imbunatatit zic ei, tot m irit ca dracu de la ele eu m-am dat pe unele bio, adica asa mai fara chimicale... poate gasesti si la voi, natracare? Da, eu i-am crosetat bascuta aia de se vede in poza de la profil, sau pozele de pe picasa cand manca langa tac`su cartofii lui prajiti

Felicitas, cum e cu 2 fete cucuiete acasa? Miriam ce zice? am vazut ca o iubeste mult

miki, scumpa Andra cu ochii aia negri cu gene lungi, iar tortul foarte reusit, eu nu am talent la asa ceva!

mary, cum stai cu zapada? a mai nins sau s-a topit? mai zi-ne de trasnaile Andei, sau de ce mai modeleaza din plastelina

Nu mai retin ce ati mai vorbit, daca imi aduc aminte mai revin! azi precum ziceam e Nick acasa si mai sta el cu Sophia , dar acum eu ma duc sa ii fac/dau papa si apoi ii trimit pachet afara si eu sa ma rasfat cu o baie buna, sa imi fac manichiura si pedichiura si sa imi pun parul pe moatze, deh.... maine plecam la socri si tre` sa fiu bella si rapitoare sa se oftice iar soacra oleak

O zi frumoasa!

ahh... mi-am adus aminte de subiectul pampers! nici noi nu am avut deloc nici o problema cu pampersii pana nu au schimbat compozitia lor, acelasi brand, alta porcarie! am folosit de cand avea vreo 2 luni pana acum numai Pampers baby dry si au fost excelenti pana au schimbat compozitia lor si ambalajul, numai numele lor a ramas la fel! de cand i-au schimbat nu este zi sa nu se ude si sa nu o gasesc dimineata uda pe toata burta azi incep sa ii pun pe cei noi organici, i-am terminat pe astia de la Pampers, Slava Domnului! si sper ca astia noi sa fie buni si chit ca-s mai scumpi, o sa ii iau de astia daca nu se uda, eu nu mai dau banii pe Pampers! daca nu-s buni, ii iau Huggies


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeeeeeee

ce frumos ca s-a reanimat subiectul
eu am lipsit ieri motivat
mi-a facut antonia prima OARA IN VIATA EI OTITA
SI A DURUT-O ATAT DE RAU CA NU MAI STIAM CE SA II FAC
EU AM CREZUT CA E CEVA MAI USOR DA ASTA E
am fost la ORL
si suntem pe klacid
chiar ma bucuram ca saptamana trecuta mai toata grupa a stat acasa ca a fost un virus nasol tare cu febre mari si rosu in gat si otite
si na ca ne pocni si pe noi fericirea
offffffffffff


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac LA MULTI ANI PENTRU VICTORAS
sa fie sanatos si sa isi bucure familia

ally offffffffffff
cred ca nu a luat impartasania ca nu l-ai mai dus de multa vreme si nu a inteles nimic bietul copil
acasa ii dai lichide cu lingurita?
poate asta e buba
daca nu mai mergi de cateva ori la biserica fara sqa il impartasesti si abia apoi
dupa ce se obisnuieste cu moaca preotului si cu slujbele in sine
poti sa mai incerci cu impartasania
hai nu fii suparata ca se va obisnui
la mine antonia si petra pupa singure icoanele din toata biserica
si dupa ce iau impartasania cer si paine de la tati
adica anafura
da le duc la fiecare sarbatoare
la fiecare duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumpgh imi esti super draga
am vazut pozele cu piscoata
imi era dor de ea
e o frumoasa
si o imbraci super frumos
petra a primit felicitarea
multumim enorm
antonia a stat cu ea in mana foarteeeeeeeee multa vreme
esti o draguta
iti urez o saptamana frumoasa si relaxanta la socrii
mai aveti zapada inca? nu s-a topit?
la noi nu a dat decat un pospai slava domnului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

s-a schimbat compozitia la pampers?
ai verificat tu strumph?
si eu tot din astea folosesc
si azi e prima data cand a dat pe dinafara
in rest noi nu am avut astfel de probleme
ca nici nu se omoara cu bautul de apa
eu am luat cateodata si hugies da nu mi-au placut deloc
sunt foarte foarte rigizi si nici nu miros foarte bine
poate s-au mai imbunatatit
insa ne mai intelegem bine cu happy uneori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia pai parca nu asa ne-a fost vorba
lasa treaba si stai linistitaaaaaaaaaa
hai pls ca nu te verifica nimeni
bine o mancare iti dau voie sa faci dar atat ca altfel vin cu parul la tine in croatia

chiar fetelor v-ati hotarat ce faceti in vacanta de vara?eu tare mult imi doresc sa plec undeva
daca nu plec u fata in germania la control mi-ar placea sa vizitez croatia sau austria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Absorbante nu mai folosesc ! Folosesc doar cupa menstruala Moon Cup. Mult mai igienic, practic, economic si eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cami noi mare lucru nu o sa facem.
Maxim un weekend undeva la munte, altundeva decat la ai mei. Si la a mei e bine, dar sa mai schimbam decorul sau un weekend undeva, nu stiu unde, daca e departe eventual cu avionul ca sa nu-l extenuez pe a meu cu condusul.A meu foloseste vara casa numai pe post de hotel( dormit, mancat) in afara de dumineca, munceste foarte mult, deci nu prea ii arde de vacante nu stiu unde.
Acuma depinde si de bani.Parca as vrea la mare, dar si cu asta mica numai cu avionul intra in discutie.

Mergi la inceput