LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alexina felicitari!!! Alaptat a pus asa de bine micutul? Alexina scuze dar am uitat cum il cheama. Cum se impaca Teea cu el, cum suporta sa te imparta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

va pupic fete dragi!! nu sunt suparata, doamne fereste!! pur si simplu am avut si multe pe cap (ne pregatim de inscrierea la scoala, inainte de evaluarea pt inscriere, incepem si cursul de inot...etc etc).

noi suntem bine, Doamne multumesc copilasii sunt foarte bine, nu au mai racit nici unul, ori isi face treaba foarte bine miere+propolis+polen ori si-a facut Lucas imunitatea strong ca la gradi sunt copilasi bolnaviori. saptamana asta am simtit nevoia de putina liniste, libertate si i-am dus la gradi zilnic, program normal pana la 16. mi-am incarcat si eu bateriile ca urmeaza vacanta :)) inainte la privat nu aveam vacante :)

cu olita ...nici nu stiu, ma si rusinez ca nu am prea incercat sa il mai pun, astept si eu caldura sa il las pe afara fara pampi, DAR avem ceva timp de cand nu mai face KK in pampi, cand ii vine cere cu disperare olita...."mami, vine kk!!!" fuge in toate partile, mai ca da sa planga de disperare :)))) iar apoi este mandru si asteapta de la toata lumea cate un Bravo :))

mai citesc din urma si poate mai scriu astazi!!

la multi ani victoras!!! Miha, sa iti traiasca puiutul!!!


astazi este si ziua mamei mele scumpe si dragi!! sa imi traiesti mama , sa fi sanatoasa, sanatoasa ca asta este cel mai de pret....restul avem noi grija de toate!! La multi ani MMAMA!!

dya , iony, anamria, monas la multi ani!!! ma scuzati pt intarziere!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Somleac, la multi ani pentru aschiuta Victoras, sa fiti sanatosi cu totii

Alexina, multumesc de urari, deocamdata e mica sarcina, doar 7 saptamani si ceva, dar ma termina greturile zilnice.
Felicitari pentru bebe, creste foarte bine si spor in a gasi ritmul cautat. Cand il gasesti sa-mi zici si mie ca si eu incep sa ma gandesc usor speriata la cum va fi cu 2 copii.

Noi folosim Pampers active baby si sunt multumita, nu se uda aproape niciodata. Cu olita si reductorul de wc deocamdata ne jucam, stam fara sa facem ceva, astept sa vina caldura sa-l las cu putza goala si sper sa constientizeze atunci cand face pe el.
Taman acum cand m-am gravidat ma suna de la agentii de recrutare pentru diverse joburi, m-a sunat una pentru job pe olandeza, m-a intrebat diverse in engleza si olandeza si daca vreau interviu/testare cu angajatorul. M-a luat valul si i-am zis ca da, ca ce-as avea de pierdut, dar acum ma gandesc cum sa merg cand mie imi sar ochii din cap de greata toata ziua.

O zi frumoasa



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

LA MULTI ANI VICTOR sa ramai la fel de sugubat si sa nu-ti pierzi din vechile obiceiuri cu varsta te pupam cu drag si sa fii sanatos alaturi de familia ta frumoasa
somleac, ce a primit victoras ? poate ne dai si noua idei..

LA MULT IANI si pt mami de bbyasmi..multa sanatate sa ne dea Doamne Doamne la toate mamele

roxy, eu sunt fun carefree..

eu nu ma simt stralucit, nu cred ca da roade tratamentul..azi abia m-am tarat la servici mi-au iesit analizele dar sunt cam ciudate, adica unele se contrazic cu altele.. si n-am gasit loc la nici un doctor sa mi le interpreteze..

va pup si va urez o zi frumoasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac sa-ti traiasca baiatul! Victoras
yasmy si tie mami tau , sa o tina Dumnezeu!
la mine de maine sunt cu amandoua acasa ....si saptamana viitoare ploua... om vedea..
miki, of!
anda , mi te imaginam cu stomacul in gat la interviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

BB-Yasmi, la multi ani pt mami tau!

Delia, eu imi imaginez cum ar fi sa dau la rate pe intervievator. Dar nu ma duc la interviu ca tocmai am primit mail de la agentie si am aflat clientul-angajator. Din nefericire, programul lor e unul criminal, fina mea lucreaza la ei, e de la 10 dimi la 7 seara, ceea ce e exclus ca nu suport ideea sa-mi vad copilul doar o ora seara.

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Somleac, ce m-am linistit randurile tale. Asa ciudat se uita lumea si la mine ca nu pute-am sa-mi ridic capul din pamant. La multi ani fericiti pt Victor ! Sa va traiasca mami si sa va aduca numai bucurii.

Lavinia, la multi ani mamei tale si multa sanatate!


Astazi este si ziua mamei mele iubite ...Deci, va dau de mancat si de bauut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Anda
Ally, hai ma lasa babele, ca nu-ti dau sa mananci.... Maria mea din cauza babelor nici nu vroia la biserica pana s-a deschis biserica aia noua acasa la tara cu multi copii si preot tanar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

la noi a nins si este alb, zici ca este mijlocul iernii ee.. asta este, nu avem ce face asa ca mai bine ne bucuram

ally multumim de capitol. de cand n-ai mai intrat...ma bucur ca sunteti bine, Edy este vorbaret
si Anastasia asa bine vorbeste si tot, tot. stie sa ceara tot, vorbeste foarte bine numai ca nu face propozitii lungi, asta este clar

fetelor, mary, ailed, somleac multumesc mult de informatiile privind absorbantele.
eu nu am avut nici o problema niciodata, nu m-am iritat de la ele...doar ca ma enerveaza ca le simt asa nesigure, inainte erau altfel, mai calitative...acum parca am senzatia ca sunt nu sunt protejata 100% sunt asa subtiri.....ma gandeam ca si astia incep sa le faca prost...pretul creste, calitatea scade...ca mai peste tot

mary alea coton care sunt? le gasesc tot in supermarket? ca eu de acolo le iau.

somleac da, din alea roz iau, sunt subtiri. inainte erau albastre, erau mai bune. cum le-a schimbat ambalajul au schimbat si calitatea o sa vad eu altele

somleac La multi ani, pentru Victor sa fie sanatos si smecheric sa creasca mare si sa va bucure mereu alaturi de fratiori

bb_yasmi La multi ani, pentru mami tau! sa fie sanatoasa, asta este cel mai important

miki ce analize ai? zi-ne si noua, ce ti se pare suspect?

anda lasa, mai bine greturi sa fi tu linistita ca bebe este bine ca daca iti dispar ai vazut, te si gandesti....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Victoras! Multa sanatate si fericire pentru tine, mamica ta si familia ta ! Somleac multe bucurii de la copilasi si sotior!



Mergi la inceput