LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Yasmy - asa si sunt . Eu si cand sunt suparata tot glumesc.
Asa-s construita. Raspund la probleme cu glume . Pe princpiu "viata rade de tine tu rade si mai tare"
Stiu ca e vina mea ca am ajuns asa dar imi vine extrem de greu sa vb despre mine si ce ma macina pe mine. Tocmai de asta fac un mare efort sa le arat fetelor ca e important sa vb despre tine, despre ce te roade. Ca nimeni nu-ti poate intui gandurile decat daca te deschizi. Dar... teoria-i una si practica...
Nici nu-mi vine sa cred ca am si reusit sa scot din mine ce am scris mai devreme . Sunt lucruri pe care le-am tinut in mine si nu le-am rostit niciodata cu voce tare.
De asta eram si tentata sa sterg ce am scris dar nu o sa o fac. Ma iau singura de motz ca am fost bleaga.

Oricum, ca sa schimb vorba - sa va zic de Sofu'meu ce face mai nou. Nush de unde a aflat ea ca-i nasu magazie si in ultimul timp ...depoziteaza chestii in nas. Nu va zic ca aseara la un mom dat, la vreo 2 ore dupa masa, se apuca de autoflagelat nasu, si da-i si lupta ... eu tot ii spuneam ca o moara stricata sa lase nasul ala in pace ca o sa i se faca cat galeata de la atata scociorat in nas si ea nimic. Si se pune pe un stranutat ... unul dupa altu... la un mom dat o vad ca se lumineaza la fata si-mi expune rezultatul brut al cercetarilor nazale . Eu initial am crezut ca-i un ... muc dar cand colo ? ce sa fie ? Era o stafida bagata in nas .
Na! asta cu siguranta bate inventivitatea celor ce-s carausi .
Am mai avut surprize si alta data dar deobicei cele ascunse ieseau la iveala rapid - nu ca acum dupa 2 ore.

Ah mi-am amintit! Vroiam sa-ti zic Deea ca e absolut normal sa slabesti usor. Chiar daca pe moment ai simtit ca ai da orice sa fii ca fata despre care ai citit, sa fi scapat la fel de multe kg intr-un timp atat de scurt, o sa-ti zic ca si probabil toti nutritonisti ca cel mai sanatos si mai de durata slabit este cel lent.
Chiar daca acum sunt batz candva am avut mari probleme cu greutatea. Am slabit peste 25 de kg dar in timp .
La fel imi amintesc ca atunci cand am inceput sa tin dieta, am inceput sa fac sport , analize si tot ce am incercat atunci nu vedeam nici un rezultat. Eram turbata ca nu se vedea nici o schimbare in bine. Deja faceam sport de cateva luni si tineam un regim destul de strict si abia abia se misca acul cantarului. Darrrr ( cred ca intuiai ca urmeaza un dar , nu? ) si cand m-am pus pe slabit! S-au dus , drept ca nu asa brusc , kg dupa kg si multumesc lui D-zeu nici n-am mai avut probleme de atunci . Dar m-am chinuit vreo ... 2 ani sa slabesc si sa-mi schimb modul de viata. Ca pana la urma urmei asta e . Cum imi spunea si mie atunci medicul - pana nu-mi fac ordine in program , in modul de a manca nu o sa am rezultate. Acum nu te gandi ca mananc numa apa plata . Chiar am zile in care mananc ca un . Dar incerc apoi, zilele urmatoare sa am grija la ce mananc. Sa echilibrez un pic balanta.
Si sportul - chiar daca si pe mine ma doare lenea cand spun asta , ajuta cel mai mult.
Hai ca m-am lungit iara dar aici vroiam sa ajung. Ca dupa socul initial, cand corpul tau intelege ca esti pusa pe fapte mari usor usor se duc kg zburandddd. Apoi iar a urmat o perioada de stagnare cand iar ma intrebam daca asta a fost tot, o perioada in care cred ca organismul meu se obisnuise cu ritmul ala de viata si apoi iar am mai avut un val de scadere in greutate si practic de atunci ma scald in aceleasi valori.

Moama cat am mai scris
Na, Strumph ti-a fost dor de mine ? De acu sa te tii! Nu ma mai opreste nimeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, ce bine e cand ai ce sa citesti...
Somleac, ma bucur ca esti de aceeasi parere cu mine, cu copii
Msbb, wow ce intoarcere... imi place si vb Deei, cu mansarda toate avem pb , depinde de constructie... unele mai mult alta mai putin
Strumph, duminica e ultima zi libera a Mariei si e si ziua ei si eu imi cerinvoire de azi incolo
yasmy, ce intrebari tampite le-au pus la copii
mada, roxy, mary, alina , pup
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Msbb stai linistita ca nu te judeca nimeni, nici nu rade nimeni de tine. Nu cred ca este mama pe lumea asta sa nu traiasca spaimele astea si parerea mea este ca vom trai pana la moarte cu spaima in gat. Asta e. Vorba lui Strumph unele le acceptam mai usor altele mai greu, asta e frumos la un forum de asta ca ne adunam de toate felurile.

Delia, a avut Maria vacanta? Ea ce face in timpul liber? Poti sa o duci la ceva activitati acolo?

Deea , daca vrei intra si la montignace. Este un regim de slabit care poate sa ramana un mod de viatza. Eu cu asta traiesc de ani de zile. Drept e ca nu scazi spectaculos dar nici flamand/frustrat nu esti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Delia as vrea si eu pe plaja aia minunata. Ce preturi sunt pe acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bunaaaa!
Fetele care sunteti pe receptie pana citesc si u cele 2 pagini din urma, imi dati si mie o idee de tort pt ziua lui Luca? Voiam sa fac de mere cu crema de zahar ars, dar parca as incerca altceva. Ca din asta am facut si 1 martie... Ceva incercat de voi, adica sa stiu ca-mi iese, ca nu mai am cand sa fac de proba :) Poate aveti ceva linkuri salvate. Multam.

Ma apuc sa mai citesc din urma.
Puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, Maria merge la calarie si la scoala are gimnastica si italiana ca after school. Mai facem si romana acasa+ geografie si istorie.
cat despre cazare uite aici http://www.lopar.com/eng/accomodation/private_accomodation.php
alina , tortul de la catank era usor de facut si delicios astai sa caut in mp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina era ceva de genul 3 oua, 300g unt, 100 g cacao, 300g zahra pudra
uite aici un link
http://irinaririna.blogspot.com/2012/11/tort-amandina-cu-unt.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

aLINS FA TORTUL EGIPTEAN....sa nu te sperii de reteta..pare complicata dar nu e..iar de gus..o sa-i dai gata..la zuia Annei am dublat cantitatile....aveam un caton de tort mare si asa mi-a venit ideea sa-l fac intr-o tava care s-a p[otrivit acelui carton....dar bine am facut ,ca au cerut si cate 2 portii..
off scriu cu a inm brate....
pe maine ca nu mai am trai cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ne putem lauda ca primul "examen" din viata buburuzei a fost un succes!! felicitari viitoarei mele scolarite!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Of abia am ajuns acasa si am tinut sa ii raspund Deei.
of Deea nu te mai stresa 3kg pe saptamana e super, eu daca as da asa as sari in sus de bucurie, despre tipa aia probabil avea la 100 kg si cand ai asa o greutate mai mare dai mult din prima era normal sa dea 11 kg. eu ma chinui din nou cu cateva kg.
Am tinut dieta dr Laslau dar nu am dat decat doua kg intr+o luna si nu se cunostea decat ca nu mai aveam burta, acum ca a venit postul am lasat+o balta si deja am pus cele doua kg la loc.
Anul trecut am tinut dieta de la Mada si mi s+a potrivit foarte bn si dupa ce am oprit+o nu am pus kg la loc!


Mergi la inceput