Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

La Multi Ani!!! fata de viviana.
sa te bucuri de ea, viviana, si ea de tine pana la adanci si frumoase batraneti!

cam atat deocamdata , trebuie sa imi revin un pic din stresul de ieri, nu pot sa realizez cum de nu i-a intrebat nimic pe parintii lui buflea la vama si sunt foarte dezamagita ca nu si-a luat si avocatul cu ea, just in case de dezastru
bufle , le doresc o sedere minunata parintilor tai si promite-mi ca nu o sa te mai strezeze nimic cat stau la voi!

revin dupa ce ma teleportez la servici nu inainte de a pupa tot ghetarul ( nu gheata, bineinteles ci ce respira pe ea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Ralu, pozele sunt de azi?
Verific sa vad cat a nins la Bucuresti

Ajung si eu in seara asta cu avionul si vreau sa stiu la ce sa ma astept.

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Viviana, sa-ti traiasca domnisoara si sa va bucurati de ea!

Buflea, frumos mai povestesti , parca-mi pare rau ca au ajuns atat de repede cu bine ai tai acasa , da' sunt sigura ca povestea nu se va termina aici asa repede.

Rufus, bine-ai revenit pe ghetar! Si drum bun, ca am inteles ca ne parasesti din nou.

Kari, asa o pofta de ciuperci mi-ai facut , cred ca dau o tura prin piata sa cumpar si eu seara asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

sunnyday07, transmitem de pe ghetarul nins toata noaptea numit Bucuresti: frig, zero grade, noroi pe caldaram, zapada pe ici pe colo. In zona de case mai multa, pe la impunatoarele blocuri, mai putina. Seamana asa, a sfarsit de noiembrie.

Da' nu-i mimic, de la 0 grade, cate arata acum ne indreptam vertiginos spre +19 in week-end.

Edit: Bun nume, primavara inutila, calendarul nu mai foloseste daca vrei sa stii ce anotimp e afara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

[qoute]Ralu, pozele sunt de azi?
Verific sa vad cat a nins la Bucuresti [/quote]

Dap,facute cu 2 min inainte de a le posta, special pt tine

Lali ti-a descris atmosfera in linii mari ,nu mai am ce adauga in afar' de : m-am saturaaaaaat de iarna,vant sadic ce atenteaza la rotunjimile si extremitatile mele si precipitatiiiiii

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

merci Lali , imi era teama sa nu fi nins juma' de metru, sa am de dat zapada de pe masina

ma bazez pe vremea anuntata in weekend


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07


ma bazez pe vremea anuntata in weekend





Eu nu !

Ceva zapada pe masina s-ar putea sa gasesti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

[qoute]Ralu, pozele sunt de azi?
Verific sa vad cat a nins la Bucuresti


Dap,facute cu 2 min inainte de a le posta, special pt tine

Lali ti-a descris atmosfera in linii mari ,nu mai am ce adauga in afar' de : m-am saturaaaaaat de iarna,vant sadic ce atenteaza la rotunjimile si extremitatile mele si precipitatiiiiii

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!



[/quote]

asta da, special pentru mine, , multumesc

edit - cateva poze de pe terasa mea, din luna martie (la Praga)
de o o saptamana maxima e 0 grade, n-a nins, dar bate vantul .....
dupa ce am congelat cateva randuri de flori fiica-mea si-a luat morisca din imagine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

am uitat sa spun ce era mai important: daca roxana e mama omida , eu sunt fata ei ( a omidei nu a roxanei)!

bai numai pe la noi frig si zapada? acum e echitabil, toata lumea ( in afara de michelle ) e la 0 grade!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

am uitat sa spun ce era mai important: daca roxana e mama omida , eu sunt fata ei ( a omidei nu a roxanei)!

bai numai pe la noi frig si zapada? acum e echitabil, toata lumea ( in afara de michelle ) e la 0 grade!

alina


Mai sa fie, si doar am spus ca mergem la Michelle

Mergi la inceput