Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Uraaaaaaaaaaaaaaaa

Am deschis calculatorul ca sa vad ce faceti,bre Bufleo.
Ma bucur ca sunteti toti....chiar m-am gandit si astanoapte la voi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

buflea, Zumba scrie pe tine
Ma bucur ca au ajuns ok, si eu sunt stresata cand zboara ai mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata!

Yupiiii!Ma bucur Buflea si Denisam ca totul e bine cand se termina cu bine.
Ma pot intoarce la cafea si apoi sa reintru in circuitul zilnic.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

buflea salutat=ti parintii cu drag si din partea mea! Cand incepem rina si zumba? de azi? de maine? Hai ca ma bag cu tine!
Denisam , totul e super-ok si la voi, da?

ralualexandrei, ieri am dat doar like, azi te felicitez direct: uaaa! ce flacau fain ai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ouff bufleuto...ce de aventuri!
Dar totul e bine cind se termina cu bine!
GATA incepi dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
ralualexandrei, ieri am dat doar like, azi te felicitez direct: uaaa! ce flacau fain ai!!


...toti sunt faini,zise cioara ,dar v-i arat asa pe rand.Dehhh copii facuti si crescuti din si cu dragoste.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata de prin zapada
n-a nins toata iarna, ninge acu. unde-i sticla aia??

Viviana, la multi ani domnisoarei!! ii dorim ce ne dorim si noua si copiilor nostri: mult noroc in viata, fericire, iubire la tot pasul!

bufleo deci dai de beut? cand zic io, aka mama omida, ca e ok... o sa fie. pricepit, da?
(sa-nteleg ca n-au mai avut ai tai timp de vizitat magazinele...?)

Sunny. e bine ca si colegii tai participa. zi-le sa isi faca cont, rezolvam noi cu scrisu'

Denisa, sunt sigura ca va fi bine. iti doresc din tot sufletul!

Kari oooooh!! dementiala poza cu bucataria!!!!!

Ruf, domnu sef, sa traiesti inca o data! lasa prostiile cu comemorarea ca ma'nervezi. spor la trebi si la proiecte!

si cu asta predau legatura, am la trebi de imi vine sa ma spanzur de un cui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Totul e bine cand se termina cu bine ...

Bufleo, vezi ca eu sunt de mult pe panta stresului pentru orice si asta provoaca neplaceri mari in timp. Cand ai chef de-o morala avizata sa-mi spui. Pana atunci enjoy your time in familia largita !


Kari, abia azi am vazut ciupercile tale. Arata super, mama mea (si eu o mai ajut cand ma nimeresc prin preajma) le face asa, cand cumpara cantitati mai mari: spalate, taiate si apoi in ulei. Ele lasa zeama si sunt gata cand din zeama aceea nu mai ramane decat uleiul sau dupa gust, evident. Nu pune decat sare in ele. Apoi le lasa la racit si le pune in portii la congelator. Sunt o minunatie la orice ora apoi, in apropape orice combinatie. Pentru gust in tocanite, sote-uri sau cu sos merg bine bine cu usturoi si patrunjel.


Viviana, La multi ani, sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa te bucuri de asa copil !
Cand merge la Paris ? Ne intalnim oare la aeroport ? Noi plecam la sfarsitul acestei saptamani.


Denisam, multa sanatate si .


Am inceput dieta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

CITAT BUFLEA:"Ei bine, de ieri pana azi, stiu toti pingunii cu acte, cei care ne citesc, fetele din Germania, toata lumea din departamentul meu, Sunny cea cu fundul in colac si cracii pe afara si …colegii ei care inteleg ca nici macar nu sunt romani (da ce limba vorbesc Sunny ?)."


Plang...mamanc si plang...mananc...de fericire.Mi-o inchipui de duamna Buflea cu pletele-n-vant alergand ca o caprioara spre parintii sositi in America dupa lupte seculare care au durat o zi ,sustinuta moral de pinguini ,randunici si alti vizitatori pe ghetar ,care dupa ce au aflat ca" au vinit" cu bine cei doi ,au baut un paharel de sake...sau doua...stati ca inca numar...revin cand termina.
Asa ca imi extrag (cu greu)fundul din colac , imi adun cracii (ca erau cam imprastiati) (a se vedea pozele atasate)si incerc sa fac si eu ceva util astazi.
Dupa asa film ca cel cu parintii lui Buflea,orice alta productie cinematografica fie ea si premiata de nenea Oscar,sa-si vada de treaba ei!A sosit si mama lui Denisam...Buflea o sa slabeasca,Kari ciuperceste, altii fac copii frumosi...plictiseala maaare pe ghetar.
Nu mai are nimeni o situatie crizata, ceva care necesita dezbateri/sustineri/motive sa sarbatorim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

De beut am beut un gin tonic cu al meu sot ,dar in avans ,ca doar eram sigura ca va fi bine.

...urate poze Sunny,zau ca da.
Cracii treaca mearga ,dar plaja,cald,vara,mare ....urat ,foarte urat.



Uit-aci peisaj fain de primavara .



Viviana sa-ti traiasca randunica multi ani sanatosi si voiosi!!!!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput