Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

2013, Romania,
Intr-un spital din Bucuresti - capitala europeana

Un pacient ("omu meu") proaspat operat, sangera.
Pansamentul depasit de situatie.
Incerc sa caut rezolvare, ma agit pe acolo.
Prompt, un domn - medic, asistent, habar nu am ce era, m-a naucit (rar mi se intampla) punandu-mi in maini pansamentul:
"schimbati-l dumneavoastra"



Probabil citindu-mi imensa uluire de pe chip, simte nevoia sa mai precizeze: "da, da..nu va mirati, nu avem personal, sunt multi pacienti..."

Evident in 2 timpi si 3 miscari am invatat cum e procedura cu pansamentul si am executat docil.

daca n-ar fi de plans, ar fi de ras...




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Valeu Alinuko ...ai dreptate ca daca nu ar fi omul tau, as fi crezut ca e banc ...

valeu, valeu ... asta ar trebui spusa la subiectul ala unde eu ziceam ca personalul medical merita mai mult si cineva imi spunea ca daca sunt depasiti de situatie sa plece din sistem ... ei bine cam la asta s-a ajuns.

E bine totul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Alinuk sanatate!
Dap ai dreptate daca n-ar fi de plans ar fi de ras,dar nu e.

Doamna Buflea esti inteligenta asa cum numai oamenii care au umor pot fi insa n-am avut placerea sa o cunosc pe Roxana,dar niciodata nu-i prea tarziu.Tot de la malul marii vine si aceasta prietena si sunt convinsa ca si de citit ne citeste chiar daca incognito,de aceea am adus-o in discutie.

De trecerea dincolo nu am grija,doar sa nu raman singura p-aci,atat.

Galustele alea....arata intr-un mare fel,cred si eu ca ai amanat-o pe Rina.

Karri lasa modestia,arata super cozonacul,pare foarte pufos,sa va fie de bine!

Si pt ca mi s-au cerut idei de meniu ,iata cateva,anemice ce-i drept dar nah:

1.Spanac (eu il fac cu lapte si fara carne,ii alatur in schimb cate un ou ochi )
2.Tocana de cartofi cu ceapa
3.Ciorbita taraneasca de vitel
4.Salata de telina,morcov ,mar verde,piept de pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ralu, nu tu esti de vina ca mi s-a confuzat inteligenta . Roxana ca ti-a multumit de compliment ... Deci Rox ai luat "minus". Ca sa scapi de el, pui la cantina ghetarului, meniul pe maine, ca stiu eu ca azi nu mai intri ...

Ralu, cat despre meniul tau, ala e pe o zi, nu-i asa ? Ca la 4 guri + Ursul = 5, cred ca nici nu apuci sa stingi focul la aragaz si sunt goale oalele ...te rog sa remarci ca gura ta nici nu am pus-o la socoteala ...la cum ne-ai aratat in poza aia, cred ca tu te saturi cand gusti mancarea de sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
cred ca tu te saturi cand gusti mancarea de sare.


Du-te tu!!!Te dezamagesc,pofta imi e egala cu dexteritatea in manuirea oalelor
Ma abtin uneori si cand o iau de vale bag o Rina.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Dragele mele o sa pun poze in citeva zile...acum am venit dintr o seara f placuta cu niste prieteni flamanzi....mai fac niste bagaje si miine o roim la loos.....vin mobile,ajutoare...etc...
Deci imi trebuie ceva timp...pozele le am pe tel galaxy....azi dim am incercat sa le transfer cumva pe tableta...dar cica nu era in zona nici blue...nici wifi...
Esigur ca s nepriceputa...dar tel sa nu recunoasca nimic...cind tableta era linga el....e de a dreptul culmea!!
Si la naiba si tableta si tel is...frati!
Acum va urez noapte buna si ma duc la culcare si eu ...miine va fi o alta zi plina de evenimente.....si apoi plec si revin pe 17...tot asa....
Somnoroase pasarele........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea daca se imbunatateste cu ceva imaginea legata de conexiunile tale sinaptice... eu am programata o intersectie cu Roxana
nu stiu daca sa o numesc intalnire, dar intersectie va fi sigur


si apropos... Rox, am aflat de la matusa mea din Hd (medic pediatru)ca are un simpozion, conferinta ...ceva in genul asta
Asa incat, ft probabil sa ne vedem chiar acolo (am tema sa fac cercetari in ceea ce priveste locatia).

Omul a supravietuit primei zile de dupa operatie. Mi s-a parut cumva la fel de dificil ca la o nastere...
In ceea ce priveste spitalul e rezonabil, curat, rezerva civilizata cu grup sanitar inclus.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Nu am inteles unde se intalnesc, e vreun concert rock prin Bucuresti ca sa vina Rox la dat cu capul,


bai, da nu pot crede, numa' cu ocazia asta ne putem intalni? ce reputatie, frate!

Michelle, waw. nu ma pot obisnui cu genul acesta de biserici, trebuie sa recunosc. daca ma duc odata la o slujba poate inteleg mai bine..
bbq e de dieta, asa ca zi!

galuste oooooh. lasa ca si eu am mancat cozonac si pasca, mi se pare aiurea sa nu ma bucur 2 zile de asa ceva. aia e, de azi din nou cuminte.

Denisa, aaaa, Londra! tare imi place acolosa! anu trecut fix pe 15 aprilie eram acol, am facut pastele in avion (norocu meu', am avut escala la Zurich si normal ca aveau oamenii aia un iepure IMENS de ciocolata Lindt la expozitie. deci avea 2 m, da??? si am baut cafea la Cafe Montreux..... pfff.... ce amintiri!!!)

Alinuk, da :(. si NU se fac angajari in sanatate. si se interneaza in continuare orice banalitate de genul muci si tuse si febra 38 sau otita. imi vine cateodata sa ma dau cu capul de pereti.
hai ca vorbim pe Ym de intalnire.

meniul pe azi cum mi-a comandat sefa:
friptura de ied
cartofi jumatati la cuptor, cu ceva morcovi si telina pentru culoare cu rozmarin si chimen.
salata verde ori castraveti
pasca si cozonac la desert. sau 45 de oua de ciocolata pentru aia pe care stiti voi, nu-i impresioneaza ce inginereste mama, tot alea din magazin is mai bune

pup iu all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

salutareeeeeeee

Mai,m-a dat peste cap schimbarea orei...si pe mine si pe Eva...rau..sunt cheauna complet de cap...de doua zile de cand e frumos,ajung acasa pe la 18,ma schimb si iesim afara sa ne jucam....si ne jucam si alergam pana se intuneca..eu pic lata,Eva nu are nimic.

Si na de mai fa mancare...sotul se descurca cum poate,Eva are papa da` restu`..pauza.Sunt cheauna rau.Putin a fost detept..el nu a mai schimbat ora deloc si bine a facut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mi-a trecut durerea de cap!!!!

De aseara ma lupt cu ea,in sfarsit a trecut.

Mada si pe mine m-a cheaunit schimbarea orei ,vad ca totusi copiii s-au adaptat mai usor decat mine.

Roxana
daca e vorba de rock eu spun prezent si il iau si pe Robert cu mine ca si el e mare fan iar Edy promite si el in domeniu

Citat:
nu-i impresioneaza ce inginereste mama, tot alea din magazin is mai bune

oh daaaa ,asa mi-a facut Maria ieri,ii dau salam de biscuiti ca desert si imi spune ..."da' ceva dulce nu primesc si eu?"
-Fata draga n-ai mancat salam de biscuiti?
-Da,dar ala e facut in casa.
-??!!!
-Nu e asa dulce.


Mergi la inceput