Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Wow, parca e spectacol a la Michael Jackson ?

Nu ma las mai prejos cu pozele si va pun doua cu galustele maica-mii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Azi am petrecut o zi de neuitat ..printre lagunele din Brugge pline de turisti...ll 30 minute nici 9 e....copilasii au alt tarif...printre tarabe de antichitati...printre turisti francezi si japonezi...ridicoli cu masca lor pe fata
Printre gondolele pline de turisti incintatii care asculta explicatii in limba lor.....nu va doresf decit o viata ca ziua pe care am petrecut o eu....plina de incintate
Ma opresc aici cu descrierea......lplus ca apoi am fost innOlanda...mai bine tac

poze, poze,poze!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

desi se anuntzase ploaie de Paste, vremea a fost superba...a plouat noaptea sambata spre duminica...si duminica seara.
asa ca am pus masa si am mancat afara aperitivele, pt friptura si am intrat in casa ca dupa ora 5-6 s-a lasat un pic rece.
sotul a facut un bbq delicios...nu mai spun ce...ca se pare ca iar au aparut diete pe aici si nu vreau sa le stric rostul.
spun doar ca pt desert NU am facut nimic dulce, am avut doar fructe(ananas, struguri, capsuni...etc...etc)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea eu sunt de acord cu ce spune maica-ta ref. la microunde si tigai de teflon...si cred in ceaiuri si alte leacuri din astea..."babesti".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ce-am ris toata seara cu vecinii mei (el indian, ea rusoaica)...vine mama lui din India, in aprilie...
desi sunt casatoriti de 10 ani, nora si soacra nu au avut ocazia sa se cunoasca in persoana.
vecina e deja terifiata de intilnire, ca soacra e din aia cu aere,fitze...de india...unde sunt "caste" ranguri superioare, e vegetariana de o viatza, curatzenie exemplara( de ex. nu intra niciodata incaltzati in bucatarie...) etc...etc.
si vorbeam cu vecinul , ca ce o sa se faca cand o sa-l vada maica-sa ca maninca carne, ca are catzel in casa (daca nu cumva il da inainte de a venii maica-sa),ca umbla incaltzati in casa...
la care el zice glumind...mai jos nu are cum sa decada, a atins de mult fundul sacului...asa ca nu-si face probleme.
ne-am prapadit de ras...
dar surpriza, surprizelor o sa fie cand o sa vada ca vecina are un baiat de 22 de ani,din prima casatorie...de care soacra habar nu are...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si trecand la discutii mai serioase...ca mai avem si din astea , din cand in cand pe ghetzar...
buflea, pt cei credinciosi, moartea nu e "ca vine si te ia Ciovica(asa zice tata)...si te duce nu stiu unde"...pt noi, e doar o trecere, din viatza asta catre o alta viatza eterna, perfecta...
in Biblie avem suficiente detalii despre asta, care ne dau sperantza, incredere...liniste sufleteasca.

sa mai continui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello ladies si d-l pingu,
Vad ca sunteti tare tacuti azi,Sefa si Michelle-ati abordat subiectul bucatarie si detalii despre neglijee si ce ati obtinut va rog
Carmaw-da te rog niste detalii si poze!
Vivi-pe unde umbli
Ca vad ca vb mereu de mincare, eu am descoperit quinoa asta, si va dau 2 retete rapide-una cu schrimpi si crabi si maioneza si una cu multe vegetale si peste afumat bucatele-fiecare le pune dupa gust.
Merg sa book niste pass-uri pt Londra ca mai avem 5 zile si decolam-noi fetele,da


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu n-am rezolvat nimic...ba mai rau...a zis ca ne trebuie mai multi bani decat planificasem si pana nu-i stringem (15,000) nu se apuca..ca mai bine sa ne ramana decat sa nu ne ajunga.
nah, ce sa mai zic...ce vorba de planuri si cum sa facem...cand nici macar nu ne apucam in viitorul f. apropiat, asa cum credeam.

eu zic ca ne ajung 10,000...dar el vrea sa cumparam absolut totul noupana ne apucam (masina de spalat vase, hota, frigider....), doar aragazul e nou cumparat deja.
eu m-am gindit ca in partea cu aragazul...nici sa nu pun dulapuri suspendate...ca la cele existente nu ajung decat la primul etaj...asa ca ar fi totusi o economie....dar numai liniar partea de jos sunt cam 22ft de cabineti...
mai avem de pus gresie,backsplash ,blaturi din granit sau corian(nu m-am decis) e de mutat laundry room(nu stiu unde), pantry room...daramat un zid si largit bucataria,refacut instalatzia electrica, vrem niste spot-uri...apoi zugravit...tot tambalalul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh, la mine e mai simplu ca eu nu vreau sa fac modificari pentru ca oricum intentionez in 5 anicel tarziu sa vand.
Mie doar mi-e groaza sa ma apuc si al meu nu o sa faca nimic.Ii plateste pe altii si dupa aia e nemultumit.

Pana una alta ar trebui sa incep cu chiuveta si masca de la baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

sa nu se inteleaga gresit ca "se apuca al meu de remodelare" ... nope...el e cu banii, indicatiile si inspectia si altii cu munca.
daca ar fi sa se apuce el...cred ca i-ar trebui vreo 3 vieti sa termine o bucatarie...la cat e de miticulos...

Mergi la inceput