Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr

Mai, cum e inchis totul la voi (ma refer la Buflea si Michelle)? Ca la mine e deschis peste tot.
Kari, ai vazut PM-ul meu?

Paste fericit cu multa lumina si pace in suflete si in case la cei care sarbatoresc!


Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!





da, am vazut. si iti raspund indata.

maiculita da ce a-ti scris.
Andro, nu te iert ptr placinta aia. vin indata, mai e si ptr mine o bucatica?

maine ma fac fata de casa. copii m-au sunat azi de vre-o 10 ori sa se vaite ca nu au ce manca. jezzz, bine ca nu-i auzea nimeni, parca ar trai in Africa. lenea e cucoana mare, nici in farfurie nu le pune.... asa ceva.

gata, v-am pupat sa fiti cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Andro, nu te iert ptr placinta aia. vin indata, mai e si ptr mine o bucatica?

...si daca n-ar mai fi ti-as face,tu doar sa vii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Buflea,
te-ai uitat pe la farmacie ce este de desfundat urechi?am vazut cite cave dar eram in trecere si nu m-am uitat ca nici nu am urechi infundate.
Dar se pune un fel de picaturi care inmoaie ceara dupa aceea dai cu apa
cu presiune poate dintr-o siringa ai putea? in orice caz este un fel de aparat foarte asemanator cu pick-folssul de dinti poate este si de cumparat.

Si aici e deschis inclusiv duminica eu am lucrat azi si mine lucrez. la mine doar dumica e inchis dar am vazut altele c SINT DESCHISE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata...si o cafea mare....aici e urat,intunecat,bate un vant rece si urlator si ma doare scafarlia.

Si dus cu masina in service imi trebuie acum.

Nu am chef de nimic,nu stiu ce sa fac de mancare...ceva sa fie pe vreo doua zile...tre` sa merg sa iau un cadou si nu stiu ce...

Desi sotul meu a venit acasa mai demult cu o tableta pentru Eva,am returnat-o si o sa-i iau de ziua ei..cred ca ipad,da` nu 4.3.Macar stiu ca rezista,rezista,rezista....Bufleo daca ar sti barbatu`meu ca din cauza ta....

Nu mi-am mai gasit telefonul si plange inima in mine.Ma gandesc ca e cineva fericit acum...
Am luat telefonul Evei,nu e performant,dar asta e....de haram a venit de haram s-a dus.

Va pupez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Neata!
Vreau ciuperci ... a avut ieri pe lista de cumparaturi al meu sot, dar nu a gasit.
Vreau placinta, vreau prajitura cu capsuni (dar asta rezolv eu azi cu niste briose ultra-rapide), vreau sa am mancare fara sa fac, vreau sa fiu mai slaba. , vreau sa fie Soare .... of, cred ca m-am sculat cu fata la cersaf.
Astept vacanta, dar pentru asta nu mai am asa mult de asteptat ... doar o saptamana!

O zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

noi cu febra consemnati la domicil
programe de casa: pictura, plastilina si altele :)

pfooa am de recuperat nu gluma, sunt pe la pg in care parintii lui Buflea erau lost undeva in space
dupa relaxarea generala din ultimele pagini, pot trage concluzia ca sunt bine merci
si le doresc sedere placuta, ba chiar ii reamintesc doamnei Buflea ca a promis ca profita la maxim si se tine de nu stiu ce dieta...
baga aici targhetul soro sa stim daca te tii de cuvant

Aseara am fost partasa la un dezmat. La salonul unde am inceput de vreo sapt un abonament de electrostimulare, a fost o seara cumva "cu masca fara masca". Ceva demonstratii, tratamente, machiaje. Ei bine... complet neinteresant pana aici....daaar ..ce am aflat aseara la salon!??
Lake a fost invins!. Inteleg ca e vedeta pe forum aici. Buflea ai fi invidioasa. Eu sunt, clar!
Nu stiu cine e ...dar aud lucruri distractive despre el.


Sapt viitoare voi experimenta viata in trei.
Am emotii. Tati o sa fie operat pt sinusuzita maxilara. O sapt estimam ca va fi internat.




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

cred ca ipad,da` nu 4.3.Macar stiu ca rezista,rezista,rezista....


Au ecranele foarte sensibile. Daca e scapat pe jos, s-a dus... Si sa schimbi ecranu' costa cam cat e unul nou

alinuk, multa sanatate domnului alinuk si sa fie fara dureri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Akinuk,si mie imi pare rau ca l-a ratat Buflea pe LAKE.... Doamne cat am putut sa rad...daca intra pe mana lu` Buflea cred ca ajungea peste tot,numa ca LAKE s-a facut Lachi si a intrecut limita.Ei,instant si-a pierdut hazul.

Rall,zici?Ca zicea Aquai pe aici ca ai ei copii mai nu le-au bagatin cuptor...si de aia am zis ca rezista...
Alinuk,sanatate multa sotului....sa se refaca repede....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mada

ca mi-am amintit
cumva, la cererea publicului am o recomadare pt maria ta

https://www.facebook.com/events/356079921177827/

sau aici http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=49588&n=Geanta-desprecopiicom
_
(vor fi doi castigatori, fiecare cu obiectul lui)

"geanta de bonton ..la pret de vuiton"

Ma gandesc ca iti lipseste din garderoba. Stii mai nou ..sau mai vechi (pt mine e nou si cumva greu de digerat) poseta nu se mai asorteaza la nimic

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177245&whichpage=1" target="_blank">Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ei, se vede ca vine primavara si we...discutati de mancare, prajituri (a, si astea-s mancare, dar oricum...), numai Mada e imbufnata. Deci ce ti-ai pierdut? Telefonul? Ca nu stiu ce marca ai zis, nu-mi suna a telefon...Dar eu sunt afon la gadgeturi...
Am fost la biserica cu totii, ne-am cinstit dupa cu un mic dejun, apoi piata (eu cu Tora). O zi tihnita.
Vreau sa-i zic sefei ca da, a atins o zona extrem, extrem de sensibila acu' cateva pagini. Dar nu dureroasa, pentru ca minunea asta de copil mic a aparut atunci cand a fost programata de Dumnezeu si nu-i vina ei ca bunicii erau disparuti...in fond omul cand imbatraneste, moare nu-si asteapta nepotii sa creasca, desi asa ar fi frumos. Inca o data remarc ideea excelenta de a scrie, de a povesti, de a lasa ceva in urma ta. Pentru asta, buflea, ai multe bile albe de la mine, chit ca nu stiu inca cum le poti folosi, insa poate iti vin tie idei...sunt acceptate dinainte. Si eu m-am gandit ca mi-ar place sa citesc cartea dusmanului tau, dar ai dreptate, poate fi adresata exclusiv familiei, mi se pare normal.
Eu deja ma gandesc care ar fi forma cea mai buna in care sa-mi scriu gandurile.
Gata, ma duc spre bucatarie, ca termina schimbul 1, am si eu loc.
O sa va spun doar ca (poate va dau idei) Tora face pentru fete un amestec de morcov ras, lamaie blenduita si miere, cate un kg din fiecare, lasate cateva zile la macerat (dar la rece) si apoi halita de trei ori pe zi cate o lingura, pentru o tonifiere de primavara. De aia sau nu, nu-s racite sau chiar daca le incearca, e ceva usor. Iar eu gasesc mereu portocale la pret de "contrabanda", 1 leu/kg, din care fac suc, bem cate doi litri deodata (din 4 kg de portocale) si ajuta si asta. Primavara e frumoasa, dar inceputul e dificil...

Mergi la inceput