pro si contra folosirii cuptorului cu microunde

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Si in afara de asta, am o convingere pe care nu mi-o poate zgudui nimeni, indiferent de cat de tare urla FDA-ul: omul este un produs al naturii si indepartarea de aceasta nu poate fi decat nebenefica.

Atunci renunta la mancarea gatita, caci aparatul nostru digestiv nu este inca adaptat cum trebuie la aceasta! Renunta complet la haine si lasa pielea sa respire natural, natura nu l-a creat pe om imbracat!
Urcate-n copaci sa cauti fructe si din cand in cand mai cobori sa prinzi o soparla sa o mesteci cruda, asa cum se hraneau, in deplin acord cu adapratea evolutionista a organismului lor, stramosii nostri pana la descoperirea focului.

Mai nasol e ca nu poti fugi de radiatiile electromagnetice.
Oriunde te-ai ascunde vei fi atacata de undele posturilor radio si tv, de microundele gsm, gps si multe altele pe care nu le receptam cu gadgeturile civile, dar le folosesc pilotii sau militarii.


Ha ha ha parc-o vad pe elle seb facind ce zici tu acolo...ha ha ha..

Mai postati cite una de -asta ma bine dispune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

In plus, cuptorului cu microunde i s-au descoperit recent valente crestine, acesta avand darul de a arde dracii din cardurile cu cip.



Stati ca Elle_seb poate are dreptate! Daca pana si pe draci reusesc microundele sa-i distruga, e clar ca omul, mai pamantean, e prada usoara. Pe de alta parte, daca esti bun crestin ar cam trebui sa fii ferit.

Veste proasta: cruciulita de argint sau de aur bagata in cuptor face si ea flama.
Dracu sa mai inteleaga ce se-ntampla in cuptorul iadului ...


Ha ha ha ha

Pe bune...cred ca in cuptoru meu ii bagat dracu...se aprinde singur citeodata la 12 noaptea cind dorm io mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

si eu sunt pro.. am citit pe undeva ca nu e bine sa incalzesti in plastic, si incerc sa evit asta cat de cat.. in rest.. cuptorul cu microunde e de baza in bucataria noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Recunosc ca nu am citit tot, m-am oprit la articolul postat de Elle_Seb, daca nu ma insel, unde se afirma ca microundele ne spala creierele si ne micsoreaza inteligenta... A, si ca elibereaza molecule care se "leaga" de radioctivitatea din aer... mda.Ca profa de fizica, "argumentele" astea m-au linistit. Folosesc in continuare cuptorul cu microunde pt a incalzi rapid cate ceva, un pop corn, un cartof copt. Incalzesc si in vase de plastic, cu mentiunea BPA-free si safe for microwave pe ele.
In rest, ca orice masinarie care opereaza cu radiatie electromagnetica, putem fi precauti evitand sa stam chiar in dreptul ei cand functioneaza.
Era o carte pe care o recomandam elevilor mai demult: "Traim cu radiatii", suntem efectiv "scaldati" in ele. Bine, cuptorul cu microunde face parte din cele pe care le putem evita, daca vrem. Sigur ca e optiunea fiecaruia. Dar de aici pana la teorii ale conspiratiei e cale lunga...

Mergi la inceput