pro si contra folosirii cuptorului cu microunde

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

In plus, cuptorului cu microunde i s-au descoperit recent valente crestine, acesta avand darul de a arde dracii din cardurile cu cip.



Stati ca Elle_seb poate are dreptate! Daca pana si pe draci reusesc microundele sa-i distruga, e clar ca omul, mai pamantean, e prada usoara. Pe de alta parte, daca esti bun crestin ar cam trebui sa fii ferit.

Veste proasta: cruciulita de argint sau de aur bagata in cuptor face si ea flama.
Dracu sa mai inteleaga ce se-ntampla in cuptorul iadului ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983

Citat:
citat din mesajul lui Vauva

Fetele care nu folositi cuptoare cu microunde, vorbiti la telefoane mobile si cat de des?

Din fericire pentru mine , nu prea sunt o vorbareata, nu stau la povesti, la telefon , cand am chef de povestit prefer comunicarea face-to-face. Da, folosesc mobilul dar nu sunt dependenta de el , pot trai si fara mobil si, atunci cand am ocazia sunt extrem de fericita!

Citat:
citat din mesajul lui Vauva
Cum va protejati de radiatile emise de antenele GSM care in Romania sunt plasate pe terasele blocurilor in care locuiti? Stiti ca sunt nocive, nu?

Sunt chestiuni care nu depind de mine ,daca ceva bun pot face pentru mine si familia mea , lucruri dependente de mine, execut fara nicio ezitare.


computerul de pe care te dai pe net nu emite niciun fel de radiatii? conexiunea internet cum o faci?!...

Nina,mami de,






Prin cablu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui luisa1983

Citat:
citat din mesajul lui Vauva

Fetele care nu folositi cuptoare cu microunde, vorbiti la telefoane mobile si cat de des?

Din fericire pentru mine , nu prea sunt o vorbareata, nu stau la povesti, la telefon , cand am chef de povestit prefer comunicarea face-to-face. Da, folosesc mobilul dar nu sunt dependenta de el , pot trai si fara mobil si, atunci cand am ocazia sunt extrem de fericita!

Citat:
citat din mesajul lui Vauva
Cum va protejati de radiatile emise de antenele GSM care in Romania sunt plasate pe terasele blocurilor in care locuiti? Stiti ca sunt nocive, nu?

Sunt chestiuni care nu depind de mine ,daca ceva bun pot face pentru mine si familia mea , lucruri dependente de mine, execut fara nicio ezitare.


computerul de pe care te dai pe net nu emite niciun fel de radiatii? conexiunea internet cum o faci?!...





Prin cablu.


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





da?!..atunci sa paseasca cu grija sa nu se impiedice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Niobee spune:

Wauu.. eu folosesc cuptorul cu microunde de peste 15 ani si sunt bine, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Teorii conspirationiste sau nu daca exista cea mai mica sansa sa afecteze in cel mai mic mod posibil bebelusul eu nu risc. Noi suntem batrani si supartam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Hai,mai,ca Evei ii incalzesc de mica biberonul cu lapte la microunde(avent bpa free) si nu a fost bolnava niciodata.....

Credeti ca devin mutanti?Macar de-ar fi ca JANE sau Storm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Validari de genul si eu folosesc si n-am nimic sunt naive. Si altii fumeaza de peste 20 ani si n-au nimic, si altii mananca de prin gunoaie si n-au nimic, si altii lucreaza cu materiale toxice si n-au nimic, bine, 30 ani...pana intr-o zi. E adevarat, in functie de "material" acea zi poate fi mai timpurie sau mai tarzie.
Eu n-am cuptor, n-am vrut sa iau, dar zau daca-i simt lipsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bu hu hu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Noi avem cuptor "de lenesi", din 2006, cadou de nunta. Cand a aparut bebelina, a fost foarte bun pentru sterilizat biberoane si incalzit laptele. Am dezghetat carne de 3-4 ori, dar nu imi place, mai mult se fierbe si in plus, miroase urat. Am incercat o data sa fac niste mere coapte, dar nu ies deloc precum cele facute in tava, incet, la cuptorul aragazului. Asa ca... a ramas strict pentru incalzit mancare si facut floricele, cand si cand.



www.facebook.com/groups/369896643087518/" target="_blank">Grup de vanzari MAMI VINDE IEFTIN... Vino si tu, mami!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

In plus, cuptorului cu microunde i s-au descoperit recent valente crestine, acesta avand darul de a arde dracii din cardurile cu cip.



Stati ca Elle_seb poate are dreptate! Daca pana si pe draci reusesc microundele sa-i distruga, e clar ca omul, mai pamantean, e prada usoara. Pe de alta parte, daca esti bun crestin ar cam trebui sa fii ferit.

Veste proasta: cruciulita de argint sau de aur bagata in cuptor face si ea flama.
Dracu sa mai inteleaga ce se-ntampla in cuptorul iadului ...


Ha ha ha ha

Mergi la inceput