aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna fetelor,

N-am mai trecut de multisor pe aici. Eu sunt in ziua 40 CM acum si nu stiu ce sa cred, fie m-am dereglat din nou cu menstruatia (care se mai reglase in ultimele luni, spre surpriza mea), fie.... doamne ajuta e de bine. Dar nu stiu, mi-e teama sa sper la bine
As vrea un sfat.. vreau sa-mi fac un test, dar m-am trezit de dimineata pe la 7 si ceva, am fost la baie, dupa care am incercat sa mai dorm, dar nu am reusit asa ca m-am trezit, de atunci nu am mai fost la baie, nu am un test in casa, ma gandeam sa merg la farmacie sa imi cumpar unul, dar, daca nu-l fac cu prima urina, credeti ca are rost sa incerc? Sau sa astept mai bine pentru maine si sa fac cu prima urina?
Eu banuiesc ca am avut ovulatia cam la doua saptamani (dupa mucus si o durere mica la ovar). La trei saptamani au inceput sa ma doara sanii si uneori simteam mici impunsaturi la ovare (cand la unul, cand la celalalt). Marti o sa fie deja trei saptamani de cand imi simt sanii mai grei (nu e o durere foarte mare, dar se simte) si patru de la presupusa ovulatie. Este posibil sa fi ovulat atunci cand cred eu, sau de cand au inceput durerile de sani? Din noiembrie a inceput sa imi vina menstruatia mai regulat, in ultima luna chiar la fix 28 de zile, dupa ce am renuntat la metformin si dufaston. Luna asta am inceput sa iau din nou metformin, am luat doua saptamani dupa care nu l-am mai luat din nou (nu am mai gasit la farmacie si am zis ca poate e un semn sa nu-l mai iau :)) E posibil sa ma fi dereglat din nou de la el? Off, nu mai stiu ce sa mai cred. Nu as avea semne ca as fi insarcinata, de-aia nici nu prea imi vine sa sper.

Ma scuzati, iar m-am intins :)
Va pup si va urez un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata. Silvia poti sa faci un test chiar daca nu e cu prima urina. Doamne Ajuta sa fie cu ochisori

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Silvia poti sa-l faci si dupa-amiaza. Eu cand am ramas insarcinata am facut test si dupa-amiaza si erau doua linii si atunci si cu prima urina. Asa ca nu mai sta pe ganduri. Sa fie cu II liniute!



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata fetelor
Silvia te asteptam cu vesti...Doamne ajuta sa fie bine si sa ne dai o veste minunata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Va multumesc pentru raspunsuri... dar trebuie sa treaca ceva timp? sa beau lichide mai multe intre timp, sau altceva? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Silvia incerca sa nu bei lichide si sa nu mergi la baie 2 ore. Hai ca te asteptam cu vesti bune

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

A, deci nu trebuie sa beau :)... deci o sa mai astept putin, am baut o cafea de dimineata, dar atat :D

Off, nu-mi fac mari sperante, dar asta e... cum o fi, o fi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Neata feteleee,brrr ce frig este afara
Silvia dupa intarzierea pe care o ai ar trebui sa ti apara la orice ora. Eu dupa o zi d intarziere mi am facut dupa masa pe la 3 s a iesit imediat asa ca te asteptem mai rpd cuvesti
Mult succes . Restul fetelor va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Silvia facem galerie

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Neata fetelor
Mimi imi pare rau pentru beta
Silvia tinem pumnii sa fie pozitiv
Eu am facut IA in data de 15 iar si cred ca am ovulat pe 14 noaptea(am avut ultímele simptome de ovulatie)
Termin astazi progesteronul si vreau sa va intreb daca acesta intarzie menstruatia?! cam astazi ar trebui sa vad rosu :(
Eu plec la munca,va si sa aveti o zi buna cu vesti bune

Mergi la inceput