aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Emilia nastere usoara . Eu merg pe varianta nastere naturala , mai putin sangerezi la nasterea naturala decat prin cezariana , Clexanul trebuie oprit cu 12 ore inainte de anestezie . Eu cum fac deja de 2 ori pe zi este cam greu sa il intrerup inainte de nastere dar daca sunt probleme am varianta cu anestezia generala

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor multumesc...nu sunt suparata,poate putin dezamagita dar asta e,merg inainte...am vrut doar sa aflu cat mai repede pt clexane dar se pare ca nu testele sunt cea mai buna metoda si cum spuneam mai inainte o sa astept sa-mi intarzie sau daca e posibil beta...in teste facute mai devreme de intarziere nu mai am incredere...si sfatul meu pt tine Corina e sa mai astepti sa nu patesti ca mn,eventual un beta peste cateva zile,dar nu teste
Emilia cat ma bucur pt tine,sa-ti dea Dumnezeu un bebe frumos si sanatos...
Iarina o sa treci si peste momentele astea mai sensibile,ce sa facem asta e suntem nevoite sa ridicam capul si sa mergem mai departe asa ca fii tare...
Pup toate fetele si va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emilia, Maria, problema cu Clexane-ul care trebuie oprit cu un timp inainte nu e ca da hemoragii vizibile, ci ca nu se poate face anestezie. Deci, Maria, pregateste-te si de o nastere fara epidurala, daca astepti sa se declanseze nasterea natural.
Fiecare anestezist agreaza un anumit termen pentru a opri Clexane: unii zic cu 48 ore inainte, altii cu 36, 24, respectiv 12. Oricum, trebuie discutat cu anestezistul in fiecare caz.
Un risc mare la care se refera Emilia e cel de suferinta fetala la un travaliu nemonitorizat corect (nu stiu daca la noi se monitorizeaza undeva corect)...banuiesc ca vedeti la stiri cate nenorociri se intampla la travaliu lung...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

neata fetele
emilia nastere usoara si o fetita sanatoasa!
iarina ma bucur ptr tine ca faci ceea ce iti place si mult succes ls dr U.
restul fetelor va pup si va imbratisez cu drag
Eu deja numai suport scurgerile maronii..nici nu stiu daca sa ma bucur ca le am ptr ca,cik s ar elimina din hematom ori sa fiu trista ca inca le am cu tot cu tratament..sper sa ajung sa ma bot bucura linistita de sarcina asta ca pana acum nu am reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, scurgerile maronii arata ca e sange vechi, deci practic nu sangerezi acum. Pateaza mult sau se ia doar pe hartie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Neata fetelor
Emilia ma bucur pentru tine mai ai putin si o sa-ti tii puiul in brate
Maria ce repede trece timpul ai deja 18 saptamani
Corina este grea asteptarea eu am 12 zile de la IA si un am curaj sa fac un test
Caresse ce mai faci?
Iarina si te invidiez pentru piscina
Mimi si toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

mealex ma si patez nu mult da oricum sa zic vreo 5-6 cm si se ia si pe hartie uneri si cu cate o fasie de cheguket negru.. sper sa fie d bine. pana aj peste 2 sapt am 1000 d ganduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Emilia nastere usoara . Eu merg pe varianta nastere naturala , mai putin sangerezi la nasterea naturala decat prin cezariana , Clexanul trebuie oprit cu 12 ore inainte de anestezie . Eu cum fac deja de 2 ori pe zi este cam greu sa il intrerup inainte de nastere dar daca sunt probleme am varianta cu anestezia generala

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+


Multumesc fetelor!

In mod normal da, sangerarea e mai mica la natural, dar la cezariana e controlata mai usor. Si la mine lobul placentar aderent o sa sangereze intr-o veselie oricum si e mult mai periculos la natural decat la ceza in acest caz particular.

38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Mimi,Corina,Lumy am pregatit galeria pentru voi si va tin pumnii sa va ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy prin cate treci si tu saracuta de tine,imi pare raustiu ce greu iti e acum si ca nu poti sa te bucuri,incearca sa fi tare si sa te rogi sa fie bine pana la capat.Tot asa si eu daca o sa raman n-o sa ma pot bucura pana n-o sa-mi vad copilul in brate...cand treci prin suferinta pierderii sarcinilor nu te mai poti bucura

Mergi la inceput