aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetelor sa avem un capitol numai cu vesti bune II
Bubu imi pare rau de dezamagirea prin care ai trecut ,stiu cum e dar ia partea buna a lucrurilor ca macar sotul e alturi de tine si te sustine si de acum urmeaza o noua luna cu noi sperante...
Si eu m-am saturat de frig si iarna dar o sa vina si primavara si sper sa ne aduca multe berze cu picioare II .
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

si mie tot la medsana mi-a dat sa fac dar cand am vazut ce diferenta mare de preturi era intre medsana ..synevo s medlife m-am lasat pagubasa si le-am facut la medlife..sper sa nu aibe ceva de obiectat privind locul unde le-am facut.. Sa speram ca o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ana, multumesc de intrebare, nasc peste o saptamana la Bucur prin cezariana.
toate fetele



38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Emilia Tu ai ales cezariana sau ai indicatie medicala?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Va doresc un capitol cu liniute duble la toate .

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Nastere usoara Emilia si un bebe sanatos!

Vali te asteptam cu rezultatele la analize.

Caresse ce mai faci cum merge pregatirea pentru olimpiada la etapa nationala?

Angy poate ai noroc sa nu fie nicio mutatie. Te asteptam cu rezultatele si aici sa ne povestesti.

Bubuali sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ce ti-am spus cu entuziasmul, ma gandeam ca ti-ar fi mai usor sa fii retinuta ca apoi sa te bucuri din toata inima.

Eu asta seara am fost la aqua gym si sunt franta. Facusem o pauza ca venise menstra, a patra pentru mine si s-a reglat la fix 28 de zile. Sper sa o tina tot asa.

Sunt franta de oboseala. Una e cand mergeam doar la gimnastica in concediu, alta e sa vin de la munca si sa merg la gimnastica. Sper sa ma obisnuiesc; si cand ma gandeam ca vroiam sa merg inainte sa merg la serviciu... bine ca m-am razgandit...

Peste alte 2 menstre merg la control si cred ca si la dr. U la Medsana sau unde are ea consultatii sa vedem cum stam la capitol "dat voie la ".

Fetelor stiti cumva daca dr. U are vreun medic ginecolog pe care l-ar recomanda, pentru experienta si aparatura la cabinet?

Gata v-am ma duc sa-mi bag painea la cuptor ca incepe si masterchef acusica si trebuie sa fiu satula, altfel m-apuca toate poftele cand ma uit...



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Bubuali imi pare rau ca ai fost dezamagita si luna asta. Eu abia asteptam sa ne dai veste buna. Stiu exact ce simti cum poti intr-un moment sa treci de la bucurie si speranta la triste.
Iarina ma bucur sa aud ca poti sa faci si gimnastica pe langa servici. Sper sa ai parte de efectele pe care ti le doresti. Eu de aproape o luna plec dimineata la 7 la birou si ma intorc seara la 7. Off stresul asta cu munca ma omoara,azi imi venea pe la ora 12 sa ma inchid in baie si sa trag o runda de plans (am devenit foarte sensibila de la o vreme ).
Fetelor eu sunt in z8 DPO (ovulatie identificata atat prin teste cat si prin metoda mucusului) si ma gandeam sa fac un test, ce ziceti ar fi sanse sa iasa ceva sau sa mai astept?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Maria, am si ales cezariana si am si indicatie medicala pentru ea din 2 motive: placenta previa anterioara cu lob suplimentar posterior aderent, tratament cu Clexane. Daca stau sa ma gandesc putin cred ca si daca nu as fi avut indicatie medicala tot asa as fi ales pentru ca la nasterea naturala daca as fi vrut sa nasc cu medicul meu ar fi fost indusa cu perfuzii cu occitocina si e mult mai dureros asa. Plus ca eu una nu vad ce avantaje ai daca nasti natural versus cezariana, mama a avut un travaliu de 12 ore cu mine si n-as vrea sa patesc asa ceva plus ca oricum undeva te taie, ca e epiziotomie si nu poti sta in fund o luna sau ca e cezariana si ai o cicatrice in bikini tot acolo esti la final.
La mine decizia a fost asa: pot sa astept sa stau acasa sa imi asum riscul de a naste cu medicul de garda in miez de noapte dupa un travaliu de n ore, sa depasesc DPN-ul si sa stau cu frica in san sa numar miscarile copilului sa fie minim 10 pe ora si sa sangerez de la Clexane pana la loc comanda sau pot sa programez cezariana cu o saptamana inainte de DPN, sa merg frumusel cu bagajelul pregatit din timp la maternitate, cu dosarul de analize, linistita si zen, sa ma urc pe masa la 48 de ore dupa ce am intrerupt Clexane-ul si sa fie gata toata treaba in maxim 60 minute. Nu zic ca n-o sa regret ca n-am incercat natural, ca poate o sa regret, dar acum sunt impacata cu decizia.

38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina.ion

Bubuali imi pare rau ca ai fost dezamagita si luna asta. Eu abia asteptam sa ne dai veste buna. Stiu exact ce simti cum poti intr-un moment sa treci de la bucurie si speranta la triste.
Iarina ma bucur sa aud ca poti sa faci si gimnastica pe langa servici. Sper sa ai parte de efectele pe care ti le doresti. Eu de aproape o luna plec dimineata la 7 la birou si ma intorc seara la 7. Off stresul asta cu munca ma omoara,azi imi venea pe la ora 12 sa ma inchid in baie si sa trag o runda de plans (am devenit foarte sensibila de la o vreme ).
Fetelor eu sunt in z8 DPO (ovulatie identificata atat prin teste cat si prin metoda mucusului) si ma gandeam sa fac un test, ce ziceti ar fi sanse sa iasa ceva sau sa mai astept?

Dintre toate zilele, pierduta este aceea in care n-ai ras!


Corina e foarte obositor si job si ora de sport, dar incerc sa merg de 2 ori pe saptamana. Face bine la tonusul fizic cat si psihic, iar eu de cel psihic am mare nevoie. Si pe mine ma apuca plansul destul de usor si eu nu plangeam decat din an in paste si nici atunci. Acum sunt ca o stropitoare... ma simt slaba desi stiu ca nu sunt, dar pentru mine plansul acum asta inseamna ca sunt inca foarte slaba...

Mai stai 2 zile pana faci testul, nu te grabi daca e sa fie pozitiv o sa te bucuri multa vreme...



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata. Corina mai asteapta cu testul pana in ziua 12 DPO . Doamne Ajuta sa fie cu ochisori

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
18+

Mergi la inceput