aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bumael spune:

aa..si dorm in picioare....am o somnolenta foarte mare..ma trezesc dimineata cu sotu,mai adorm pe la 9-10(mai trag cate un ochi la fata sa vad ce face)..culc fata la 12,si adorm si eu...si simt ca nu mai pot si ma mai intind si mai tarziu pe la 4-5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Damiana, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Cam cate saptamani de sarcina apreciezi ca ai? Mai ai si alte simptome?

Bumael, mai asteapta putin, uneori testul se pozitiveaza ceva mai tarziu.
Si eu sunt in asteptare... duminica voi face un test, poate-poate... In ce priveste simptomele, nu mai stiu care sunt reale si care autoinduse. Parca ma dor sanii mai tare ca de obicei, parca am si mici ameteli, dar m-am mai simtit asa si altadata si n-a fost nimic, asa ca astept ziua de duminica sa vedem ce spune testul. Ma cam descurajeaza temperatura bazala care scazuse in dimineata asta la 36,8.
Va doresc mult noroc tuturor!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

Multumesc mult fetelor!! Maine primesc rezultatul la bhcg, apoi o sa o sun pe dr. Sper ca nu ma lasati singura, da? Haideti!!! :))
Simptome am avut, dar nu mi-am dat seama. Imi era tot timpul somn si eram foarte balonata, toata sapt trecuta am fost asa.. Si cred ca am vreo 4sapt, daca am calculat eu bine...
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Damiana te felicit din suflet si eu si iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos...
Bumael si Floren va steptam cu vesti si tinem pumnii...vreau sa vad iar un titlu bogat in nume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

FELICITARI Damiana!
Mihaela ma bucur ca esti bine,felicitari pentru baietel.Ce nume ii pui?
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Damiana Felicitari si sarcina usoara

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

MariaBcf tie ce tratam ti a dat pt mutatiile care le ai? Daca faci injectii le ai facut de la inceput in fiecare zi? Eu iau innohep 0.35 1 la 2 zile si de pe 26 incep zi de zi. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

MariaBcf tie ce tratam ti a dat pt mutatiile care le ai? Daca faci injectii le ai facut de la inceput in fiecare zi? Eu iau innohep 0.35 1 la 2 zile si de pe 26 incep zi de zi. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

multumesc mult, fetelor!!

a venit si rezultatul de la beta hcg - 1027!!! am vorbit si cu dr, miercuri merg la control!

va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.Iubitelor vesti bune a nascut Cosmi, are un baietel mare si incapatanat care nu a vrut sa vina pe lume natural ci prin cezariana.Cosmi sa fiti sanatosi, recuperare si crestere usoara.
Damiana felicitari.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

18+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput