aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Multumesc, MeAlex.
Pana la urma o sa ma urnesc si o sa merg la ea. Vreau sa ma conving ca este totul ok, nu vreau sa mai trec prin ce am trecut.
Va multumesc pentru ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumael spune:

Buna fetelor,sper sa ma primiti in casuta voastra.Ma numesc Elena,am o fetita de 2.8 ani si mai vrem un bb,am pierdut o sarcina acum 2 luni,avort spontan si spre norocul meu(macar atat) a fost mic si nu m-au chiuretat.acum,de luna asta am incercat din nou,sambata e data de menstruatie,care sper sa nu mai vina.De o saptamana ma doare burta tare ca la ciclu,mi-e rau si am inceput sa ametesc,simptome exacte ca si la cele doua sarcini,numai ca la Maria am avut test pozitiv cu 3 zile inainte de cm,iar la a doua sarcina am facut si cu 3 zile inainte dar a iesit negativ,insa pozitiv la o zi intarziere.Astept cu nerabdare sambata sa vad ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Bine ai venit Bumael si sedere cat mai scurta!

Mesajele tale sunt inca moderate. Trebuie sa scrii 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa apara in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

buna fetele.
astazi am fost la dr U, in afara de multele vitamine care mi le-a dat de la inceput m-a bagat si pe innohep 0.35 1 la 2 zile iar de pe 26 voi face zilnic pana nasc + cele 6 sapt. Mi-a dat clexan initial si apoi innohep sa vad ce gasesc la farmacia spitalului (este bine cu ce incepi sa si termini..asa mi-a spus), dar evident ca nu aveau clexan si l-am luat pe urmatorul. Intr un fel ma bucur ca am scapat d stresul cautatului k se gasesc din ce in ce mai greu insa sper sa fie la fel de bun ca si clexanul.majoritatea au luat clexan,acum om vedea..Cu Dumnezeu inainte Sper sa ma descurc cu injectiile pt ca mi se pare k intra greu acul acela..cred ca o sa-mi tremure toate cele vineri cand urmeaza sa fac. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata fetelor...
Angy ma bucur pt tine,cred ca te-ai mai linistit acum...dar de ce ti-a dat o zi da una nu pana pe 26?
Iarina si Valicuta sa va ajute Dumnezeu sa va impliniti visul cat mai repede
Bumael bine ai venit si sedere scurta iti doresc.
Fetelor va pe toate si va astept cu vesti cat mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubuali daca avea clexan imi dadea de 0.2 zi de zi ca el actioneaza 12 ore dar innohep de 0.35 actioneaza 24 de ore..probabil trebuie inceput treptat si apoi normal,zi de zi. Da si eu n am intrebat ca duda ce sunt daca pe 26 treb dimineata ptr analize sau dupa 11 asa sa ma vada..Nu stiu cum o sa fac.Probabil ma voi duce d dim nemancata in caz ca treb analize daca nu sa mi spuna de ce m au chemat si gata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

FETELE, VA !!!

azi am o veste mare: avem II!!! marti dimineata am facut un test la care s-a colorat doar vag a doua liniuta, azi dimineata am facut iarasi un test si sunt II!!
n-am mai scris de ceva vrme, doar v-am citit pentru ca nu m-am simtiti ok... foarte multa oboseala si simteam toate mirosurile posibile si imposibile!! trebuia sa-mi dau seama, ca asa am fost si la prima sarcina, dar....
azi merg sa fac beta hcg, va tin la curent!!!

va multumesc din suflet ca existati!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

felicitari damiana!!!
te asteptam cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Damiana felicitari si sarcina usoara !
Bumael bine ai venit si iti tin pumnii sa fie test pozitiv.
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumael spune:

Buna ziua,va multumesc pt primire
Damiana felicitari,bb sanatos si poate se imprastie virusul asta al tau.Eu mi-am facut testul de dimineata dar e negativ...oricum sambata e zi de cm...ma gandesc sa fac un bhcg sa nu mai stau cu stres.De dimineata mi-a fost foaaarte rau,greata,ma doare tare burta ca la cm.insa nici eu nu suport mirosurile de parfum,curios sanii nu sunt atat de sensibili,cica dor mai mult daca e lipsa de progesteron...eu am luat 10zile dupa ovulatie.

Mergi la inceput