aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Cami, la asa temperatura bazala, sunt mai mari sansele sa fii in perioada de ovulatie, parerea mea.
Eu zic sa profiti, poate peste doua-trei saptamani vei vedea doua liniute rosii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy9027 spune:

Perioada de ovulatie nu are cum, ca e asa de 11 zile de cand am inceput sa o iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Cami, nu stiu ce sa zic... N-am auzit de o temperatura asa scazuta in sarcina.
Poate te ajuta fetele, daca au ele o alta explicatie.
Din a cata zi de menstruatie ai inceput sa-ti masori temperatura si la cate zile iti vine menstruatia in mod obisnuit? Eu am presupus ca ar putea fi ovulatie din cauza mucusului transparent specific acestei perioade. Masoara-ti temperatura in continuare.
Poate fi vorba si de o ovulatie tarzie sa un ciclu anovulatoriu - mai sunt si din astea.
O seara frumoasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Camy, in ce zi a ciclului esti? Zici ca masori de 11 zile, dar nu stiu daca ai masurat din prima. Masori temperatura vaginal sau la subrat?
Daca masori vaginal, as banui ca nu ai ajuns la ovulatie. Nu ma bazez prea mult pe mucus, la mine nu e relevant (e lichid mai multe zile). Trebuie sa masori in continuare ca sa te prinzi. La ovulatie scade putin (sau e la fel) si dupa ovulatie, creste. Indicat ar fi ca atunci cand scade sau imediat cum a crescut sa bagi si un test de ovulatie, asa vei fi mai sigura ca ai ovulat. De prestat, e bine sa prestati cu ceva timp inainte de ovulatie, ca sa cresteti sansele (spermatozoizii traiesc 5 zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetele ,va
Camy sa-ti spun cum e temperatura bazala la mine ca sa-ti faci o idee.Dupa ovulatie incepe sa creasca cea mai mare ajunge in z20-z23 la 37.1-37.0 apoi inecepe sa scada z24-z25 la36.8,z26-36.6,z27-36.3 si in ziua aia (z27) mi-a venit si cm.Si cam asa e in fiecare luna doar ca uneori cm mai vine la 28-29 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy9027

Buna fetele. Temperatura mea e aceeasi, 36.3, dar de ceva timp am inceput sa am scurgere mai abundenta, transparenta fara miros. Sunt sanse sa fiu cu temperatura asa mica?


As tinde sa zic ca nu esti insarcinata si ca aceea scurgere transparenta este defapt endomentrul care se descompune. Mai ales daca zici ca esti la 11 zile de la ovulatie si ai o temperatura asa de mica.
Eu am descoperit regula la mine, cand am 36,30 cam la 10dpo, imi vine. (eu imi iau temp de 4 ani)
Oricum stii regula, pana nu e rosu mai ai o speranta!
Succes!

Pup restul fetelor, nu prea sunt optimista si sunt destul de ocupata, dar va mai citesc din cand in cand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

mi a raspuns dr u a zis sa continui cu aspenter la doua zile si femibion 1 una pe zi pe 16 merg si la gineco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

mi a raspuns dr u a zis sa continui cu aspenter la doua zile si femibion 1 una pe zi pe 16 merg si la gineco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Buna dimineata si va invit la o calda si aromata cu praline belgiene cu rom de data asta.

Gabyv mai sunt zile, perioade mai sumbre, poate si vreme de vina... Sper sa iti inseninezi sufletul si sa ai rabdare ca va veni si vremea ta... primavara asta a fost una norocoasa pentru unele aspirante... si va fi si pentru celelalte aspirante.

de incurajare pentru toate aspirantele.

Vali e ok tratamentul e usor si fara multe batai de cap ceea ce e bine. Mergi in Bucuresti la controlul ginecologic? Sa inteleg ca deja au trecut 6 CM-uri la tine?

Caresse ce mai faci? Cum a fost la olimpiada la nationala? Sper ca esti bine si in continuare optimista! pentru incurajare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Iarina imi place de tine si te pup tocmai tu esti cea care ne incurajeaza si incearca sa ne tina pe linia de plutire...felicitari...tine-o tot asa!
Fetelor va doresc numai bine
Eu abia pe la sfarsitul lunii o sa vin cu vesti... pana atunci va citesc in fiecare zi dar din pacate n-am nici o noutate...

Mergi la inceput