Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Buna fetelor! Vreau sa ma alatur si eu voua. As vrea sa dau vreo 6 kile jos daca nu mai mult.

Dupa nasterea fetitei care a plecat la ingeri mult prea devreme am slabit cam 11 kile din cele 14 puse. Acum ne apropiem de momentul in care ne-ar da voie medicii la conceput dar as vrea sa dau kilele ramase - 3 si inca 3 kile peste.

Eu am 1.70 m si 66 de kile acum si vreau sa ajung la 60 kile daca nu 58 ... dar deocamdata ramane 60 kile tinta.

Va pup si va doresc sa scapati de kilogramle nedorite foarte repede... dar sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Evident ca am mincat placinta ,aseara si am sabotat efortul de o saptamina,pt ca azi aveam 60.5kg. Nu-I correct ,imi propusesem saptamina asta sa scad sub 60.
Bun venit ,Iarina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Bine ai venit Iarina si spor la slabit! Forta in suflet sa poti merge inainte


Si eu am mancat 2 felii chec cacao facut de mama aseara, asa ca azi am revenit la 67, asta e se pare punctul meu de echilibru momentan. Chec dupa niste branza cu rosii si castraveti, ca sa fiu mai explicita.

Si Anna, ai dreptate, am observat ca arat la 67 mai grasa decat acum 6 ani cand cresteam lent dar sigur spre 69. S.au asezat altfel kg, acum am f mult pe coapse si din lipsa de miscare burta e moale si usor umflata. Not good.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Multumesc fetelor

Cat e sanatos sa slabim pe saptamana? Am citit ca in jur de 0,5 kg, voi cam cat reusiti?

Eu de o luna ma lupt ca un kil care se da dus si revine miraculos daca nu sunt atenta.
Nu tin dieta ca nu am tinut si nu ma pricep, reusesc doar sa ma ingras.

Eu trebuie sa-mi reduc portiile de papa si sa nu mai pap dulce (asta nu prea imi iese totdeauna), dar ma gandesc ca poate cu voi aici pe forum poate reusesc sa ma abtin mai bine. Si fara rontanele bineinteles.

Mi-am luat un ministepper la care mai fac din cand in cand, de vreo 2 saptamani nu am mai facut nimic, a fost asa aglomerat la munca, asa ca atunci cand ajungeam acasa picam in nas de oboseala. Aaa si mai faceam aqua gym, 2 zile pe saptamana... am doar o luna de cand merg deci nu prea se vad inca rezultatele. Chestia e ca m-am intors de vreo 2 saptamani la munca din concediul medical si am cam tras chiulul ca nu am reusit sa ajung la vreme. E nasol ca is 2 ore mari si late de incepere 9 dimineata si 6 dupa amiaza. Eu la 6 abia ajungeam acasa de la serviciu. Gata ca am scris o gramada si nu vreau sa va plictisesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Stai linistita ca nu ne plictisim.Asa din vorba in vorba aflam lucruri utile. Ne mai pune Dulcetica niste linkuri la rochite de 50 lei buc, mai vorbim de permise, mai de interzise si tot asa. Kg se duc mai greu, tot 0.5 pe saptamana e si ritmul meu, insa ma blochez perioade lungi pe o greutate, oscilez +- 500 pe acolo. Acum sunt intre 66.5-67 functie de cum mananc, in general aleg mancaruri mai fara grasimi, salate multe, portii mici, nu am o dieta anume caci nu suport sa adaug si alte restrictii intr-un proces care se bazeaza mult pe vointa si rezistenta in timp pt mentinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor

asa, sa va zic ce am halit ieri
pe la 11.30 o salata cu rosii, ardei, castraveti si branzica 12% + 1.5 felii paine

pe la 15, am mancat putin parmezan si pecorino + curry de peste(Salau) su ciuperci cu orez
pe la 18 - jumatete mar, si ziceam ca ma opresc aici
dar domnului ii mai era foame asa ca am mai mancat 1.5 felii paine cu parmezan, pecorino si rosie pe la 20 cred si cam atat

totusi, not so bad dimineata, 59.1, asta inseamna ca practic am luat max 1kg intr-o sapt, in care am bagat in mine, si mancarea ca mancare ca aia era carne, gratar, ok; dar sigur am mancat mai multe prajituri decat am mancat tot anul asta in 4 luni

treb sa ma apuc si eu mai serios de treaba, ma gandesc chiar sa merg la o sala, dar iar sunt f ocupata la munca, sa vad cum fac, poate fac macar acasa ceva

iarina, bine-ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

interba cineva acum ceva timp de proceduri din astea cosmetice (cacitatie, preso, impachetari, vacuum), a aparut o oferta la Ladies Lounge, foarte buna, ii recomand, am facut la ei anul trecut prin august
mi-as mai lua si eu una (15 proceduri cu 199 RON sau 30 proceduri cu 299), dar sunt cam ocupata, ma mai gandesc un pic

http://www.groupon.ro/deals/bucuresti/Ladies-Lounge/20342868

am inteles ca cei de la GO SKIN ar mai fi profi, ar treb sa dau o fuga pe la ei
http://www.goskin.ro/oferte-speciale-goskin

aporpo, am auzit de ceva injectii care distrug celulele grase si cica nu s-ar mai reface, stiti ceva de asa ceva? nu stiu daca m-as baga, ca parca as mai incerca un bebe si e bine sa ai ceve grasime pe burta ca sa se poata intinde; eu am fost norocoasa la prima sarcina, n-am facut nici o vergtura desi am avut un burtoi cu gemeni, dar am facut masaj toata sarcina iar fetitile au fost foarte mici

mda, treb sa ma gandesc la ofertele astea 2, sa-mi fac si eu un cadou ca vine ziua mea miercuri :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ofertele par excelente ,din pacate eu sint la 250km. Totusi ,daca e o zi atit de importanta miercuri,poate vin,dar sa n-aud de torturi ,Moet si alte din astea ,ca ma razgindesc.
Pecorino nu stiam ce e ,asa ca I-am dat o cautare si pare fix pe gustul meu.
Inca o data:asta e subiect de slabire .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Azi am papat somon la gratar cu fasole verde si putin usturoi cu smantana slaba.
Si dc o sa-mi fie foame mai pe seara cred ca o sa pap cereale cu lapte, o portie mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Dimineata nu maninci? Cica nu e prea bine sa sari MD.

Mergi la inceput