Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Iulia sa nu crezi ca in frumoasa noastra tara sunt prea multi care se inghesuie sa cedeze locul unei gravide. Cel putin in Ploiesti nu se poarta...
Sa fii fericita ca nu ai luat kg multe,scapi de un stres dupa nastere
Eu mai am 3 de dat jos fata de cate aveam inainte de sarcina si inca aproape 15... pana la siluaeta ideala...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Mara nu a binevoit sa doarma prea tare azinoapte...ca aproape in fiecare noapte.Ziua doarme de stinge...are cineva o idee cum saiy schimb programul fara sa o stresez si sa o obosesc?
Abia astept sa vina caldura sa ies cu ea afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Fetelor va multumesc pt felicitari

Fetita Natalia-Maria s-a nascut la 2450 gr, 48 cm si baiatul Cezar-Mihai la 2780 gr 51 cm.

Ii multumesc lui Dumnezeu ca am scapat toti trei cu bine

Acum ma ocup numai de ei, ziua trece atat de repede de nu stiu de mine.
Ma ajuta mama si sotul(pana incepe serviciul).
Ma bucur ca am reusit sa fac molifta ca sa pot iesii din casa......ca am un chef de ducaaaaa. Nu sunt mama denaturata doar ca nu am mai iesit din casa in afara de spital de cateva luni. A meritat efortul pt ca altfel nu-i duceam atat de aproape de termen. Cred ca un drum pana la piata ar fi comparat cu o excursie de 5 stele
Abia astept sa se incalzeasca afara sa ne aerisim ca lumea.

Voi ce lapte folositi in afara de lactana?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Alexa bine faci ca mai iesi si macar pana la piata, profita cat este mama ta langa tine ,iti face bine.Si mie imi place sa-mi aerisesc neuronii pana la piata

Eu la Robert am folosit Nestle si a crescut mare si frumos si nici nu este exagerat de scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

MAra,casndra aveti PM.Care aveti timp o puteti trece pe Tudoralexa in lista de mamici.Vedeti ca la editarea titlului nu incap decat un anumit nr. de caractere.Cand faceti cap. nou ar fi bine sa anuntati sa nu faca doua persoane in acelasi timp

Iulia lasa kg..chiar si daca si slabit.Atat timp cat micuta e bine nu au importanta


Alexa e bun si aerisitul pana la piata

NU mai vrea primavara asta sa vina odata

O zi minunata si va pupacesc pe toate!!!



Cosmi 37+ David Andrei
AMR max. 3sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Neatza mamici si burtici care mai sunteti aici.
Eu pe data de 18.03 la ora 22.30 am nascut prin cezariana pe Robert Andrei - 3,0 kg, lungime 50 cm perfct sanatos si frumos !!
Dar mi-a fost foarte rau dupa operatie deoarece sunt alergica la calmante si nu am avut decat banalul paracetamol pentru calmare.
Am ajuns acasa in weekend si suntem bine. Incerc sa alaptez dar nu am mamelon format si bebe este lenes si nu trage la san, dar ma mulg si ii dau cu biberonul. Am facut si furia laptelui...am tras un pic dar acum am san mai mult decat mananca el la o masa ceea ce ma bucura nespus. La fel ca si mara bebe doarme de stinge ziua chiar si 4 ore, dar noapte e mai agitat sau se trezeste la 2 ore jumate sau nu vrea sa adoarma prea repede dupa ce mananca.
In rest vreau sa felici mamicile care au nascut de cand am lipsit eu si sa le urez refacere usoara si acomodare la fel.
Va puupp pe toate si incerc sa ajung la zi cu posturile voastre.
Am sa pun poze si pe picassa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata ! Abia astept sa treaca iarna asta. Dumineca daca suntem bine cred ca vom face prima iesire cu Anastasia la mall. Nu am nici o placere sa fac asta, dar este musai. Trebuie sa-i cumparam lui Miriam incaltaminte de primavara si incaltaminte de cresa. Vom merge de dimineata tare cand abia se deschid magazinele sa nu fie lume multa.
Felicitari TudorAlexa! Sa-ti traiasca puii! Sa fie cuminti, papaciosi si sa te lase sa dormi! Recuperare rapida!
Piscotel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Anka! Multa sanatate si fericire va doresc! Sper ca bebe sa fie mai cumintel si sa te lase sa dormi. Si ai grija mare de sani! Sa nu ajungi la mastita Doamne fereste! O sa treceti cu bine peste toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Iulia cine nu vrea sa vada o femeie gravida nu o vede nicicum! Si eu am facut o data scandal in autobus aveam 8 luni si un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitari Anca , bine ai venit Robert-Andrei,sa fii sanatos, mancacios!!!!

Felicia eu abia astept sa vina caldura sa o scaot pe Mara afara poate poate asa oi reusi sa schimb programul ei de somn macar putin

Cosmi am reusit sa modific in listuta dar nu si in titlu,sa inteleg ca nu mai este loc...?Mesr sa o trec si pe Anka

Mergi la inceput