Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Buna dimineatza!!!
Scot si eu putin capul sa va salut. Mi-a facut placere sa va citesc, atat cat am putut.Eu azi am intrat in 11 saptamani si abia astept sa mai treca 2 sa pot sa rasuflu si eu.
Felicitari celor care ati scapat de greturi! Vreau si eu
Pe la ce saptamana se duc?Parca nu mai reszit.Nu exista zi in care sa nu vars si am niste dureri de cap de nu ma ridic din pat.Bietul sot a fost si el in medical si m-a mai ajutat cum a putut.
Si mie cand merg la control imi face eco de fiecare data.Si merg la 2 sapt iar din trim 2 la 4.
Alina mie la prima sarcina mi-a zis sexul copilului la 18 sapt.

Multa sanatate si noua si bebeilor nostri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Eu n-am mai intrat de zile bune ca am fost tare stresata, joi si vineri am avut mari dureri de burta si parca imi cam disparusera greturile si tensiune din sani, deci evident m-am panicat maxim si joi am mers la urgenta sa-mi faca eco.L-am vazut pe bebe, CRL 5 mm cu activitate cardiaca, dar era putin brahicardic. Am stat linistita, luat nospa si de sambata au trecut durerile si au revenit in forta greturile. Pot fluctua in halul asta starile de gravideala?
Deseara am programare la medicul meu si sper sa fie totul ok.

La prima sarcina mi-a spus prin saptamana 11 ca e posibil sa fie baietel, dar am aflat cu certitudine in saptamana 16 cand a stat frumos la poza si avem si acum o fotografie cu toate bijuteriile micului barbat

O zi frumoasa tuturor!

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut Doamnelor!

Eu n-am mai intrat in we ca am incercat sa ma tin ocupata cu altele si departe de calculator, asa ca acu am o gramada de citit din urma.

Messs, iti tin pumnii pentru testul de sange, sigur rezultatele vor fi ok.

Apropos de intalneala, eu nu stiu, inca, ce voi face, insa probabil vom pleca din Bucuresti sa ducem Mateiu la bunici pentru vacanta, asa ca de data asta zic pas. Dar promit sa vin la urmatoarele.

Miha, multa bafta la noul job! Te asteptam pe aici cand ai timp, dar nu te simti vinovata daca esti prea ocupata!

Elba, am inteles ca pe la 12 saptamani se duc greturile. Tinem pumnii sa scapi si tu cat mai repede de ele.

O zi frumoasa si o saptamana usoara va doresc. Eu abia astept sa treaca sapt asta, mai am fix o sapt pana la amnio si simt ca ma lasa nervii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Elba - subscriu si eu cu durerile crunte de cap, dar la mine dureaza si cate o sapt, zi si noapte..Insa de vineri totul e calm, nu mai am nici greturi nici dureri de cap. Acum sunt in sapt 14 asa ca ar trebui (teoretic) sa incep sa ma simt excelent. In week-end am avut o energie debordanta, fata de cum am fost eu pana acum.

Referitor la depistarea sexului copilului, eu am aflat la primele 2 sarcini la 12 sapt, iar acum in sapt 13 (asa a fost eco). Meritul este in totalitate al celei mai bune dr in eco morfologice: Adela Dinu. Tot respectul pentru dansa, o profesionista desavarsita.




Roxana mami de (13 sapt), Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Buna diminieata,
si noi am avut un weekend ciudat cu dureri de burta (am luat nospa ) cu greturi si vome la greu de vineri incoace de parca suntem iar in patru saptamani.M-am saturat de mancat biscuti, grisine si ale alea doar ca sa pot bea un pahar cu apa.
SI unde mai pui ca este si vremea asta absolut de cacao si am tot timpul senzatia de somn si frig si sfarseala imensa. Cred ca ma intorc la perfuziile cu vitamine sa ma referesh un pic ca nu mai tine.

Azi noapte am visat ca eram la liceu si nu imi facusem temele la romana tot trimestrul si ca aflase tata. Si bineinteles cand m-am dus la ora in sfarsit am si intarziat 20 de minute. Of course fundalule era asigurat de tata care ma alerga....m-am trezit de parca m-a calcat elefantut si cu un chef de munca total.

Sper sa iasa un pic de soare si sa avem toate macar un sfarsit de saptamana mai bun.

Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Neata.

Dau raport de bebe in grafic, cu toate bucatile la locul lor, translucenta nucala 1.10. Parca e baiat, desi eu nu cred, la 4D s-a vazut ceva rotund intre picioruse, dar mai mult n-a vrut sa ne arate. Ceea ce poate fi ori una, ori cealalta.

Colul e inchis lungime 4.14, iarasi in grafic. Am dat sange pentru bitest. Dar o sa iasa totul bine, sunt sigura.

Sincer, mi s-a parut infinit mai mic decat Mathias la aceeasi varsta. Si foarte fragil, desi piciorushele din gat sunt la fel de lungi si de puternice.

Aaa, m-am si vopsit ieri, a iesit mai bine decat de obicei. Un brun roscat foarte frumos.

Schimb semnatura, am intrat in 13 saptamani !

Mami de Matei Cazimir si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorilady spune:

Si mie imi face eco tot la fel, de fiecarae data. Ultima data cand am fost , chiar doctoritza mi- a spus ca de la casa de asigurari sunt platite 3 ,,ultraschalluri,, Chiar nu stiu cum le sunt platite celelalte eco care le fac in plus , pentru ca nici mie nu mi se pare in ordine. In Romania se platesc toate, asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Virgo - felicitari pentru rezultatele bune la eco si pentru optimismul de care dai dovada. Ia zi, te simti mamica de baiatel (din nou)?
Cat despre vopsit, este grozav sa ne intretinem cat mai ingrijite si cochete..chiar daca suntem burticoase in devenire.
Eu m-am vopsit joi insa in loc de blondul meu auriu, stilistul a reusit un gri...asa ca maine sunt iar la salon pentru mult doritul blond auriu.

Flavia - eu zic ca nu mai e mult si perioada asta dificila trece. Ai rabdare si gandeste-te doar cu ce te vei ospata in perioada urmatoare:clar fara grisine si posmagi

Roxana mami de (14 sapt), Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana Claudia

Virgo - felicitari pentru rezultatele bune la eco si pentru optimismul de care dai dovada. Ia zi, te simti mamica de baiatel (din nou)?
Cat despre vopsit, este grozav sa ne intretinem cat mai ingrijite si cochete..chiar daca suntem burticoase in devenire.
Eu m-am vopsit joi insa in loc de blondul meu auriu, stilistul a reusit un gri...asa ca maine sunt iar la salon pentru mult doritul blond auriu.

Flavia - eu zic ca nu mai e mult si perioada asta dificila trece. Ai rabdare si gandeste-te doar cu ce te vei ospata in perioada urmatoare:clar fara grisine si posmagi

Roxana mami de (14 sapt), Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)





Nu stiu ce sa zic ... data trecuta aveam si numele pregatit dinainte, eram convinsa ca e baiat. Acum e hubby convins, eu deloc. Sarcina e asemanatoare si nu prea, ma simt bine dar nu mai sunt nervoasa sau revolutionara.

Mami de Matei Cazimir si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Sa postez si o veste buna,
dupa ce am umblat capiata acum doua saptamani prin mall Baneasa dupa toale de gravida si am descoperit un mini magazin de unde cu greu am luat cu 200 de lei o salopeta de blugi am gasit sambata dupamiaza la tarabe la obor blugi cu burticuta 80 de lei si salopeta raiat negru foarte misto cu 100.Habar nu aveam ca la tarabele acelea au haine de mamici unde mai pui ca am putut sa le si probez. Le gasiti la o tanti mai in varsta (mai brunetica e drept) chiar pe aleea principala si blugii si raiatii la acelasi raion de blugi normali.
Cu 30 de lei m-am lipit si de o bluza mov gen tricou lalau din bumbac care s-a potrivit de minune cu restul achizitiilor.

M-am gandit ca v-ar fi utila informatia.
Flavia

PS. A venit un tip meseria la birou care face masaj postural si care in 20 de minute mi-a rezolvat durerea de gat (torticullis) si mi-a ridicat si morala dupa cum se vede.Pirma sedinta fuse gratis am uitat sa intreb cat costa next eram prea extaziata ca pot sa in torc capul fara sa urlu.

Mergi la inceput