Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumesc pt raspuns.n-am stiut ca nu trebuie sa bag ovule cel putin 10 zile.deci nu o sa mai folosesc o perioada.sangerarea vad ca s-a oprit.durerile nu sunt mari.mai mult cand apas.dar aveam o durere de burta,nu numai pelvin,de cum s-a terminat menstra.cu cateva zile inainte de histero.habar n-am de la ce.chiar ca ai analize bune!si endometrul si folicul dominant!ufff!...incurcate si de neinteles sunt caile Domnului....ramane mereu acea intrebare,fara raspuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Fetelor, am intrat sa va spun ca eu imi delectez sufletul cu Dance Masters 2013. E transmis in direct la Digi Sport. nu stiam ca e in w-e asta, dar maine ma duc glont la polivalenta.
acum mi-a picat fisa de ce aseara o fi fost redifuzat si Shell we dabce cu Richard Gere.
Sa va uitati, e o incantare, iar de rochiile de la sectiunea Standard ...
INca oftez ca acum 12 ani nu am avut un partener sa particip si eu la sectiunea hobby. dansam cu un grec, Tanas, student la medicina. f bun dansator, dar din pacate a fost prea bun si antrenorul l-a "dat" unei alte fete care era mai avansata decat mine, ca sa participe direct la amatori Si uite asa mi-am ratat eu cariera de dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Eu sunt super, super incarcata, nu am timp de nimic, nici macar sa dorm... Azi am cheltuit o gramada de bani si numai pe ... bauturi...
O sa am musafiri la sfarsitul saptamanii si am inceput sa ma pregatesc.
Nu ma laud cu nimic de mancare, ca am mancat numai porcarii

Ah, cand vine primavara? Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Buna dimineta

Trebuie sa ma laud si eu ca am reusit sa tin post pana acum si nu am facut mari eforturi.
Nu simt lipsa ''animalelor'' din alimentatie...

Sotul insa nu poate tine post....mai mult de o sapt inainte de Paste.... nu poate trai fara branza si carne ....la sectiunea carne mananca doar carne de tara ..pui xi curcan.... dar si carnea e peste este favorita...

Asa ca nu stiu ce m a apucat ...dar as vrea sa tin acest post.
Nu s ff bisericita, dar asa simt eu acum....

Chiar am fost la o slujba sapt trecuta.... asteptam de fapt sa se termine pt ca vroiam sa vb cu preotul pt cununia religioasa a finilor.... si la sfarsit preotul a tinut un discurs foarte interesant..... si a spus ceva de genul.... nu trebuie sa tineti post alimentar daca aveti nevoie de o alimentatie sanatoasa, daca sunteti bolnavi..... trebuie sa tineti postul cu sufletul,sa nu vorbiti de rau , dar mai ales sa faceti fapte bune...
Dar sa nu faceti fapte bune doar pt ca ipost ...sa faceti tot timpul fapte bune....

Asa ca nu conteaza ce bagi in gura....ci ce scoti din gura.... asa apunea bunica mea....

Va doresc un weekend frumos...ce a mai ramas din el.....
Eu in weekend nu prea stau acasa.... deci ma duc sa papa...si plec la cascat ochii..
Azi ne duc3m la targul de nunti.....
Sa vedem si noi trendurile... sa fim si noi nasi trandy....



PS... am sieu o punga de linte si sincer nu am mai mancat... gatit pana acum..... insa ma gandeam sa o fierb maine seara si sa o bag la blender...cu putin usturoi, lamaie, condimente....
O fi buna?
Ce ar mai tb sa pun in ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy ... eu am 32 ani si nu ma pot lauda cu asemenea productie
La mine endometrul este praffff .... iar foliculi nu am vazut niciodata fara tratament....

Poate ai noroc si ne dai o veste buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna ziua la babutele dragutele

Qiao cred ca o sa faceti aici o trupa de dans si va vedem la Romania danseaza

Am facut supa de linte si a iesit ff b; am facut reteta Lena dar nu am prajit ci am fiert totul la gramada, am blendat-o si am facut crutoane aromate si am pus patrunjel....fffb si mai am si azi, ca am pus o punga de linte intreaga

Elly o sa auzim de bine in curand de la tine sunt sigura la tine spun din nou eu zic ca tiroida ta e de vina; n-o lasa de capul ei si ai sa vezi ovocite; oricum la mine nu e nici un folos ca am si ovo (oricat de bine arata ele nu mai sunt bune calitativ) asa ca...tot de la Kiev ma astept sa imi vina vestile bune.
Recent am citit insa la nivelul uterului exist o molecula IL33 care poate determina decidualizare excesiva a endometrului dupa ET si astfel poti sa ai SOE la varste mici.
Ma intreb daca asa o fi la mine?

Fetelor care ati beneficait de miraculosul EndoInjury l-ati facut sub control ecografic? in zi 21 a CM anterior Et sau in primele zile din CM cu procedura?
Lara tin minte ca facut si si.

la toate



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

sandy acum am citit si eu din urma,tot de endo injury.cap.64.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy am uitat sa spun ca am recitit explicatia Larei vizavi de endometrial injury.si zicea ca seamana cu biopsia de endometru.al carei rezultat il astept si eu saptamana viitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet si mersi.
Am citit despre si am vazut ca poate fi facuta atat ca biopsie simpla, cat si ca si minichiuretaj sau ca si biopsie in cadrul histeroscopiei.
Interesul meu era legat de perioada si daca l-au facut fetele care au facut asta sub control ecografic?
de exemplu austriecii propun perioada postovulatorie a CM anterior procedurii, iar la turci am vazut ca se face in primele zile ale cM.
eram curioasa care perioada o fi mai buna

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput