Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Buna seara,
Astazi am reusit sa vorbesc cu D-na Dr. Uscatescu. Nu era foarte aglomerat asa ca a durat f putin. A fost foarte nemultumita ce nu mi-am facut pana acum analizele de trombofilie. Mi-a mai dat de facut cativa anticorpi la Medsana si vineri ma infiintez iar pentru tratament.
Multumesc inca o data fetelor pentru ajutor.
si va imbratisez cu drag.
Week-end placut ei relaxant.

PS: nu-mi dau pace niste dureri de burta. De astazi dimineata parca am un cutit in uter care ma macelereste si sunt foarte irascibila. Atat la No-spa cat si la Magne cedeaza doar pentru o ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ma pregatesc si eu de stat

noapte buna la toate/toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Cristina durerile ar putea insemna contractii asa ca stai in pat si nu fa efort; nu stiu doza ta de Nospa dar eventual poti sa o maresti daca nu esti la maxim din prospect. probabil ca agitatia si deplasarea pana la Fundeni te-a solicitat si uterul a reactionat.
Pt durere mai poti lua paracetamol ca e permis in sarcina.

Samira lasa bre ca nu ajungi tu mamicuta la varsta de buni asa ca in nici un caz nu ai sa arati ca buni

Qiao si eu am ajuns la grosimea biblioraftului dar inca nu le-am mutat in biblioraf ca nu imi incape in poseta cand ma duc pe la doftori

Va pup pe toate si va doresc un weekend cat mai placut

Eu pana una alta sunt happy ca nu mai e mohorat afara si nu mai ploua.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

eu sangerez iar.aseara am bagat un ovul flagyl,pt ca am vazut ca nu am mai sangerat ieri pe zi.nu cred ca a fost o idee buna.si ma doare burta,in special cand apas...sa nu mai folosesc ovule cateva zile?ce ziceti?multumesc

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Velvet, e normal sa sangerezi cateva zile, stai linistita. Poti folosi ovule, dar daca e mare sangerarea, se vor elimina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc mult alex o sa astept sa imi treaca.am crezut ca mi se oprise sangerarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

rrrrrrrrrrrrrrrr
-asta e semn Intrasem hotarata pe Ikea, sa compar preturile la unele articole de la mobexpert si kika, deci va dati seama ce sadica-s asa, sambata, de dimineata. Apoi, urca motanul tacticos pe birou, calca pe tastatura, se deschide site-ul "desprecopii", apoi pune o labuta exact pe "rrrrrrrrrrrr" si-am zis ca e clar ca tre' sa salut, ca altfel nu-mi merge bine toata ziua.

Pup fetele si daca aveti idee de o reteta usoara in care se poate folosi stevie la borcan (habar n-am cum e facuta, am primit-o si nu stiu ce sa-i fac), va rog frumos sa puneti un link, ca noi avem pachetel: sarmale si ciorba, ambele-s din curcan (ca ziceau astia la tv ca are antibiotice si s-o fi gandit maica-mea ca e bine sa ne tratam putin asa, de primavara)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari stevia e dragavei? asa ii zice aci la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa2012 spune:

Salutare fete vesele! Mai intru si eu pe forum din cind in cind si citesc cu mare drag tot ce scrieti. Ma bucur ca sinteti optimiste.Incerc si eu sa imi pastrez starea de bine mergind foarte des la teatru si la film. Ma gindesc sa incep si eu cursurile de zumba, inafara de fitnnessul la care ma duc de 2 ori pe saptamina.
Deocamdata stau pe standby si astept vesti de la Kiev.
Va pupacesc cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Salut fetele din nou

Velvet sangerare usoara poti sa ai 1-2 zile dupa histeroscopie dar nu mai mult de 3 zile.
In vagin nu ar trebui sa introduci nimic cel putin 10 zile dupa.
Cu durerile nu prea ar trebui sa le ai. Daca totusi sunt usoare ia un antiinflamator, dar daca se intensifica suna la Dr cu care ai facut si spune-i, sa nu cumva sa faci o infectie.

Fetelor eu v-am zis ca m-am analizat si azi am fost si la eco; hormonalele arata ca de 30 de ani, uterul si oavarele arata bine; ma pregatesc sa sparg un folicul mare gras si frumos de 22mm; endometru zi 12 de 10,3mm, trilaminar, adica numa bun...mai aveam si vreo alti 7 foliculi antrali pe langa...
Ei spuneti-mi voi mie acum in ce fel sa inteleg eu de ce nu pot avea copchii....as vrea si eu macar sa stiu...

Pe cand m-am intors barbatu-meu imi intorsese cosul de rufe in fata masinii de spalat -cica m-a ajutat
Acum ma duc sa gatesc supa de linte si fel 2 fac tocanita de ciuperci sau sote ciuperci cu muschiulet de porcusor(asta pt consort) si salata de cruditati.

So

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput