Stelute de iulie-august 2013 (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ei Rodica, sa le fie de bine atunci! Inseamna ca suntem noi mai ghinioniste.

Daca e s-o iau la modul general si eu am si am avut o sarcina usoara (dar asta nu inseamna ca pot sa sar cu parasuta sau sa urc muntii) si eu am avut o nastere usoara, a durat de la 10 -13 ( dar in chinuri groaznice), Rares a fost un copil cuminte, pana la 4 ani maxim ce a avut doar rosu in gat si numar pe degetele de la o mana de cate ori a facut. (dar ca orice copil a avut colici, i-au dat dintii, a facut febra, a mai plans noaptea etc.)
Deci, daca imi spune mie cineva ca sarcina a fost floare la ureche si nasterea a fost ca si cum si-a stors un cos, iar copiii lor n-au plans deloc noaptea, la un an mancau singuri apoi se spalau pe dinti si stateau intr-un loc pana la masa urmatoare etc etc etc, n-am decat sa le felicit si sa le urez bafta in continuare, ca eu oricum nu le cred.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Eu zic sa stati linistite, nu exista femeia perfecta

Question: voi aveti pt probleme cu sangerarile nazale?? Eu am avut ieri, in 2 reprize, de am umplut 2 pachete de servetele, simteam ca nu se mai termina. Citisem ca e normal, dar inca nu patisem..

20+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Diana, da, mie imi dadea soacra tot felul de replici de genul "lasa ca vezi tu cum o sa fie"... Eram bucuroasa ca n-am facut vergeturi, venea imediat cu "eee, lasa ca o sa faci..." si chestii de genul.
Apropos, bravo ca te-ai reapucat de lucru. Cred ca e frumos sa spui dupa aia:"uite, astea le-am facut cand eram insarcinata cu tine."

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 22+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Delia_T, am avut o perioada in care imi curgea in fiecare zi sange din nas. Eram si putin racita si imi suflam nasul mai des si in fiecare dimineata aveam program de sangerare.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 22+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Adriana e o serie de autoportrete si lucrarea era inceputa cand nu aveam burtica. Ieri am corectat si mi-am pus burtica si sanii suzete. Sunt tare incantata.

24+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Diana, exact, ai pus punctul pe I. Ca deja ma pierdusem, una am vrut sa zic si alta se intelege. E vorba de ATITUDINE si modul in care o spui, vaaaai te-ai ingrasat 15 kg pana la 25 sapt? eu am pus doar 9 in toata sarcina. La intrebarea gen "ce face bebe" "vai, doarme, papa si face kk, e un super cuminte nu plange niciodata", sau cum e noua locuinta? "caprioarele merg prin fata, veveritele stau la geam si paserile maiastre imi canta in fiecare seara" iar la spitalul unde am nascut e ca la un resort de 5 stele, o echipa de medici alergau dupa mine sa vada daca sunt bine" etc etc etc.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana stiu de cicoare ...nu am incercat , mersi de idee...

multumesc fetelor pt aprecieri vis-a vis de burtica

nici viata mea nu e roz , cu suisuri si coborasuri , nu e perfecta , si eu sunt o optimista din fire , dar daca sunt probleme ma plang...si eu





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Dar, poate asa si o fi si sunt eu rautacioasa...

Delia, eu am probleme cu nasul infundat, uneori cand suflu mai puternic ies si firicele de sange si eu am citit ca e normal, dar am mai citit ca daca e mai abundent, atunci nu mai e normal si trebuie sa vb cu dr.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Atunci cand ai o viata mai usoara, experiente, trairi usoare si favorizate de natura, este foarte greu sa intelegi greutatile altei persoane. Omul este construit sa judece si sa vada lucrurile prin prisma propriei persoane si experiente de viata. Exemplu suntem noi care nu le intelegem pe ele ca le-a mers totul ca pe roate.
Daca eu nu aveam acest exemplu langa mine, zi de zi, nici eu nu credeam. Cand acea persoana a vazut ce probleme am eu, m-a crezut dar nu putea concepe ca se poate asa ceva, era dincolo de intelegerea ei.


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Atitudinea este o problema mare pe care o intalnim si invers, nu numai ca la mine e perfect tot.


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput