Stelute de iulie-august 2013 (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, ai fotolii, paturii, din astea? Si eu ma relax ( bine, daca nu sunt innebunita cu multa munca), dar in general imi fac treaba si e liniste), dar acum nu mai pot sta in fund pe un scaun...si nu stiu ce sa mai fac...tot al 5 minuet tb sa ma ridic si sa ma plimb 5 minute.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 23+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Ajutati-ma si pe mine si spuneti-mi cum puteti sa stati la birou atatea ore. Eu chiar simt un discomfort, in lateralul burtii...parca ma arde ceva. Nu mai zic cum se agita bb continuu, cred ca nu-i place deloc.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 23+ , bb2



Paula, nu avem de ales. Si eu abia rezist la program redus. Deja ma doare burta, ma doare spatele, burtica sta intarita... Sambata si duminica la cursuri de la 9 la 18 este insa si mai distractiv, asa ca in timpul saptamanii la serviciu mi se pare parfum

Happy_Ama 23+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Paula am schimbat doar scaunul, e unul cu spatarul lasat putin. Fotolii si canapea nuuu....ca dupa chiar ma culc. Dar de pe la 2-3 devine nasol si ma ridic mai des.

Elena & Denisa (26.10.2004)
24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Noi avem in sala de protocol o canapea si intr-o zi am incuiat firma si m-am intins pe ea. Nu lucram cu publicul, iar daca vine cineva se anunta telefonic.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Pofta buna Rodica

Multumesc dragelor

Deci, sa-mi fie de bine, daca voi nu ma bagati in seama si vorbesc singura


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:




INTERZIS POFTICIOSILOR!

Eu am facut acum 2 zile niste macaroane cu branza....mama, mama, un deliciu! Dar nu budinca, asa intarite, ci mai jusy, cu smantana, branza de la tarani de oaie, sarata, ou,ulei si putin unt si am pus jos si deasupra gris sa fie crocante.

Bune, bune, as mai manca

18+ "Minunica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Happy, cand ma ingrijorasem ca nu am mai simtit bubulina, mi-a dat niste ghionturi am simtit-o si la manuta!
Asa ca stau linistita pana maine la 10:30 cand merg la dr.
Deja a trecut o sapt, ce naiba, se impunea o eco

Ele, am aflat ca a venit rez la TT. Merg sa-l iau azi.
Sper sa fie ok!
Cu statul la birou...e din ce in ce mai greu...pt mine.Dar asta e...ma mai ridic, ma mai plimb...

18+ "Minunica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor!
Fetelor daca pana acum stateam 85%-90% de azi sunt 100% consemnata la pat am coborat pana jos la farmacie si m au luat contractiile si dureri am luat no spa si l am sunat pe medic de azi 100% pat doar la toaleta

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

sunt ok , moralul e bun..oboseala imi da de furca dar va trece , cu inima trebuie sa rezist , in mod normal nu sunt periculoase TPSV-urile si nici nu afcetaza sarcina , am intrebat si documentat , e nasoala senzatia... , dar mai am 3 luni si scap , ce nu fac eu pt Ilincuta mea...

fetelor nici eu nu am imunitate la toxoplasmoza , dar sincer mamanc mai de toate , spal bine fructele si legumele si pap si salata , salam si slanina , am bagat-o in congelator si am papat , acum sa fim serioase daca ne ferim de toate ..nu mai mancam nimic.

utogestanul nu se intrerupe brusc , ci treptat...

dana hao linistita de la docvtor...





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Rodica, sa-ti fie de bine!

Bobitza, ai vazut?! Micuta de ea

Amalia
, trebuie sa te intretinem calumea de acum lasa ca eu cand te-am auzit ca stai sa bucataresti pentru rubedenii...cu doua minunici la purtator....

Olimp, tot trebuie sa ai grija de tine! Eu mi-am pus somon afumat la congelator dar am uitat sa-l scot

Happy_Ama 23+ si Eva

Mergi la inceput