FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Endo injury.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Nu am mai facut endo injury, nu cred ca merita sa ma chinui foarte tare pt o morula :)
Am intrerupt si tratamentul cu Medrol ca am racit destul de tare si nu e deloc de dorit sa fac febra dupa transfer.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Draga mea Carla te rog sa crezi in sansa ta !!! Poate morula isi doreste sa ramana la mamica ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna fetele!
In primul rand vreau sa-ti spun Carla sa fii mai optimista si sa crezi in sansa ce ti s-a oferit. Nu e deloc usor, dar ai incredere si sunt sigura ca vei reusi.
Eu am fost azi la eco , am multi foliculi , maricei si tare frumosi . Mai fac Gonal azi si maine si miercuri merg la eco, declansam si vineri Punctia. Mi-a dat sa fac in astea 2 zile 250 ui/zi sa imi mai crestem putin sa fie si dl Dr multumit pe deplin.
Va pup si va doresc numai reusite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

M-am gandit de ce eu, un om de business, dedicat carierei si contrar cadva oricarei activitati pe care o consideram pierdere de timp, am intrat pe acest forum.
Si raspunsul a venit: pentru ca mi-am dorit sa inteleg ce mi s-a intamplat, pentru ca sa pot intelege cat mai multe din viata reala decat din teoria pe care am invatat-o candva (sunt farmacist), ceea ce i se intampla unei femei care trece prin experianta unei pierderi de sarcin si a luptei cu infertilitatea, sa ofer o vorba buna si sa ma gandesc ca aici voi gasi o sustinere atunci cand am nevoie.

Am luat anticonceptionale mult timp, am facut cateva intreruperi de sarcina (ultima atunci cand barbatul cu care eram ma insela), am suferit enorm imediat, apoi mi-am dorit foarte mult un copil,am ramas insarcinata si am pierdut sarcina.Si de atunci nu am mai ramas insarcinata.

Sunt convinsa ca foarte multe femei m-ar judeca, dar ca voi ma intelegeti.

Va multumesc ca existati si ma bucur ca sunt printre voi.
Cu siguranta unele dintre noi vor reusi, unele vor trece inca prin multe incercari, dar cele mai multe dintre voi sigur vor reusi.

Trebuie sa avem incredere si sa fim optimiste!

Va pup pe toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Michelle, e foarte frustrant sa duci lupta asta si faptul ca intri in contact cu multe fete care au aceeasi problema te mai alina, stii ca nu esti singura. In plus fiecare succes iti da sperante.
Ancuta nu e vorba ca sunt pesimista, am fost foarte optimista la FIV cand am transferat 2 embrioni. Si totusi nu am reusit. Acum sunt doar realista.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

tare frumos ai scis Michelle ...eu una ma regasesc in tot ce ai scris si sunt convinsa ca multe alte fete.
Carla iti tin pumnii sa fie bebe lipicios. :*
dupa transfer pot pleca acasa in aceeasi zi?
Va pup fetelor si sper sa reusim sa devenim cat mai curand mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Ancuta, poti pleca dupa transfer catre casa. Important e sa nu faci efort, sa nu ridici, sa bei multa apa si sa nu fii tare stresata :)


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

buna fetelor.
Sunt putin dezamagita ca vin de la dr si mi-a mai dat sa mai fac inca 2 Gonal (250ui/zi) si vineri merg iarasi la eco, iar punctia o facem duminica sau luni. Trebuie sa mai crestem foliculii. Nu ma gandeam ca lucreaza si duminica.
Cam cat costa injectia aia pt declansare?
Carla iti tin pumnii maine si ma gandesc la tine. Sper sa fie totul bine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Ancuta, injectia de declansare se numeste Ovitrelle si costa in jur de 150 RON, nu-mi mai amintesc exact cat.
Si eu am reactionat mai greu la stimulare, am facut 12 zile de stimulare. Am inceput cu 225 Puregon+75 Menopur, apoi in ultimele 4 zile am mai adaugat 75 Menopur.
Pana la urma nu mai conteaza 2 zile in plus, important e ca au crescut si ca sunt suficienti ca numar.
Nu-ti face probleme, o sa fie bine la punctie.

Multumesc pentru gandurile bune, parca incep sa am emotii :)
In primul rand trebuie trecut hopul cu dezghetarea, sa reziste embrionul.
Apoi speram ca e in evolutie inca, asta nu o s-o putem afla, embrionul fiind transferat imediat dupa dezghetare.
Cum va ziceam fetelor, am nevoie sa fi cazut in galeata cu noroc :))


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput