FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

ms Carla . mi-a povestit si mie o prietena ce a facut FIV ca tot asa, Transferul este dificil din cauza ca ai vezica plina. Cred ca este tare aiurea senzatia, dar trebuie sa suportam. cat dureaza transferul?
ne gandim sa stam la Sibiu de vineri, dar depinde ce spune vineri Dl Dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

tin pumni Carla sa creasca endo frumos . sper sa auzim vesti bune curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Transferul efectiv dureaza f putin. Eu am asteptat cu vezica plina o ora jumatate sa vina medicul, apoi dupa transfer am stat 20 min, dar nu am mai putut si a trebuit sa merg la baie.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Fetelor pot sa iau ceva de durere in timpul stimularii? am ramas cu probleme la un umar dupa laparoscopii. cand se schimba vremea ma doare rau de tot. si de 3 zile ma seaca durerea asta si unguentele astea din farmacii nu sunt bune deloc. nu stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

cred ca si eu o sa fac la fel in ce priveste ecografiile de monitorizare si o sa merg in SB doar la punctie si ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

da, are dreptate carla, eu uitasem de inj de provocare si de cele 36 de ore dupa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

ancuta, eu zic, daca mai poti suporta durerea, ca ai trecut prin atatea , asta e doar o floare la ureche...eu zic sa nu mai incarci Outul cu tot felul de substante...dar e parerea mea...
incearca sindolor: tot unguent si e f bun , pe sotul meu l-a ajutat mut: contine antiinflamator si anestezic local
sau Apireven unguent (de la Apicola) si pe mine ma doare umarul si il resimt la schimbarea vremii si ei chiar ok produsul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Buna,fetelor!Ma alatur si eu voua pentru prima data.Luni,01.04.,merg si eu la Sibiu cu toate analizele facute,sper sa-mi dea ok domnul doctor Chicea!Voi ce parere aveti de dr. Chicea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

ancuta poti sa iei linistita nurofen pentru durere. Doar dupa transferul embrionilor trebuie sa fii atenta si sa nu mai iei.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

buna Carla, ce faci? cum a fost ieri la ecograf?

Mergi la inceput