FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna fetelor.
am facut si Beta si cum ma asteptam este 1,74.
eu am in continuare cm si dureri de burta. nu inteleg de ce a venit daca mi s-a explicat clar ca atata timp cat iau progesteronul , nu vine cm.
i-am scris si dr si l-am intrebat. acum astept explicatii.
Totul a fost roz pana in ziua Punctiei, cand ne-am dus cu contractul semnat. apoi a inceut "distractia" .

Va multumesc pt gandurile frumoase si pt sustinere.
eu va sfatuiesc sa mergeti in alta parte, nu aici la Sibiu. Spun asta din punctul meu de vedere. am vazut clar ca fac toate astea pt bani.
oricum este foarte greu sa gasim acum Dr cu suflet in tara noatra draga.
va tin pumnii celor ce urmeaza sa faceti FIV si sper sa reusiti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

ancuta, sincer imi pare rau, in ciuda sangerarilor, speram din tot sufletul /poate si din naivitate, sa iasa Beta mare , sa primim vesti bune dinspre Sibiu, de ce nu, sa ne intareasca convingerea ca e alegerea potrivita si sa ne dea curajul sa luptam si noi mai departe, dar...n-a fost sa fie
pt ca am trecut si eu prin aceleasi simtaminte, stiu ca orice ti-as spune acum nu ti-ar alina suferinta, pt ca in primul rand e experienta/ trauma TA ...respect momentul, inteleg, iar daca e de plans lasa lacrimile sa curga, sa poata seca, iar mai apoi sa regasesti forta pentru a o lua de la capat
ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Ancuta, iti inteleg durerea! La fel eram si eu dupa primul Fiv. Nu recomandam nimanui Sibiul le ziceam sa mearga in alta parte, dar pana la urma tot la ei am fost. Sunt foarte multe reusite. Doar ca nu toat#259; lumea scrie. Multe fete doar citesc.
Si mie la primul Fiv nereusit mi-a venit cm chiar daca luam progesteronul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

va multumesc mult fetelor.
eu deja sunt resemnata...de vineri de cand a inceput cm am tot plans si m-am gandit in fel si chip ce am facut gresit....am stat acasa numai in pat saptamana asta ca sa nu am motiv sa imi reprosez ceva...dar totul e in zadar acum...mai rau e ca sotul este mai daramat ca mine...el a sperat pana in ultima clipa...
M-am gandit si la varianta sa fac al 2-lea FIV tot la Sibiu pt ca dr ar stii unde a gresit sau ce mai e de reparat, de tratat....dar acum e greu sa accept asta. timpul le va rezolva pe toate.
Alecori tie ce explicatie ti s-a dat pt cm peste progesteron? din ce cauza s-a intamplat asa?
Dr nu mi-a raspuns inca, dar progesteronul oricum nu-l mai pun ca nu are rost si in seara asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

cu riscul e a va exaspera/ enerva...nu mai stie nimeni nimic despre SUBPROGRAM, fetelor care mai cititi, aveti vreo idee? nu s-au deblocat fondurile pt anul acesta? e crunta asteptarea...
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

Buna alecori, nu mai retin, ai reusit prima sarcina la Sibiu? cu Dr. Isp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Ancuta, sincer nici nu am stiut atunci ca nu ar tb sa vina cm pe progesteron nici nu am pus intrebari (eram prea Copila pe vremea aia :))) acum sigur as fi pus mai multe intrebari si nu plecam din cabinet fara raspunsuri.
Sa stii ca la primul Fiv ( cel nereusit) n-am miscat un deget si am cam lenevit, in schimb la al doilea am facut de toate pt toti inclusiv munca campului si ridicat si zumba. Am zis ca daca e sa se īntāmple natural te comporti normal pana vezi ca intarzie cm.
Jose, primul Fiv l-am facut cu dr mutuliga iar al doilea (reu#537;it) cu de chicea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

ancuta,imi pare rau pentru nereusita ta.Din momentul in care am citit ca ai sangerari mi-am amintit toate esecurile mele,caci au fost identice si la toate am avut aceste sangerari.Cred ca cel mai bine este sa mai stai,sa te refaci in primul rand,in al doilea rand poate iti mai faci si niste analize(cele de trombofilie) si te pregatesti pentru o noua incercare.Mai ceri pareri si altor medici,mai trimiti niste mail-uri intre timp,mai citesti forumul(chiar si alte topicuri),iti mai faci niste calcule si o sa vezi ca incet,incet se va contura ce ai de facut mai departe.Acum e prea devreme sa gandesti limpede,dar cu siguranta vei gasi niste raspunsuri mai incolo.Iti trimit acum un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

buna fetelor, celor care au mai trecut prin asta:
ce interval de timp trebuie sa treaca de intre 2 FIV-uri?
dar intre un FIV si un FET? cate zile/luni?
multumesc, astept raspunsul vostru

Mergi la inceput