FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Of Carla ce incurcatura . Dar partea buna este ca ai 2 viitori bebei in burtik. Sper sa fie lipiciosi si sa fii mamica de gemeni.
despre serviciild lor ce sa mai spun...no comment in cazul asta.
Dar tu la ce dr esti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Ancuta, sunt la dr Ispasoiu.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Carla, poate ai noroc si se prind amandoi

E bine ca ai trecut peste partea de care te temeai, poate deja a inceput sa se arate norocul

Urat din parte lor, ce sa zic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Eu sunt in stare de soc !!!!

Aseara m-am despartit de partenerul meu, nefiind casatorita.

Sunt in ultima zi de AC si azi aveam programata interventia de endo injury!!!

Am mai citit de o fata pe forum care s-a despartit de partener in ultima zi de stimulare, dar nu mi-am inchipuit ca mi se va intampla si mie.

Mai grav e ca instinctul meu mi-a zis sa ma duc azi la programare oare pe ce ma bazez, ca voi cunoaste un alt barbat in cateva zile???!!! Clar fac haz de necaz si incerc sa imi revin

M-am gandit macar sa incerc o IA cu donator,chiar si un FIV cu donator ( desi pot apela si la prieteni ) dar parca imi doresc sa am alaturi un barbat care sa-si doreasca si el un copil.

Glumesc, glumesc dar sunt terminata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Michelle, imi pare foarte foarte rau de situatia ta :(
Cum s-a putut intampla asa brusc? Poate sunt multi hormoni acum, si lucrurile au fost mai tensionate, poate nu e definitiva situatia.
Oricum, in final o sa fie bine, cu el sau cu altcineva.
Multa putere sa treci peste mometul asta greu!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

imi pare rau pt situatia ta Michelle. Sper sa fie cum iti doresti si cum este mai bine pt tine.
Carla poti sa imi spui si mie cam cum decurge totul pt Punctie? Unde se face? Trebuie sa imi iau ceva la mine?
Va pup fetelor si numai bine va doresc.
P.S. : Carla cand afli daca ai 1 sau 2 bebei in burtik?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Carla, multumesc pentru incurajari.
Situatia este definitiva si nici nu-mi doresc sa fie altfel.

E clar ca a fost un mare stres in ultimele luni, de cand am pierdut sarcina si nu m-am gandit decat sa raman din nou insarcinata.

Poate si el s-a bazat pe asta si si-a permis mai multe. Nu stiu....E clar ca viata sexuala nu a mai existat decat la ovulatie. In rest mi se parea o pierdere de timp dar si el a avur partea lui de "nu prea imi pasa".
Viata este nedreapta si unii dintre noi trecem prin mai multe incercari...sau poate doar ne ajuta sa alegem un drum mai bun...

Revenind la Endo injury: interventia cu totul este de 5-10 minute, mi s-a spalat mai intai vaginul cu antiseptic, apoi se introduce o canula din plastic in uter (mi-a aratat-o) cu care se produce zgarierea endometrului. M-a durut intens dar foarte putin, cateva secunde. Ulterior am primit un antiinflamator (Flamexim) si am putut sa plec imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Multumesc Ancuta . Succes la punctie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Ancuta, la punctie nu trebuie sa mananci sau sa bei absolut mimic inainte, nici macar apa(in ziua cu punctia). Nu trebuie sa iei absolut nimic cu tine.
In spatele camerei de consultatii sunt 2 saloane cu cate 2 paturi, sala de punctie si transfer si laboratorul.
Te vor chema inauntru si te vor duce in unul din saloane, te vei dezbraca si vei lua o camasuta de noapte primita de la ei. Vei sta linistita in pat si o asistenta va veni si iti va pune o branula. Sunt foarte dragute fetele.
Apoi o sa te cheme in sala de punctie, unde vei urca pe masa ginecologica, ca pentru control. Anestezista iti va administra anestezicul si iti explica foarte frumos cum o sa te relaxezi, dar nu mai prinzi toata explicatia ca vei simti o ameteala placuta, ca de la alcool, apoi gata, nu mai stii nimic.
Eu m-am trezit in salon in pat cu perfuzia si habar n-am cum am ajuns acolo, nu-mi amintesc absolut nimic :) desi am venit pe picioarele mele in salon.
Este o experienta placuta, n-ai de ce sa-ti faci probleme.
Dupa ce te trezesti bine din ameteala poti sa pleci, dar trebuie sa vina sotul sa te insoteasca, sa nu ametesti sau ceva.
O sa mananci ceva, ca o sa fii rupta e foame, apoi o sa ai ceva dureri de ovare si poti lua un Nurofen.
Asta-i tot :)


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

multumesc mult Carla pt explicatii.


Mergi la inceput