Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Michelle, vin si io, dar nu te deranja pentru mine, nu beau cafea

Buflea, cine-i Pocahontas la tine la job?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

am pus filmul la paranormale dar am facu subiect nou ca erau prea multe pagini la tine

treb sa fug cu copiii la scoala...il iau si pe Pepper...si cand vin ne mai plimbam un pic sa vad daca am progresat cu lesa.



michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


ai dreptate. cu ocazia asta cer ajutorul unui moderator sa imi faca al doilea topic la subiectul "biblie" de la paranormale, ca eu nu ma pricep si am trecut de 30 de pagini deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

buflea, sa nu imi spui ca stai la coada la buda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si eu beau cafea ..oracand si mai ales cu voi

Pocahontas este colega mea filipineza care este perfecta ... are sotul perfect, doi copii de varsta alor mei care desigur sunt intotdeauna perfecti, toate vacantele lor sunt perfecte si foarte ieftine, la after care plateste mai putin ca mine si desigur se ocupa perfect de ei ... si in plus mai este si draguta, are 32 de ani si arata de 15, corp din ala de fetitza si fatza de Pocahontas. Am pus mai demult o poza cu ea si toata lumea a fost de acord ca e dragutza, asta ca sa mi se umfle si mai tare amigdalele de invidie.
Dar ne intelegem bine pentru ca nu ne intersectam in profesie ...asta e bine aici la mine in departament, ca desi suntem 6 contabili, nu ne calcam pe coada deloc ...fiecare lucreaza pe brand-uri diferite, avem probleme diferite, depindem de date si oameni diferiti si de aceea nu exista competitie. Pacat ca Sefa e asa isterica ... dar deocamdata suntem intr-o faza buna, e bine dispusa, o fi de la cartea aia erotica pe care i-am recomandat-o eu, ca vad ca iar se imbraca in roz, si-a facut unghiile roz ...whatever makes her happy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alizee

Buflea, ce super sa fii prezent la sedinte si sa participi la discutii pe DC.


Cine draga ? Cine face asa ceva ?
La sedinte, EU sunt numai urechi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Michelle una si la mine

Dau la schimb o portie de orez cu ciuperci si pt cei care nu tin post pulpe de pui la cuptor.

Edy e ok,bubos si enervant isi terorizeaza fratii profitand de pozitia lui de bolnav al familiei.

Eu sunt in dilema,sa o trimit sau nu sambata pe Maria in excursia-antrenament organizata de clubul de karate.Ea nu are nici un simptom insa s-a putea sa faca varsat de vant.Edy clar nu se duce cu toata parerea de rau si rugamintile lui.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu mai, m-am intors ... era ocupata cabina cu semnal si aveam si telefonul cam descarcat

Pentru Rall - iti dai seama ca eu bat campii aici cu fica-mea. Cum sa o pregatesc EU de "housewifa", cand eu urasc statul acasa (sa ma scuze pinguinele care au ales asta) ...
I-am propus aseara sa i inscriu iar la patinaj, poate acum dupa 1 an poate sa faca si ea pirueta aia pe stanga. A zis un NU hotarat. I-am propus tap-dancing si a zis iar NU ... mi-a cerut inot si gimnastica. Cred ca e cam mare pt gimnastica dar ok, la toamna o bag in gimnastica.

Interesant este ca fiu-meu a zis ca vrea el tap-dancing ... era sa cad jos. Stiu de unde vine asta, duminica trecuta a fost St Patrick's Day, sarbatoare irlandeza ...si la scoala i-a invatat putin un dans irlandez ...a venit acasa sa mi-l arate si atunci i-am pus DVD-ul cu Lord of the Dance ...stiti voi Michael Flately ? Dragilor, niciodata, dar niciodata nu a ramas "my macho son" atat de emotionat ...s-a uitat la DVD-ul ala 3 seri la rand si apoi a zis ca el vrea sa invete tap-dancing si sa isi puna cercel in ureche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Michelle una si la mine

Dau la schimb o portie de orez cu ciuperci si pt cei care nu tin post pulpe de pui la cuptor.

Edy e ok,bubos si enervant isi terorizeaza fratii profitand de pozitia lui de bolnav al familiei.

Eu sunt in dilema,sa o trimit sau nu sambata pe Maria in excursia-antrenament organizata de clubul de karate.Ea nu are nici un simptom insa s-a putea sa faca varsat de vant.Edy clar nu se duce cu toata parerea de rau si rugamintile lui.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





dilemele astea sunt tare complicate, nu-i asa? daca as fi in locul tau as lasa-o , cu ocazia asta fac si cei ce nu au facut pana acum varsatul in vant cu cat le faci din pruncie cu atat mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sunnyday, tu esti userul ala cu avatarul cu 2 craci, care ne citea la serviciu, in birou ?

Kari, nici eu nu am inteles ce e cu tine ... tu te simti bine ? De ca sa ai 30% handicap ...ce termen, ce e aia 30% ? Nu ne parasi, mie imi lipsesti ...

Carma, tie pe unde iti mai bate inima ?

Viv, ce frumoase sunt costumele aleaaa, frumoase rau de tot ...dar unde sa le poarte ?

Ralu, imi pare rau de Edy ...dar trece repede, macar nu e ceva grav. Pe Maria eu as lasa-o, e doar un weekend, poate nu face nimic.

Rox, iesi din contractele alea si zi-mi si mie ce medicament sa ii spun maica-mii sa-si ia de dureri de oase, nu stiu, ceva calmante pt reumatism ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Si eu vroiam sa o intreb pe Rall daca aia din avatar este ea ?

Mergi la inceput