Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Alinta, sorry eu nu stiam de persoana de contact. Buna informatie, mersi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Unde si cand naiba se pune numele si persoana de contact pe bilet ? Habar n-am daca sunt acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Unde si cand naiba se pune numele si persoana de contact pe bilet ? Habar n-am daca sunt acolo ...

Persona de contact e cea care plateste biletele.
scrisei la nemtoiace dar ai disparut. Asy ca te.am gasit aici. Am patit.o si io anu trecut cand era gerila in romania anu trecut. Cu ce companie zboara? Io tot banuiesc ca cu Lu, ii cazeaza si vin sigur in america

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Acum am devenit si eu curioasa . Eu mereu am platit biletele, dar uite ca nu stiam de statutul asta de persoana de contact. Trebuie sa ceri tu sa fii specificata pe bilet ca persoana de contact atunci cand platesti biletele? Cum se procedeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr

Acum am devenit si eu curioasa . Eu mereu am platit biletele, dar uite ca nu stiam de statutul asta de persoana de contact. Trebuie sa ceri tu sa fii specificata pe bilet ca persoana de contact atunci cand platesti biletele? Cum se procedeaza?

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!




atunci cand cumperi biletul ai posibilitatea sa pui numele unei persoane de contact. de obicei nu te intreaba dar daca stii ai acest drept si companiile sunt obligate sa raspunda la orice intrebare pusa de persoana de contact.
am avut acum 2 ani in vizita 2 familii ( prietenii nostri cu finii lor) si zborul initial a fost anulat, apoi au dormit o noapte intr-un hotel, in loc sa ajunga azi la noi au ajund maine, ca sa zic asa si am stat 3 ore in telefoane doar sa aflu daca mai sunt in viata si indiferent de abordare, de intrebare, de atitudine, de rugaminti, de amentintari am primit acelasi raspuns pe acelasi ton : daca nu sunteti persoana de contact nu avem cum sa va dam nici o informatie ( si doar stiau unde sunt si de ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr

Acum am devenit si eu curioasa . Eu mereu am platit biletele, dar uite ca nu stiam de statutul asta de persoana de contact. Trebuie sa ceri tu sa fii specificata pe bilet ca persoana de contact atunci cand platesti biletele? Cum se procedeaza?

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!




da, ceri sa fie trecuta in bilet o persoana de contact, nu are legatura cu plata biletelor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Puah, m-ati omorat ...in mod sigur nu e nimeni trecura la persoana de contact ...deci voi ziceti ca degeaba sun la aeroport ? Ca nu imi spune nimeni daca au ramad in Germania sau vin in USA?
Pai eu ma duc maine in aeroport ... Cat sa stau acolo ?

Vai, vai, vai ... Imi vine sa la spun sa nu ai vina deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Didi, da, vin cu LUfthansa ... Sunt sigura ca ii cazeaza daca pierd legatura ...problema este cum stiu eu cand si cu ce avion vin ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Buflea, pai de aia zic sa ii suni pe ai tai sa le spui sa aiba pe o hartie numele tau, adresa si numarul tau de telefon. Pot cere sa te sune daca ii pune in alt avion, dorm peste noapte undeva, etc. Sigur se vor intelege cumva, cu sau fara interpretor. Plus spune-le pe litere sa scrie sa ii ajute cineva sa gaseasca zborul, dar invata-i ca pe copiii mici sa nu vorbeasca decat cu personal salariat, nu cu pasageri. Eu insa iti spun ca sunt sanse mari sa mai fie si alti romani care vin in NY maine in avionul ala cu care zboara ai tai. Ca n-o fi NY, ca o fi tot America dar alt stat, nu conteaza, cineva care sa ii ajute. Bafta multa si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ralu...superba fotografie...cum aratati...wow!!!
Buflea calmos draga mea se va sfirsii cu bine....e esential un telefon portabil...cel mai simplu posibil!
Stresul nu ti face bine.....eu la draci angoase bag in mine multa mincare si apoi...ma i a cu jale cind ma urc pe cintar!
Eu (noi)acum domiciliez in apartamentul si atelierul de pictura al unui pictor din BRUGGE
E frumos,e special degaja locurile astea o admosfera

Joi semnez pt locuinta din franta,vineri vine mobila si de abia mart poate vine cineva pt incastrare placa la bucatarie...am luat doar vitroceramica ca inductia face rau la inima
E rau ca nu cunosc mesteri....da ma descurc eu
Va pup ,imi fac cafeaua si ma plimb prin atelier...ce de picturi!!!

Mergi la inceput