Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

probabil ala cu 00 e un fel de centrala sau ceva; nu e obligatoriu ca nr de telefon sa aiba o lungime fixa.

Vremea -> www.wetter.de/deutschland/wetter-muenchen-18225562/wetterprognose.html" target="_blank">ninge, dar asta nu inseamna ca o sa se anuleze zboruri

Pt informatii despre statusul zborului in real-time -> www.munich-airport.de/en/consumer/fluginfo/dep/index.jsp" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hai ca pana m-am lamurit eu ti-a raspuns altcineva. asa e, am uitat de prefixul ala 011 in fata si atunci cade 00 de la 0049. eu ma gandeam ca formezi din europa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Multumesc ...macar m-am lamurit la ce numar sa sun maine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, relax, nu pleaca petru prima oara. O sa fie bine.

Prima oara cand am plecat spre America, cu escala in Munchen, tot cam o ora am avut intre zboruri. Aeroportul e mai mic, si se merge pe jos de la un gate la altul, au si autoband asa ca nu le va fi greu.

Denisam, suntem bine cu totii. Chiar bine. Eu sunt foarte stresata. Exista niste frustrari si probleme prin familia mea. Si as vrea sa nu le mai stiu. Sa nu le mai simt. Sa ma ascund undeva. Sa-mi iau copilul si barbatul si sa plec pentru o perioada cat mai lunga.
Sa nu mai raspund la telefon si la usa.
Sa nu mai imi pese.

Fetelor va multumesc pentru linkurile cu rochite. Le-am studiat pe toate.
Kari, da, daca ma hotarasc sa-i fac acest hatar iti voi da de stire. Cred ca niciodata un necunoscut nu s-a gandit si nu a intrebat atat de mult de tine asa cum o face fii-mea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bineinteles dragelor ca ala cu gura mare e al meu ,ca doar daca fizic copiii mei imi seamana prea putin,macar caracterul mi l-au mostenit .

Buflea ai prejudecati da,asa cum si eu am avut,insa vazandu-l asa hotarat si cum sotul este un fost rugbyst am acceptat sa cunosc si sa inteleg mai bine acest sport.Astfel m-am transformat in cel mai infocat suporter al lor.In linii mari este un sport care are un cod al onoarei,care formeaza caractere si in care sportivii sunt mai altfel,alt nivel de educatie (cat sunt in scoala nu pupa post de titular cu medii mai mici de 6),sunt obligati la o anumita conduita si in afara terenului de joc si asta conteaza.Acum recunosc rugbystii dintr-o ochire,doar vocabularul si comportamentul si deja stiu,mi s-a intamplat la metrou o data

Despre echipamente.....crunt,nu pot descrie in cuvinte mirosul emanat de adidasii murati de ploaie in acea zi in care e facuta poza.Dupa acel meci jucat in turneul national de la Brasov,am avut onoarea sa le spal tuturor echipamentele caci la hotel nu le-au dat voie,bagate de 2 ori la masina si tot degeaba ,le-am luat pe fiecare in parte la frecat cu sapun ,am facut rani dar am fost mandra de ele.

Mai dar ce mandrete de baiat,nici cu fata nu mi rusine dar nah eu am asa o afinitate pt baieti.

In legatura cu parintii calmeaza-te si crede ca totul va fi bine caci asa va fi.

Viviana spune-ti pasul,daca nu aici ,atunci unde?

Michelle se invata el bazdocul sa mearga si in lesa,daca nu are ,iti recomand sa-i iei ham in loc de lesa,e mai bun pt cei mici,ca varsta.
Daisy si acum mai e calcata din greseala si are 6 ani insa degeaba ca prostul obicei de a sta numai in picioarele noastre nu a parasit-o.Ieri a calcat-o Edy si a fost asa nostim ca ea a marait iar el baiat politicos i-a cerut scuze.

Karri Maria nu e bine,dar trecem noi si peste asta,a adormit inainte de vreme pe canapea in sufragerie,n-are febra momentan dar starea generala e foarte proasta, daca nici dulciuri nu vrea ,iti dai seama cat ii e de rau.

Edy insa e mai bine incet incet ii revine pofta de mancare,azi e prima zi cand nu a mai avut bube noi,cele vechi nu si-au modificat dimensiunile si par sa se usuce zic eu datorita calaminei (mersi Rox de intrebare si sfaturi) si a Aeriusului prescris de pediatra.
Una peste alta suntem in parametrii si toate-s bune pe frontul de est

Aseara Radu ne-a sunat tare abatut sa ne intrebe ce se duce la priveghi,fetita unui prieten al lui murise cu o zi inainte,cumplit,a murit in bratele mamei sale.Era foarte bolnava inca de la nastere si speranta de viata era de numai 5 ani,ea a trait 11ani, insa o viata tare chinuita,am incercat sa-i explic copilului ca D-zeu stie mai bine si in sfarsit i-a oferit liniste si pace asa cum merita bietul sufletel.
A venit copilul acasa si a luat lumanari si flori s-apoi a plecat la priveghi spunand ca se intoarce acasa insa ca nu stie la ce ora.....ei, asa de zapa a fost ca a uitat si s-a dus la prietena lui sa doarma iar eu am mancat chibrite pana la 3 jumate dimineata cand l-am sunat si bineinteles l-am trezit din somn .

Maine am mari emotii ca se va duce la inmormantare si el nu-i asa tare cum vrea sa para si mi-e ca o sa am ceva de furca cu el cand va venii acasa.

Edit:fara masca


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci, acum, ca stiu unde sa sun maine dupa ai mei …sa va iau pe rand:

1. Ema a lui Denisam, e pe lista ca e mai aproape … dar Cezara e si ea pe lista ca e moldoveanca. Aia care tace si face o sa-l castige pe fiu-meu … va spun eu, este masculul clasic, type A – are gura mareeee, si intotdeauna dreptate, chiar si atunci cand nu are dreptate. Ah ! Si daca cchiar nu are dreptate, atunci e vina Flaviei, ca sa fie clar …

2. Alinto – m-ai citit cu pesimismul. La cat vorbesc, multa lume zice ca sunt optimista … optimista my ass !!! Eu cu cat sunt mai stresata, cu atat vorbesc mai mult. Dar cu perfectionismul nu prea ma cred asa, desi recunosc ca am standarde inalte si targeturi suficient de indraznete ca sa nu le pot atinge si apoi sa pot fi pesimista si sa imi plang de mila.
Dar cu soacra ai dat-o rau de tot in bara. Pai eu am un plan, care vine din experienta si intelepciune …eu ma voi face frate cu dracu, adica cu nora. O sa fac orice sa fiu prietena ei, dau cu fiu-meu de pamant si o sa fiu de partea neveste-sii. Daca il inseala o sa-i spun ca e prost ca nu stie sa tina o femeie langa el. Daca el o inseala o sa-I spun iar ca e prost, ca nu stie sa fie discret … bine, daca se intampla sa divorteze, ma imprietenesc cu urmatoarea …si tot asa. Doar n-am innebunit sa le spun adevarul in fatza .

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
si cum tot ce e rotund se intoarce tot rotund.

Alinto, tot tu … cuvantul “rotund” este banat de pe ghetar …daca il mai folosesti, o sa cred ca vorbesti despre mine, pe la spate … si sa vezi ce ma rostogolesc spre tine si iti trece buna dispozitie.

Daca trec de ziua de maine si ii vad pe ai mei la mine acasa, dau de baut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa-stai calma ca ajung ai nostrii maine-ti-am zis ca si eu sunt in acelasi ceaun cu tine si a trebuit sa duc munca de lamurire cu mama azi cand am vb cu ea ca o sa fie bine,etc
Ce sa mai zic ca intr-o luna mai vine o operatie,numai ce am aflat azi,dar e ok, vom trece peste.
Aia cu pesimismul uit-o.Ai citit ca nu e nevoie sa mai cauti nimic pt mine,merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai Ralu, tu esti asta cu spatele ? Wow, m-ai umilit ....cum de te-am lasat eu pe ghetar draga mea ? Tu nu stii ca " foarte frumoasele" nu au ce cauta aici ? Acum trebuie sa ma gandesc la o zona de printzese, cat mai izolata si departe de noi. Ne trimiti mesajele cu porumbelul ...poze cu tine nu mai vreau sa vad. Si acum ma doare ochiul de invidie ..
Dar de baiat imi place ...odata in tinerete, mai exact prin facultate, am avut si eu un prieten rugby-st ....nu era foarte patratzos dar arata beton

Si te inteleg si cu admiratia pt sportul asta. Pai ce ? Stiam eu ceva de hockey pana sa inceapa fiu-meu ? Iar acum rup mantinela patinoarului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Buflea, daca nu esti Obama (as vrea eu sa fii ca m-as da bine pe langa tine ), nu-ti spune nimeni nici daca stai in cap cine se suie sau nu in avion. Mie nici la aeroport nu mi-au spus, nici dupa ce trecuse 1 ora si nu iesise afara. Nu stiu de ce e asa top secret, dar nu-ti spun, din pacate. Va trebui sa astepti, sa te inarmezi cu rabdare, sa-i inveti sa mearga la un politist, ceva, personal care lucreaza in aeroport si chiar daca nu-i inteleg sigur gasesc un interpret. Daca inca nu au plecat dicteaza-le pe litere sa scrie pe o hartie PLEASE HELP ME TO FIND MY FLIGHT, numele tau si numarul tau de telefon. Dca pierd zborul ii pun in hotel daca trebuie sa astepte toata noaptea sau asteapta in aeroport pana la urmatorul zbor. De ramas definitiv in aeroport, nu raman, don't worry. Ideea e ca poti "profita" (suna urat, sorry) de starea medicala a tatalui tau si asta poate urgenta lucrurile. Poti adauga pe hartia ta ca tatal tau are probleme medicale si ca stressul ii dauneaza. De intors inapoi nu ti-l intorc.
Bafta multa si sa ajunga cu bine ai tai.
P.S. Neaparat tatal tau sa aiba medicamentele cu el, in caz de ramas peste noapte in aeroport, sa aiba acces la medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

daca esti trecuta ca persoana de contact pe bilet sunt obligati sa iti spuna daca s-au urcat sau nu in avion, respectiv daca au aterizat si unde anume. va spun din proprie experienta si nu sunt obama
dar buflea, vad ca uiti cum ai ajutat tu candva pe cineva in aeroport, se va gasi cineva si pentru ai tai

sefa, eu nu vorbeam de soacre, vorbeam de cuscre. adica relatia mea cu tine , fiul tau fiind barbatul fetei mele.


ralu, sunteti minunati!


Mergi la inceput