Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Care sabie? Sa va zic:
Crasma e intr-un subsol, mare-mare, mese si scaune de lemn (te doare dosu' daca stai mult), peretii in caramida, steaguri de cavaleri si scuturi (pe pereti), la ore fixe vin domnite si cavaleri sa danseze printre mese ( si fie-mea ii insotea), bautura casei este "orgasmul domnitei", eu nu stiu care-i ala ca am baut altceva, si se mananca doar cu mana. Nu exista tacamuri. Doar un blid cu apa si felii de lamaie sa te speli. Iar Ana a gasit o petrecere, prin vecini, n-am vazut-o la fata decat cand dansau aia. Pai sa nu fii incantat?
Sigur ca-s acasa...nu-i tarziu?

Super dragut !!! ...seamana cu restaurantul ala Medieva Times la care am fost noi in Toronto, numai ca acolo este ca o sala de spectacol si se lupta cavalerii in ring. Dar tot asa, bei supa cu pocalul si mananci halci de carne (pui in cazul nostru - din aia americani de arata ca o pulpa de porc) cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Roxana,RUFUS,
LA MULTI ANI SANATOSI NOROCOSI SI ARMONIOSI!!!
Atit cu urarile caci daca le aveti pe acestea...toate merg din plin!!!
Sa curga sampania!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Booonnn, incep cu Multi Ani pentru Berbecii ghetarului ...stiti voi clisheele - sa aveti, sa primiti, sa va bucurarti, sa iubiti si sa fiti iubiti de cine vreti voi. Si atentie la "implinirea gandurilor ascunse", eu mereu le pun in urarea mea ...
In incercarea de a fi totusi putin originala, am sa spun, ca ma bucur mult ca ati venit pe ghetarul nostru vesel, ca avem nevoie de "animale" de casa, dedicate, loiale, gospodine si mai ales incapatzanate (oare ?) ... hmmm, am recitit, parca nu suna atat de bine pe cat simt eu in suflet, dar nu mai sterg ...

Punctul doi este vremea ... bai, am stomcaul plin de-un nod, poate de aia nu ma mai incape fusta ... maine pleaca ai mei ...deci intreb :
- ninge in Romania ?
- ninge la Frankfurt - Kari, eu am uitat unde esti tu, dar te rog fa ceva sa nu ninga in Frankfurt maine.
- ninge aici ?
- trec de vama ?
- ajung aici sanatosi ?

Punctul 3 este raportul meu de weekend, pentru care, va rog sa va dati la o parte, lipiti de peretii ghetarului, nu ma intereseaza daca va e rece la spate, dar am nevoie de loc sa ma laud si sa ma umflu ...si cand eu ma umflu, I mean, e nevoie de sptaiu, da ?

Asa ca inchei aici acest post ca sa ma pot umfla separat, pe unul nou ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E cod portocaliu in sud...cica vine prapadu`..da` trece maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Sambata baietii au fost la soccer. Au batut 5-1 si fiu-meu a bagat 3 din cele 5 goluri. Puah ! Va dati seama ce vedeta s-a facut in el, de parca avea nevoie de confidenta ...iar are impresia acum ca e buricul pamantului.

Noi fetele am fost la bebelus ...puah ! ce ne-am mai distrat ... s-au facut jocuri de cabana ...unul a constat din legat la ochi toti barbatii si pusi sa schimbe pe "oribitelea" pampersul la o papusa ...si in timp ce ei orbecaiau acolo printre picioarele papusii, noi ceilalti eram lesinati de indignare - "nesimtitule, i-ai pus mana pe tzitze", "bai dar ticalos mai esti, ce cauti cu mana pe pulpa fetei" . Apoi ne-a pus sa scriem pe cate un card 3 sfaturi pentru noii parinti, fara sa ne semnam ...si parintii au trebuit sa ghiceasca apoi cine a dat sfaturile. Eu am scris asa :

1. Don't get scared when she is going to fall for the first time
2. Don't get hurt when she's going to say "you ruined my life"
3. Don't get crazy when she's going to fall in love over an dover again ...

Maiii, si m-au ghicit imediat ...cica dupa aia cu "you ruined my life"

Duminica fiu-meu a avut turneul final de hockey care incheie sezonul de iarna ... a jucat 4 meciuri, au reusit sa intre in finala si au pierdut finala, deci au iesit pe locul 2. Am stat la patinuar de la 10:00 A.M. la 15:30, am tzipat, m-am agitat, mi-a batut inima mai rau ca la Olimpiada ... dar ce m-am suparat ca au pierdut fratioare ... incep sa cred ca fiu-meu seamana cu mine la competitivitate . Pai unul din meciuri s-a terminat egal, cu 2 goluri primite de ei in ultimele 2 min ...mi-a venit sa musc din patinuarul ala .

Si acum sa vad daca va pot pune poze ...ca sunt din alea profesioniste. Asta e singurul turneu cand vin profesionistii si ne iau o caruta de bani pe poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc din suflet dragelor pentru toate urarile. sa vi se intoarca inzecit.

bufleo maica, sunt sigura ca vor veni cu bine. io tin pumnii, si cand io tin pumnii.... everything's gonna be alright

Ralu . sanatate! Edy e ok cu buboantele?

Excalibur asta e si in Budapesta, nu stiu de ce am impresia ca e o franchiza? sau daca nu e e ceva fix similar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mai, la naiba ... nu e bine, sunt prea mari pozele ...trebuie sa fac cumva sa le fac mai mici, ca altfel dureaza o vesnicie pana se deschid si nu are lumea rabdare sa ma invidieze .

Ma invata si pe mine cineva cum sa fac sa le micsorez ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la multi ani Roxana!
La multi ani Rufus!
sa fiti sanatosi si iubiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

netza,

noi sutnem in vacantza!
ieri am fost la acel carnaval...erau multe ride-uri(cum se zice in romaneste?)...dar erau asa de scary...doar ca le-a vazut William statea numai cu miinile in cap, gura deschisa si ochii cat cepele de speriat ce era....mai ales cand ii auzea ca aia tzipau cat ii tzinea gura...
nu a fost chip sa se urce in vreunul dar nici noi nu am insistat.
asa ca mai bine ne-am dus la o inghetzata.

Pepper si-a primit laudele obisnuite...de la toti care treceau pe langa noi...si de nu stiu cate ori ne-am tot oprit sa raspundem intrebarilor: ce rasa e? cate luni are? baiat, fata?...

ne-am intors acasa dupa vreo 2 ore de plimbare prin centru...plimbare in urma caruia, Pepper a fost calcat de labutze cand de mine, cand de sot...dat cu capul de un cos de gunoi, tarit pe scari...dar a supravietzuit. chestia e ca inca nu e invatat sa mearga drept in lesa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

avem sarbatoriti pe ghetzar?! la multi ani si din partea mea!
sanatate si iubire!

Mergi la inceput