spray pt stralucirea parului

spray pt stralucirea parului | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

Mi-a atras atentia un produs de la Klorane, spray pt stralucirea parului cu citrus. L-ati incercat??
ce alte marci de acest gen ati incercat si cum vi s a parut???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Am incercat mai multe produse pentru stralucirea si netezirea parului, dar efectul nu a fost pe masura asteptarilor mele. Am parul uscat cu fire rebele.
In schimb, atunci cand podoaba capilara isi pierde stralucirea, aplic un maglavais din: ulei de masline, galbenus de ou, miere de albine, vitamina A si ulei de ricin. Aplic aceasta masca de la radacina spre varfuri si o las 1 - 2 ore,(acopar parul cu folie de plastic) depinde cat am chef sa stau.
Parul isi recapata stralucirea si devine mult mai "ascultator".






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc. ca si "maglavaiz" folosesc regulat: unt de shea combinat cu ce am prin casa la momentul respectiv: ulei de masline pur , miere , lamaie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

am gasit la o farmacie mare, produsul Biosilk shine on. este spray pentru stralucire. face un par exact ca in reclame. singurul dezavantaj, trebuie folosit putin pentru ca ingrasa parul.insa e fabulos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

am folosit un serum de la gale hayman-beverly hills si isi facea foarte bine treaba.
avea dublu rol,descurcare si stralucire(spotlights sleek&shine detangler) si mi-a placut enorm.
acum as dori sa ma orientez catre un alt produs(nu sunt prea fidela),astept,ca si tine,sugestii...din cel vechi mai am un stop,il pastrez pentru vreo ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Giulia, aceasta aeste gama: http://ioanadumitrache.wordpress.com/2012/10/01/dupa-ce-ma-ghidez-cand-imi-aleg-produsele-de-ingrijire/. ?? Se gasesc la sensiblu?? Asa frumoasa descrie ai facut ca ma tenteaza si pe mine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Da, si eu sunt multumita de Biosilk, de toate produsele lor pe care le-am folosit. Au si un ser pentru varfuri rebele si deteriorate tare bun, sprayul de protectie termica imi place mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

bb Yasmi, incearca mythic oil. Maxim 2 picaturi frecate in palme si apoi aplicat pe par. Evita radacina.
O sa iti aranjeze uimitor firele rebele si da parului stralucire (inclusiv parului blod, care stim ca e mai pretentios)

Nu am incercat produsul Klorane, dar daca e cu citrus cred ca functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu folosesc ulei de argan - cateva picaturi (eu pun de fapt mai mult ca am par lung) si il aplic pe par, in special in zona varfurilor, dar nu numai. Il dau ca pe balsam, trag parul prin mana (ce descriere). Netezeste, da stralucire, hraneste parul. E f bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

caro, am incercat si uleiul de argan, unt de shea, unt de cacao...la mine nu functioneaza, inafara de faptul ca imi ingrasa parul .. in schimb le folosesc cu succes in mastile de par.

lady, eu nu am nevoie pt aranjarea firelor rebele ci strict pt luciu. din denumire imi dau seama ca este si acesta un ulei , nu??

momentan caut produsul biosilk sa il incerc. are deja 2 review-uri bune la acest subiect deci mai foloseste cineva biosilk>???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

bb yasmi, da , e un ulei. Dar nu e un ulei gras, nu iti ramane filtru uleios pe maini, de exemplu. Nu il putem compara (ca si compozitie) cu uleiul de argan, masline, samd.

Nu pot sa explic exact ce face uleiul asta, dar e o mare diferenta la modul in care arata parul, inainte sau dupa folosirea uleiului.
Cred ca sunt review-uri si pe you tube

Mergi la inceput