Stelute de iulie-august 2013 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bobitza_85

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Bobitza, si Antonia mai merge cu Rebeka

Happy_Ama 23+ si Eva



Antonia e nume de sfant?

18+ "Minunica"


Da!
A fost Sf Antonie luna trecuta parca, cauta in calendar!



Happy Mom si S24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Imi place ff mult Rebeka, are Rares in grupa o fetita Rebeka. Si imi place Maria Rebeca.
Eu beau destul de des bere fara alcool. I-am zis sotului sa-mi ia bere din aia cu lamaie, slab alcoolizata, dar el o zis ca o citit pe undeva ca e foarte nesanatoasa, are tot felul de prostii prin ea. Si mai beau aproape in fiecare seara 2-3 gaturi din berea lui cu alcool.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Bobitza: http://www.crestinortodox.ro/calendar-ortodox/sfantul-antonie-mare-98788.html

Happy_Ama 23+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Bobitza, dar nu poti pune cumva Eva al doilea nume? Sa nu renunti chiar de tot ...

Intru si eu la poze ... ca deja m-ati facut curioasa cu atatea noutati ... si imi desfac si o bere intre timp ... daca mai sunteti care v-ati atins de alcool si n-ati patit nimic ... N-o beau toata, promit!

19+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Yvyana, multumesc pt raspunsul cu gradele si grupele placentei
Ai o burtica frumoasa , picea ta ce zice cand o vede? Vorbeste cu bebe, mangaie burtica?

20 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Yvyana, tu sigur nu ai tripleti?Ce burtica mare ai...tb sa fac si eu o poza, dar am impresia ca am stagnat, Doamne ajuta!!!
Eu vreau burta mica, pt cicatricea de cezariana, vesnica mea pb

Alexandra, asa am zis si eu cu Raul, in august e cald si in oct deja nu l-a mai accepta. Nu ai tu idee, cat am injurat eu ca nu l-am pus in sac de cand s-a nascut... Sunt si subtirele, de vara.
Raul a dormit toata noaptea de la inceput, imi puneam eu telef sa sune noaptea sa-i dau sa manance, si dupa 3 luni am inceput sa ma trezesc f des sa-l acopar, ca nici nu statea mai mult de 1/2h acoperit. Si eu de obicei noaptea am 21 de grade in casa. Am jurat, ca pe daca mai fac un copil, din prima noapte il bag in sac de dormit.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 23+ , bb2



Am inteles! Ms Paula!

18+ "Minunica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Frumoase poze, doamnelor... am pus si eu o poza cu puiul 2 - cel pierdut si regasit acum 2 zile.
La noi aici a fost o zi superba. 17-18 grade/ Am reusit sa-mi aranjez freza si m-am autoconvins sa mai astept nitel cu vopsitul ca "mai merge" nitel. Ma chinui acum sa mai atenuez vopseaua din sprancene sa nu sperii copilul. Am niste sprancene asa de blondute in comparatie cu parul de pe cap si cand ma vopsesc, daca n-am mai fost de ceva vreme, ma sochez singura in oglinda... sa nu mai zic de copil.
Cat am facut cativa pasi pe strada azi m-a sunat o fosta colega de facultate care are un bb de 9 luni. Mi s-a plans de greutate si am incercat, Oxana, sa o redirectionez catre Monti insa m-am cam lasatsi eu de sportul cu recomandarile. La ce revelatie a fost si este acest stil de viata pentru mine e o totala dezamagire ca doar 0.5% din cei carora le povestesc ce si cum macar incearca ca sa nu zic ca si reusesc sa il adopte.
Sper din tot sufletul sa revin la treburi in totalitate conforme dupa nastere cat mai repede. rezolutia e ca pana in Craciun sa se vada ceva. E destul de nasol insa cu alaptatul si noptile pierdute care scad glicemia ceva de speriat. Nevoia de ros e mai mare ca in sarcina. Sau cel putin asa a fost la mine.
Na! ca de-abia ne puseseram pe iciare cu moralul si eu ma trezesc sa ganguresc despre asemenea chestii. Partea minunata este ca se poate!!!! si nu e deloc greu!!!!
De-abia astept sa ma vad la un 62-63 cu unul de mana si unul in carut. E cea mai mare mandrie sa ai un bb la purtator si concomitent sa-ti arate si fundul beton in blugi. Dupa toata afacerea trebuie musai saarboram mimica aia de o uraste si inidiaza toata lumea care zice: " eeee... nimica toata... daca alerg toata ziua dupa argintul asta viu normal ca m-am ascutit ". In plus trebuie sa dam toate hainele care ne-au "ramas mari". E o experienta cathartica.
of, deja visez si n-am ajuns nici macar in luna a 7-a.
Dar, Oxana, sa stii ca la prima sarcina, avand primul trimestru in primavara-vara, in loc sa ma ingras am slabit 3 kile... din cauza ca am mancat o tona de fructe si legume crude si ca am simtit nevoia sa beau foarte multa apa... basca transpiratia. Si nu am dat la boboci deloc. Asa ca cheer up, ladies! Anotimpul asta e in favoarea noastra.

Alina 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Bobitza, stiam, dar credeam ca te-ai hotarat la Eva!

Yvy, oaau, ce burtica frumoasaa !!

20+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Criss, si eu beau din cand in cand cate un pahar de vin/bere. In primele 3 luni m-am abtinut, dar acum deja bebeii nostri sunt mari si nu le faci nimic rau daca nu faci excese!

20+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Bobitza, dar de ce nume cu sublinieri straine? Sau de ce "k" la Rebeka? Numele de familie e foarte frumos si destul de neaos. Mie mi se pare ca se cam incarca toata afacerea asa... basca cu 2 nume. Varianta de care zice Ama, cu Ioana in coada imi pare si mie mai frumoasa. Si Antonia e un nume frumos si mai rar intalnit in ziua de azi. Adicalea nu risti sa iti strigi in parc copilul si sa raspunda alti 3.
Of ce ma oftic eu pe voi mamicile de fetite. Aveti atatea nume de unde alege! Eu tot nu reusesc sa ma hotarasc la un nume. Ce-mi surade cat de cat, asta ca sa nu zic ca imi place... are prea multi "r" inauntru si se bate cap in cap cu Crangasu.

Alina 25+

Mergi la inceput